Skocz do zawartości

Yaczek depron 3mm


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 310
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam właśnie szukam planów takich Jaków czy mógłby mi ktoś z kolegów przesłać na maila:modelarstwoo@interia.pl lub umieścić na forum , z góry wielkie dzięki .

 

Tak jak piszą koledzy, jeśli interesują Cię plany Yaczka który jest głównym przedmiotem tego wątku to są na aukcji : http://allegro.pl/item917034704_plany_zawodniczego_modelu_halowego_yak_54_2010.html

 

Plany innych trzeba poszukać w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ! ja też postanowiłem w końcu zbudować swoją halówkę.

 

Przyznam się że nigdy nie latałem modelami halowymi ;D ten będzie pierwszy ;) wybrałem taki model ponieważ jest w miarę łatwy w budowie. A w razie kraksy zawsze można zbudować od początku ;) myślę że mój modelik nie przekroczy 200g ;D jak na pierwszy raz ;)

 

Wyposażenie :

Silnik - Turnigy 2204-14T

Regulator - Hobbyking SS Series 8-10A ESC

Serwa - 3xHXT 500

Śmigiełko - 8x4

Pakiecik - Turnigy 500mAh 2S (36g) Posiadam również pakiet Dualsky 2S 1000mAh (60g) jeżeli na nim się podniesie to nie biorę turnigy ;)

 

Więc postanowiłem składać Yaka na klej na gorąco i tak też robię ;) wychodzi schludnie i szybko.

 

Zacząłem od wycięcia wszystkich części :

 

p3025322.jpg

 

Następnie Sklejenia ich od kupy klejem na gorąco wyszło to tak :

 

p3025325.jpg

 

Teraz wycięcie lotek oraz wklejenie steru wysokości jako zawias taśma ;) :

 

p3025324.jpg

 

To narazie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc rzeczywiscie na hale to od razu bierz akusy 360tki- bedzie o niebo lepiej, a czas lotu i tak bedzie zadowalajacy. 1000ki sa zdecydowanie za ciezkie.

Jesli zamowiles juz wyposazenie to trudno, jak nie to zmien regulator na ktorys z serii turnigy, a bedziesz bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do planow, juz pisalem o tym wczoraj w innym temacie, to sa na www.rcpowers.com

 

niestety tylko dwa darmowe extra 300 i cos tam odrzutowego za reszte trzeba placic ale plusem jest to ze gosc ma powstawiane na youtube pelno ciekawych filmikow

 

dla mnie to jest dobra strona do inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pytaniami pozwolę sobie rozwiać parę wątpliwości.

 

Na filmie :

 

Jest przedstawiona nowa wersja Yaka-54 pod roboczą nazwą V3 a docelowo zwany YAK-54 pro K.Halicki.

 

Model ten to egzemplarz testowany od miesiąca w "tajemnicy" i dopiero na filmie ujrzał światło dzienne. Model ten jest już dla mnie na tyle zadowalający że w tym sezonie halowym ( czyli do września minimum ) nie będzie już na pewno modernizowany.

 

Posiada on wiele zmian w stosunku do wersji Yaka 2010 czy też pozostałych. Między innymi :

- zoptymalizowana wielkość przeciwwag na skrzydłach,

- zoptymalizowana wielkość przeciwwag steru wysokości i samej jego powierzchni,

- zoptymalizowana wielkość steru kierunku,

- zastosowanie unikalnych generatorów SFG umieszczonych na lotkach modelu,

- zoptymalizowanie ustawienia środka ciężkości modelu,

- zaokrąglenie paru linii w newralgicznych punktach,

- dopracowanie plików cnc modelu i wykonywanie go na laserze.

 

Celem było uzyskanie modelu maksymalnie stabilnego w locie, poprawienie wykonywania beczek sterowanych oraz dokładności wykonywania figur oraz zwrotności modelu. Myślę że udało uzyskać się kompromis i uzyskać oczekiwany efekt.

 

Model w finalnej wersji będzie na dniach dostępny w postaci niemalowanych/malowanych zestawów tylko i wyłącznie w sklepie www.abcrc.pl ( w razie zainteresowania gotowym zmontowanym modelem wraz z montażem wyposażenia należy pisać jak zawsze do mnie ).

 

Teraz parę fotek na zaostrzenie apetytu :

 

Yak_pro1.jpg

 

SFG1.jpg

 

Pracę nad Yakiem na obecny sezon halowy ( dla mnie trwa on do kwietnia a następny zaczyna się we wrześniu ) :) ) uznaję zatem oficjalnie za zakończoną ! Dziękuję wszystkim użytkownikom tego modelu - miło czytać Wasze posty !

 

Na koniec mała fotka z mojego miejsca pracy nad zestawami/modelami dla Was ( tyle puszek zostało przeze mnie zużytych do produkcji modeli dla Was od września ubiegłego roku ) :

 

malowanie2.jpg

 

Dziękuję za zainteresowanie projektem i pozdrawiam wszystkich wykonawców/użytkowników Yaczka-54 mojego autorstwa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prawdopodobnie w tym miesiącu będę składał shocka , pogadalem z paroma osobami i mniej wiecej wiem co zakupić , ale mam problem, Lipo 2s 350-360mAh ciężko dostać np w HC

Stock -22
etc. W polsce no nie za bardzo mi się opłaca kupować tych lipoli, wiec z prośbą do was, gdzie mogę zakupić? w hobbycity wszystko na "-" Dziekuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.