Skocz do zawartości

Yaczek depron 3mm


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

GREAT! po mojemu niepotrzebna ta gruba rurka/prętna ogonie, masz przecież zastrzały i full kratownicę :) Taśma szklana... właśnie też muszę kupić, gdzieś w Białym czy Sokółce kupujesz?

 

i pewnij się czy ta hala będzie za free :P mogę nawet być na fotkch w galeri liceum/nosić koszulke/gacie z nazwą liceum podczas przebywania tam xD

 

ja już 3 robię, lekko go sobie zmodyfikowałem by ładnie kadłub się składał (wypustki na kadłubie). Wracam do 80cm, większy dla mnie jest zbyt leniwy. No i dumam czy dać kółka czy nie, model w końcu ma na halę być :P poprzednie podwozie rozrywało mi model, więc zawsze wyrzucałem, ale ten urok... ;)

 

hm, wcześniej pisałeś że będziesz zmuszony zamawiać sam węgiel, zamówiłeś? ostatnio na Lipowej byłem, widziałem tam jakies płaskowniki, pręciki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Więc tak ten płaskownik na ogonie już zostanie dobrze siedzi a 2-3g różnicy to nie tak dużo :P

Co do węgla to zamówiłem i dostałem mam teraz sporo w zapasie tylko nie miałem 1mm na kratownice i właśnie jest nie dokończona ale pręciki już jadą (jeszcze raz wielkie dzięki Fokker :))

I na koniec co do hali w poniedziałek spytam bo do tej pory jakoś nie miałem jak ale nawet jeśli będziemy musieli płacić to calutki budynek za 1h 80zł... ale cała powierzchnia hali sportowej pod grę do tenisa ziemnego 35 zł :) (czyli bez trybun, siłowni itp.)

EDIT: taśma szklana.. w Sokółce jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szklana? Ciężka i sztywna. Wystarczy porządny Scotch lub inny 3M. Przed naklejeniem powierzchnię należy odtłuścić, np. spirytusem salicylowym czy innym wysokoprocentowym ankoholem, mniam! ;-)

 

BTW obfotografowałem "naszą" halę: http://fatbit.pl/rc/2009/20091219/

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlatego drogi tow. Ładziaku, iż Scotch się odkleja to po pierwsze, a po drugie skubaniutki Scotch jest bardzo podatny na odklejenie pod wpływem przyspieszacza. A w depronach bardzo często przyspieszacza trzeba używać. Wzmacnianej przyspieszacz nie rusza. Przerabiałem to już kilka(naście) razy, więc kilka wąskich paseczków wzmacnianej taśmy to dla mnie najlepsza opcja. BROŃ BOŻE PO CAŁEJ CIĘCIWIE!

 

A wysokoprocentowe alkohole... zostawmy sobie do innych celów. Rozpuszczania farbek np. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_W, raczysz żartować. Moje dwie pierwsze halówki miały zawiasy z porządnego Scotcha i nie było z nimi absolutnie żadnych problemów, o których piszesz. To były moje początki na hali, więc aktywator lał się strumieniami. Taśma nie podsiąkała nim, a przy próbie odklejenia odchodziła razem z warstwą depronu. Ale powierzchnia była oczyszczona alkoholem izopropylowym!!! - co nierozsądnie odradzasz, a co jest właśnie tajemnicą sukcesu. Taśma to też nie byle plaster z papierniczego, a porządna, błyszcząca cienka i miękka taśma samoprzylepna w/w marek.

Do tej pory newralgiczne elementy (karby) wzmacniam Scotchem i trzyma zarąbiaszczo.

Farbki rozcieńczam wodą, bo stosuję ModelMastery. Dwukrotne pokrycie modelu kosztuje mnie poniżej 0,5g wzrostu masy, ale przed malowaniem powierzchnię również odtłuszczam j/w. Alkohol leje się u mnie strumieniami, co jak widać wychodzi na zdrowie. Modelom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_W, raczysz żartować. Moje dwie pierwsze halówki miały zawiasy z porządnego Scotcha i nie było z nimi absolutnie żadnych problemów, o których piszesz.

 

Witam ! Nie zmienia to faktu iż scotch jest cięższym i droższym rozwiązaniem. ( sprawdzone w praktyce cięższe o około 1.5g do tego na model zużyjesz około 1-1.5m taśmy a ja 20cm ).

 

Grzechu - takie mleczne pakowanie w niewielkie opakowania, "Scotch" to nazwa producenta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Nie zmienia to faktu iż scotch jest cięższym i droższym rozwiązaniem.

Eee...? :shock: Chyba nie ważyłeś szkła...

 

Grzechu - takie mleczne

Nie czytacie. Cały czas piszę, że mają być przezroczyste, z cienkiej, elastycznej folii, najlepiej specjalne, ekstra przyczepne. Mleczne są kruche i idealne do... papieru.

 

Grzechu, rozbierz dyskietkę, oczyść z warstwy magnetycznej drobnym papierem i potnij na paski - będziesz miał zawiasy do dwóch modeli. W lotce zastosuj 5 zawiasów, w tym 2 po obu stronach dźwigni i po 4 na stery. Wklejaj na CA.

Aha, dyskietka nie będzie się już nadawała do użycia w kompie ;-)

 

 

EDIT: W sumie to nie ma się o co spierać - każdy stosuje, co mu pasuje, byleby spełniało swoją rolę. Różnicę 1-2g w tak wykonanych modelach można pominąć :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Nie zmienia to faktu iż scotch jest cięższym i droższym rozwiązaniem.

Eee...? :shock: Chyba nie ważyłeś szkła...

 

 

Jakbym nie ważył to na czym oparłbym stwierdzenie ? Tak jak piszę ja stosuję na star po 3-4 paseczki 10x15mm punktowo a scotcha daje się po całej długości steru. I przy takim zastosowaniu ma miejsce ta różnica. Co do scotcha to może faktycznie przeźroczysty jest lepszy od mlecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę 1-2g w tak wykonanych modelach można pominąć :D .

 

Nie wiem co rozumiesz przez "tak wykonanych modelach" ale ja znajdując różnicę 1-2g w paru miejscach zyskuję na konstrukcji 5-6g a to sprawia że mam model jednak troszkę lżejszy... :), po co wozić zbędną masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę ja stosuję na star po 3-4 paseczki 10x15mm punktowo

Na zdjęciach są większe.

 

a scotcha daje się po całej długości steru.

Te porządnie lepiące spokojnie można też dać punktowo, a dla świętego spokoju zrobić 2x większe od szklanych. I tak będzie lżej.

 

 

Nie wiem co rozumiesz przez "tak wykonanych modelach" ale ja znajdując różnicę 1-2g w paru miejscach zyskuję na konstrukcji 5-6g a to sprawia że mam model jednak troszkę lżejszy... :) , po co wozić zbędną masę.

 

Wyfrezuj model. Zyskasz 15g. Zmień kabelki w serwach na lakierowane druciki. Zyskasz 3g. Wlutuj je bezpośrednio do odbiornika. Kolejne 3g do przodu. Pozbądź się wszelkich koszulek zabezpieczających. Następne 3g na minus. I jeszcze kilka pomniejszych patentów. W sumie 25g lekką ręką.

 

Ten 1g, o którym piszesz na prawdę można sobie darować w takim wykonaniu modelu, jaki prezentujesz. Jakby był istotny, to zastosowałbyś zawiasy z dyskietek. Kolejne -2g do masy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 1g, o którym piszesz na prawdę można sobie darować w takim wykonaniu modelu, jaki prezentujesz. Jakby był istotny, to zastosowałbyś zawiasy z dyskietek. Kolejne -2g do masy!

 

Nie wiem które modele uznajesz za moje ale pomińmy to, jak już pisałem ale się powtórzę zawias z dyskietyki nie byłby lżejszy od zawiasów jakie ja wykonuję więc nie widzę sensu stosowania go ( tym bardziej iż nie używam napędu na linki ). Osobiście tą wypowiedzą zakańczam temat "zawiasów" niech każdy robi je jak chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak, a widzisz - każdy ma swoje doświadczenia. Ja mam takie jakie mam, taśma Scotch (czyli 3M, bo to oni ją robią) klejona na depron. Przeźroczysta - ta "mleczna" (też ja testowałem) się nie nadaje, bo jak pisałeś jest krucha. Nie odtłuszczałem, fakt. Ale mi bardziej leży zawias taki jak opisał Krzysiek. Zresztą - stosuję takie zawiaski właśnie od czasu, kiedy kupiłem od Krzyśka 1-szy zestaw.

 

Ja farbki rozcieńczałem... wódką (Pactry) ale teraz przerzuciłem się na spray do styro. Dość drogi - fakt - ale bardzo wygodny w użytkowaniu. No i schnie momentalnie.

 

Reasumując... Stare przysłowie pszczół mówi: racja to jak :ass: - każdy ma swoją. I na tym proponuję poprzestać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Yaczek Sraczek na warsztacie, tym razem z przeznaczeniem halowym. Wagi poniżej 150g pewnie i tak nie osiągnę, ale co tam :P W sumie nie wiem jak mógłbym osiągnąć na standardowym wyposażeniu gdy pusty model to ~65g (silnik 20g, śmigło z 5g, serwa HXT500 z kablami 16,5g, regiel 10g, pakiet 22g, odbiornik 3-4g co daje ponad 75g wyposażenia), a jeszcze kable jakieś, itp i wychodzi 150 dla mnie :P

 

a co do zawiasów, zrobiłem z saomprzylepnej foli którą się stosuje na naklejki (z Acromastera miałem, wydaje się leciutka i trzyma w porządku :)

 

album_pic.php?pic_id=3304

 

album_pic.php?pic_id=3305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne malowanie, dziś skończyłem model Yaka na zamówienie z takim RC :

-rhino 360mah 2s,

-silnik turnigy 1800kv,

-regiel hextronic 10a ( 14g ),

-3x serwa turnigy 6g ( w rzeczywistości 7g szt ),

-gws 8x4,3,

-model standardowy z popychaczami węglowymi imitacja owiewki z kołem z epp malowany + przód z epp.

 

Wagowo to wyszło : 144,5g. Dojdzie tylko odbiornik. Spokojnie można skrócić wszystkie kable serwa i regulatora lutując nowe piny na krótsze kable i zaoszczędzić ze 2gramy :). Tak więc myślę że dasz radę zmieścić się w 150g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.