Skocz do zawartości

Yaczek depron 3mm


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 310
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Chyba będę zmuszony zamawiać sam węgiel :(

 

EDIT:

1 x KLEJ CYJANOAKRYLOWY 20G GĘSTY

3 x KONEKTOR POZŁACANY 2MM+KOSZULK

1 x PŁASKOWNIK WĘGLOWY 1*3 1000MM

2 x PRĘT WĘGLOWY 1/1000MM

2 x GWS ŚMIGŁO 8*4.3 SF

coś jeszcze brać ?

 

CA musi być do styropianu, ten z opisu chyba nie jest. Płaskownik 0.5mm raczej. Co więcej nie wiemy... bo nie wiemy co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć około 65gram z dźwigniami popychaczami kołami itp, zależy od malowania i tego jaki depron się trafi. Pozdrawiam.

 

Dziś specjalnie zważyłem jeden model dla klienta i waży 60,5g, model full malowany z wszystkimi węglami, popychaczami, dźwigniami, imitacją z epp koła z owiewką. Pewnie da się zerwać coś jeszcze i wszystko zależy od tego jaki depron się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robię model to tak

2xPłaskownik 0,5x1mm

3xPręt 1mm

1xPręt 1.2mm

Klej

Przyspieszacz

Żywica

1xDeprom 3mm

 

Mój autorski model warzy 140G na 95 długość skrzydła

 

 

Co to AXI race jest super mam trzy takie silniki i są nie samowite . Zakładam do nich ( GWS 8x4.3 )

 

 

Polecam kratownice na usztywnienie ogona niż sposób na przyklejanie tych dwóch płytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko zależy od tego jaki depron się trafi.

Skoro o depronie mowa.

Ogladalem model Carla Olsona (Szwecja) do AM i jest zbudowany z depronu (albo cos baaardzo podobnego) jaki nabyl w Niemczech przy jakiejs okazji - duzo sztywniejszy niz ten normalnie spotykany :shock:

Jakis pomysl gdzie to nabyc i jaka jest nazwa handlowa ?

Niestety on nie byl w stanie mi powiedziec :(

Jego model NIE MA w skrzydle wegla !!! - Co prawda jest oklejony folia ale sztywnosc jest i tak imponujaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ogladalem model Carla Olsona (Szwecja) do AM i jest zbudowany z depronu (albo cos baaardzo podobnego) jaki nabyl w Niemczech przy jakiejs okazji - duzo sztywniejszy niz ten normalnie spotykany :shock:

Jakis pomysl gdzie to nabyc i jaka jest nazwa handlowa ?

 

Dokładnie, ten sztywniejszy jest szklisty z obu stron, wadę ma taką że jak się go wygnie to pęka. Depron ten poznasz po nadruku zielonym kolorem "depron", importerem/producentem z tego co mi świta była firma "emuz" ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ogladalem model Carla Olsona (Szwecja) do AM i jest zbudowany z depronu (albo cos baaardzo podobnego) jaki nabyl w Niemczech przy jakiejs okazji - duzo sztywniejszy niz ten normalnie spotykany :shock:

Jakis pomysl gdzie to nabyc i jaka jest nazwa handlowa ?

 

Dokładnie, ten sztywniejszy jest szklisty z obu stron, wadę ma taką że jak się go wygnie to pęka. Depron ten poznasz po nadruku zielonym kolorem "depron", importerem/producentem z tego co mi świta była firma "emuz" ale nie jestem pewien.

Czyli podsumowujac:

Mamy deprony:

- "depron" z komfortu itd

- depron oryginalny bialy

- depron oryginalny sztywny z nadrukiem

I wszystko jasne - szkoda, ze nie ma innej nazwy - byloby latwiej znalezc :(

Ale az z ciekawosci poszukam i pewnie powysylam troche maili do sklepow - wytne sobie modelik do P3P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podzielił to tak :

 

Białe :

-szklisty z zielonym napisem "depron" - sztywny ale chyba ciut cięższy,

-czeski lekki depron jakiego ja używam do kupienia w www.modelarnia.pl bez żadnych nadruków jedynie z nazwą na wlepkach "Extrupor 3mm"

 

 

Zielony pod różnymi nazwami z comfortu itp... Z czymś takim tylko się spotkałem ogólnie rzecz ujmując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze extrupor do nabycia w modelarnia.pl . Biały, klasyczny, 3 i 5 mm.

Jako ciekawostkę podam, że tegoroczny jest sztywniejszy, niż ten z poprzedniego sezonu, ale o ok. 1/3 cięższy. Płyta 1245x800 waży 121-122g.

 

 

EDIT: elektryki_rc mnie ubiegł z tym extruporem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze extrupor do nabycia w modelarnia.pl . Biały, klasyczny, 3 i 5 mm.

Jako ciekawostkę podam, że tegoroczny jest sztywniejszy, niż ten z poprzedniego sezonu, ale o ok. 1/3 cięższy. Płyta 1200x600 waży 121-122g.

 

3 i 6mm jako paradoks podam że na 3mm podnieśli cenę z 10 na 12pln a 6mm biały ciągle po 20zł ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.