Skocz do zawartości

Yaczek depron 3mm


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 310
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Brakowalo mu za to plaskownika, ale depron 6mm wystarczajaco dobrze go usztywnia.

 

Takie samo rozwiązanie jest w Indexie 2.2 - model z 19g silnikiem, serwami 4,3g i pakietem FP 300mAh ważył mi do lotu 135g. Czyli bez aku ok. 115.

 

A co do depronu - gdzies w Krakowie (nie wiem gdzie - nie pytać, wie to jakuban i wie to Bizon3D) jest gość, co to sprzedaje Extrupor własnie że sporo lżejszy niż ten z modelarni. Różnica na 1 płycie dochodzi do 30g, przynajmniej z tego co mówili mi ludzie. 5 płyt takiego czy tam 4 jest w drodze do mnie, wlaściwie do Kuby (jakuban) - jak dojdom to siem porównajom i sprawdzom wagom :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też mam :)

 

pict1047r.jpg

pict1046b.jpg

 

 

Na razie jestem po jednym locie, ale model mi się bardzo podoba :)

Po prostu przyjemnie się lata.

Nie daje tyle frajdy co modele DLG i leci niżej przy rzucie za skrzydło, ale mimo to polecam :wink:

 

Wagi jeszcze nie znam, w każdym raziem odel jest przed odchudzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do depronu - gdzies w Krakowie (nie wiem gdzie - nie pytać, wie to jakuban i wie to Bizon3D) jest gość, co to sprzedaje Extrupor własnie że sporo lżejszy niż ten z modelarni. Różnica na 1 płycie dochodzi do 30g, przynajmniej z tego co mówili mi ludzie. 5 płyt takiego czy tam 4 jest w drodze do mnie, wlaściwie do Kuby (jakuban) - jak dojdom to siem porównajom i sprawdzom wagom :P:D

Jedna płyta normalnych wymiarów waży 90g, przy czym obecny "depron" ze sklepu modelarnia.sklep 120g. Sklep lipol - kiedyś mieli strone WWW, obecnie trzeba porozumiewać się mailowo z właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla scislosci- ten extrupor od Jacka wazy 94-95g czyli 25g mniej od extruporu tego co jest obecnie na Bitwy(120g)....Z plyty robimy 2 modele wiec na modelu jest okolo 12g roznicy a to jak by nie patrzec waga 3 serw :D

 

Płyta kupiona w Krakowie parę dni temu 3mm waży 102g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Tak to prawda, w krótkim czasie będą dostępne plany modelu w najnowszej wersji 2010 znacznie poprawione i rysowane od początku przez porządnego grafika ; niejakiego karema. Plany będą przestawiać najnowsza wersję modelu jaką latam i sprzedaję w zestawach od jakiegoś czasu. W chwili obecnej trwają pracę nad porządną instrukcją do planów oraz przygotowaniem plików pdf na kartkach A4 już do druku aby każdy sam sobie w domu bez problemu przygotował plany ( oczywiście będzie też A0 pdf ).

 

Powstała też radosna wariacja na temat Yaka stworzona przez karema jako połączenie dwóch ostatnich modeli - Yaka oraz modelu F3A który testuję, i tak oto powstał Yak z bardzo ciekawymi Yak :

 

skrin.jpg

 

Na razie z braku czasu na testy nie przedstawię modelu w tej wersji ( w tym roku też tego nie zrobię ) ale niebawem kto wie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie takiego na zimę zrobię, iż lubię latać halowcami :P Zaraz będę zamawiał depron na modelarnia.pl tylko moje pakiety są w kiepskim stanie. Muszę zakupić jakiś, a 1-2 pakietów nie opłaca mi się sprowadzać z HC, znalazłem taki , używa ktoś pakiety tej firmy, jak się sprawują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana wersja : http://allegro.pl/show_item.php?item=855561411

 

Uprzedzając pytania "czemu tak drogo" - promowanie i udoskonalanie projektu kosztuje, w tej cenie otrzymujemy plany + zdjęcia wraz z patentami ułatwiającymi budowę lekkiego ale za razem mocnego i sztywnego modelu oraz pomoc w doborze wyposażenia itp... mam nadzieję ze znajdą się zainteresowani :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wcześniejszych Pańskiech modelach, jeszcze w starszym malowaniu i lotkami kanciastymi w zestawach zawiasy były wykonane z takiej białej taśmy, co to takiego jest?? Bardzo dobrze się trzyma i wygina.

 

Mleczna "transparentna" taśma firmy "donau" kupowana po 3szt z podajnikami za jakieś ludzkie pieniądze ( jest jeszcze scotch ale strasznie drogi ), zrezygnowałem z niej z paru powodów :

-znalazłem dużo lżejszy sposób ( około 1.5g lżej ), lepiej trzymający oraz bardziej dostępny ; niestety tej mlecznej już u mnie niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.