Skocz do zawartości

Yaczek depron 3mm


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim takie pakiety 180 nie wydoja pradowo. Pamietaj ze to chinczyk. Ja mam zarowno 350 i 250 i widac roznice pod wzgledem osiagow, wiec przy 180mah to by w pionie nie lecial. 350 to najbardziej optymalna pojemnosc do deprogniotow.

 

A sraka od Halickiego lata calkiem ok. Teraz robie wersje full carbon, czyli duzo wzmocnien, dwa serwa na lotki itd bo zalezy mi na uzyskaniu sztywnego modelu. Ciekawe co z tego wyjdzie i czy w ogole jest sens. Ide w strone sztywnosci mniej patrzac na wage. I tak moje deprony wychodza lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Następny duży czeka, teraz na warsztat idzie wersja 55cm :) Wyposażenie: silnik 10g, regiel 6a odelżony (bez koszulki, cieńsze przewody do odbiornika, silnik wlutowany bezpośrednio do regla, cieńsze kable), 2 serwa 2,5g, 1 serwo 4,3g na lotki, pakiety 2s 240, odbiornik Corony który chyba też odelżę... Wtyczki będą lutowane bezpośrednio do pinów odbiornika. Mam nadzieję zmieścić się w 80g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_W. - ja robiłem wersję tego yaka na 43cm i zastosowałem 10g silnik, 3x 2.5g serwa, odbiornik spectrum 3.3g, regulator plush6a - ale 4.3g. Całość wyszła mnie 55g gotowa do lotu, ale to nie latało, bo zapomniałem, że zgodnie ze wzorem na skalowanie powierzchni zmniejszając ją dwukrotnie masę powinienem zwiększyć 4-ro - czyli to tak jakbym zrobił normalnego yaka na 80cm przy masie 220g, a to zabójstwo... Modelik latał ale w kółko i bez polotu, więc odpuściłem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52cm Jak waży 67,4g. depron 3mm jest za pancerny na niego. Jutro oblatam, bo zawis w domu skończył się wyrwaniem silnika.

 

EDIT: Poleciał. Wisi i idzie w górę :) Reakcja na stery bombowa po prostu, jest zwrotny jak wściekły ;) No i lata całkiem miło. Robi wszystko, co umiem zrobić, łącznie z pętlą w nożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w moje ręce trafił, mały, czarny, z pozoru najzwyklejszy w świecie SILNIK do deprośmiechów. Nie powstrzymała mnie noc, wiatr i jesienny chłód, zapaliłem halogeny przed domem. Jestem w szoku. Wykręca zaledwie 470g. Po za tym jest nieziemsko dynamiczny i pobiera średnio jakieś 4A, w piku koło 9. Mój deprolot stał się rakietą, smutne, ale prawdziwe, już nie będę mógł latać nisko i powoli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHU porem klej :) Albo Polimerem :) Zależy co masz/kupić jesteś w stanie

 

Jeżeli masz klej na ciepło to też będzie dobry, szczególnie do kratownicy :) Z tego co pamiętam to Krzysiek przykleja tak kratki właśnie [tak mi tłumaczył kiedyś]

 

Żywica za ciężka do klejenia tego modelu.

 

Ewentualnie CA do styropianu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.