Skocz do zawartości

Wasze skrzynki startowe


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Przechodze powoli na spalinowce, no i zostalem zmuszony do kupna "skrzynki startowej" bo odpalanie palcem jest zbyt bolesne - nawet majac ochraniacz. Pozatym skrzynka startowa ma w sobie wsio co potrzeba na lotnisku.

 

Chcialbym w tym abysmy w tym miejscu zamiescili swoje skrzynki startowe (zdjecie) oraz opis co w nich macie :)

 

Moja "skrzynka" to zwykla skrzynka montazowa, a w srodku - panel z pompka, rozrusznik do silnikowow do 30ccm, zarka, no i akku 7Ah. Mam tez mozliwosc podloaczenia bezposrednio do samochodu.

Zdjcie004-1.jpg

Zdjcie005-1.jpg

 

Chcialbym sama skrzynke zmienic na jakas drewniana bo ta jest malo poreczna i malo rzeczy sie w niej miesci ( glownie zalezymi na paliwie,papierze i plynie do okien).

 

Czekam na Wasze zdjecia i opisy :)

 

EDIT :

Dorobilem sie zbiorniczka na 0.75L paliwka - co w zupelnosci mi na loty kolo domu wystarczy :) - a na lotnisko i tak bede bral duzy karnister :)

 

(jescze musze przewod paliwowy wlozyc)

 

Zdjcie005-3.jpg

Zdjcie004-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja skrzynka :faja:

 

skrzynkaxv5.jpg

 

skrzynka2jk8.jpg

 

Wyposażenie:

 

- Panel z pompką i klipsem.

- Rozrusznik

- Ładowarka

- Podłączenie do akumulatora samochodowego.

 

Ponad to w skrzynce mieści się baniak na 2,5 litra paliwa, żółty kuferek na najbardziej potrzebne graty i aparatura też ma swoje miejsce. Dobre bo ze sobą na lotnisko wystarczy brać tylko skrzynkę i nic więcej.

Kiedyś był jakiś klips na baterie, rozrusznik zasilany z dodatkowego akumulatora (brak przedłużonych kabli), ładowarka luzem i wszystko w reklamówkach! Totalna pomyłka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód ogólnie duży, lecz dla kogoś kto jeździ jakimś sedanem, to raczej nie jest za dobre rozwiązanie...

 

Wojtku, masz wymiary całego wyposażenia, wiesz jak duży jest baniak z paliwem, chyba nie jest aż takim problemem "użycie" pomyślunku przy odrobinie papieru i ołówka. materiał chyba też nie wyszedłby najdrożej (płyta sklejki, kawałek trzonka od miotły domowej na "chwyt", wkręty) i do dzieła...no chyba że szkoła ogranicza Twój czas wolny przeznaczony na modelarstwo...

przepraszam za OffTopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze szkola spoko czasu jest :) nie zawsze ale w tygodniu z 2-3h na modele poswiece. W modelach mam zasade grzebania samemu, a skrzynka raczej musi byc funkcjonalna i ladna.

Fajnie byloby gdyby inni tez pokazali swoje dziela.

 

Senan to nie problem - walisz skrynke na tylnie siedzenie i po krzyku. Zauwaz o ile wiecej rzeczy wklada do skrzynki Maricn niz np. ja. Dzisiaj wymyslilem patent na paliwko:) i bede kabinal z "pulka" na inna klamoty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to przewozisz :):):)

 

No jak elektron wspomniał busem :) Do osobówki też by wlazła (do bagażnika) ale trzeba by było obciąć te "widełki" zresztą nawet się obecnie do tego nie zamierzam ponieważ moja osobówka nie ma rozkładanych siedzeń i kompletnie nie nadaje się na wypady lotniskowe. W kombi problemu już nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka startowa ważna rzecz, ale tylko do czasu :devil: Swoją wykonałem samodzielnie co nie było kłopotliwe. Najtrudniejszą sprawą była odpowiednia stylistyka. Ile ja wydalem na rózne ekspertyzy.... Ale warto było bo końcowy efekt jest porazajacy!! :devil:

skrzynkastartowa005kx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Chciałbym pokazać swoją skrzynkę :)

Priorytetem była funkcjonalność, łatwość czyszczenia i wygląd oczywiście

Mam nadzieje ze zrobi pozytywne wrażenie :P

88240-1221347911-0-l.jpg

Zbiornik paliwa 2,5 L

88240-1221347911-1-l.jpg

Jeszcze nie wiem co sie mogło by się przydać na polu ???

88240-1221347911-3-l.jpg

A to mój wynalazek - koszyk do startera z czernej plexi ( wiem ze mozna kupić podobny ale jest drogi, nie pasuje do mojego startera i i nie zmiesciłby sie w skrzynce :)

88240-1221347911-2-l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiem, że powiniem tu zamieścić wygląd mojej skrzynki, ale mama takie małe pytanko zanim coś zrobie.

 

Rozumiem, że używacie akumulatorów żelowych do rozruszników i klispsów.

 

Ale jak z ładowniem?? Zwykły samochodwy prostownik wystarczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.