Skocz do zawartości

Yaczek depron 3mm


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 310
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Zgadza się, ale "inwestycja" w kółka i owiewki to zbędna masa.

 

160g a 155g to żadna różnica. Sztuka dla sztuki. Nie latam zawodniczo, więc zwyczajnie mi na tym nie zależy. Mam duży silnik (24g), duże serwa (BMS-306DB - 6,6g). Opanowałem 3D na tyle, że nie robi mi różnicy taka rozbieżność wagi, a wręcz mam wrażenie że lepiej mi się lata modelem 160g niż wczesniej 135g Indexem. Takie jakieś mam odczucie. Swoją drogą, chyba zmontuję jeszcze jednego Indexa, bo mam chęć doszlifować trochę technikę, a nie cały czas jakiś dziki freestyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat tak ale jest wiele takich zbędnych inwestycji, a różnica między np 150g a 140 jest już kolosalna i wyraźnie ją czuć:)

 

Ale nawet nikt nie skomentował modelu od jakubana. To mi wygląda na yaka halickiego - bo sam nimi latam, ale dość nietypowy kształt ma przeciwwaga na lotkach. To zestaw krzyśka czy sam ciąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czułem między 135 a 160. Mniejszych nie odczuwam, może to kwestia przeskoczenia na większy, w sensie mocniejszy, silnik. Co jakiś czas nachodzi mnie ochota na masakryczne odelżenie tego Jakulca, czyli wycięcie wtyków, krótkie kable, cieńsze kable, może trochę frezowania, rozbebeszone serwa i odbiornik itd. A po chwili walę się w głowę i stwierdzam: tyle roboty po to, zeby i tak wyrzucić model po kilkunastu lotach? Bez sensu... Wolę przez ten czas wystrugać drugi. Dosłownie! Niebieski jak srak z moich zdjęć powstał w pi razy oko godzinę 15 minut do stanu takiego jak na foto, czyli cięcie, zawiasy lotek, malowanie.

 

No ale gust jak tyłek - każdy ma swój. Mi się nie chce w to bawić. I tyle :)

 

EDIT: To chyba wszystko są Yaki Krzyśka :) Też mam od niego zestaw, najnowsza wersja ponoć ma takie - nie rozmawiałem z Krzyśkiem osobiście, model dla mnie zamawiał Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

 

1x płaskownik 0,5x3mm na dźwigar skrzydła

2x pręt 1mm na wykrzyzowania płatów i statecznika (w sumie 1,5 też jest OK, a ideałem byłoby 1,2mm)

2x pręt 0,8 na popychacze sterów wysokości i kierunku (tu też może być 1mm)

1x pręt 1,5mm na popychacze lotek i podwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaczek Krzyśka rzecz jasna, wersja najnowsza.

Mój waży 140 gram z dużą ilością wzmocnień - większość jest na zdjęciach, do tego jeszcze kratownica z węgla 0.8. U mnie na krzyżaki na skrzydłach daję 1,5 mm - tnę jeden kawałek na 4 równe części. Zastrzały w statecznikach robię z 1mm. Reszta to jak u Pawła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pawle, Index jak dobrze liczyłem będzie ważył ok 150g~ Tylko że ja nie robię go z Depronu ,aczkolwiek z Polistyrenu , znalazłem w sklepie niedaleko mnie owy "polistyren" 1,80 szt. wym. 400x1200mm , trochę będę musiał ponacinać ,skleić itp :) Ale narazie nie mam ochoty bawić się tym Indexem :) Robię depronowego "Skrita" (czyt. Skrzat) Model jest pod uwieź z balsy, aczkolwiek mam jednego zrobionego i robię teraz go z Depronu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też zamówiłem sobie Yaczka :jupi: Tyle, że ja wersję z kadłubem EPP - znam swoje możliwości :P :P :P No zobaczymy - przy następnych zakupach na UH (a te niedługo) skompletuję wyposażenie i wio :)

 

Teraz już macie doświadczenie z tym modelem i widziałem, że próbowaliście różne setupy. Który wg sprawował się najlepiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.