Skocz do zawartości

Asw 28 FlyFly Hobby


maniekkmp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój drugi model ASW-28 (piękny kadłub w kształcie łezki)

Model kupiłem z myślą o skrzydłach, ale była okazja ;]

Standardowo model doznał kontuzji gdzie producent nie postarał się o wzmocnienie ;]

lecz powoli się naprawia.

Marku, jako jedyny w tym temacie masz szybowca. Ile dołożyłeś ołowiu przy nosku? Tam widzę tochę kształtek, ale nie wiem jakich.

Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, jako jedyny w tym temacie masz szybowca. Ile dołożyłeś ołowiu przy nosku? Tam widzę tochę kształtek, ale nie wiem jakich.

Dziekuję

 

Witaj.

Mirku ;] tak ma to być jako szybowiec, lecz jeszcze nim nie latałem, bo kupiłem z pękniętym kadłubem, dopiero jestem w trakcie naprawy.

Ołowiu nie sprawdzałem, ani wyważenia, dopiero jak pomaluje i doprowadzę go do ładu to będę się bawił w wyważanie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze jedno pytanie laika !! ASW 28 lata pięknie , zaczynam ( czuć termikę )  robi to co od niego oczekuję. nieźle kręci pętle, jednak próby wykonania beczki -to porażka. Sądzę że Ja po prostu nie wiem jak wykonać tę figurę. Proszę o podpowiedź ? Jak wychylić drążki  by wyszła poprawna beczka., no w miarę poprawna - bo to co wyczyniam na razie to TANIEC ŚWIĘTEGO WITA . No chyba że ten model z HK nie jest w stanie tego wykonać poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie ten . A ugięcie skrzydeł jak dla mnie _laika _ w szybownictwie - raczej niezbyt duże. No ale nie szaleję nim na razie zbytnio..Przyznaje że szybowanie  nawet takim chińczykiem sprawia mi więcej radości niż latanie "zwykłymi " elektrykami..Choć one też mają swój urok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość naszych modeli to chińczyki. Ja na przykład bardzo miło wspominam model Pelikana (czyli FMS) - FOX o rozpiętości 2300mm. Latało to super, jak na chwilę, gdy go użytkowałem. Dziś, posiadając ASW28 z FlyFly, a wcześniej mając ASK21 z FlyFly stwierdzam, że Pelikan jednak był za miękki w locie i za bardzo się uginał przy większych przeciążeniach. Pewnie jak kupię jeszcze lepszy model to posiadany ASW28 będzie słaby, niestabilny czy jakiś taki blee. 

 

Tak to już jest... :)

 

A co rozumiesz przez "zwykły elektryk" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry pomyłka . W czasie wysyłania posta wyłączyli prad -nie wiedziałem czy zdołałem go wysłać


Pisząc "elektryk"miałem na mysli posiadane modele -czyli trenerki : M-400 (cudo do nauki podstawowego latania)

M-500 też trenerek tylko już z klapami.  Magnum FFF

1/16 makiet ( tak to określam na własny użytek -bo to depron i EPP)   Foker DR-1  i Dromader PZL - 23.

Wszystko fajnie lata (lub latało -bo Magnum się skasował na drzewie którego jakoś nie zauważyłem) NO ale to są loty które trwają przez około 9-14 minut ,zależy od wielkości baterii i wielkości modelu. Największy Dromader to 1400 rozpiętości skrzydeł i najdalej jak nim odleciałem to około 200 góra 250 metrów a już ASW to prawie 2600 mm rozpiętości i latam nim o wiele dalej i wyżej Sądzę że osiągana wysokość będzie  okolicach 200 - 250 m a odległość jaką  zmierzyliśmy z kolegą za pomocą samochodu  na lotnisku to na pewno 600 metrów ,choć już w pewnych ustawieniach ginął mi na kilka chwil z oczu.

Zapomniałem dopisać że te elektryki to albo "tartaki"  albo własnoręczne wycinanki z depronu. ASW 28 to pierwszy zakupiony "gotowy" model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś miesiąc temu napisałem że (zaczynam czuć termikę ) i to w.g ks. Twardowskiego był to 3 stopien prawdy - czyli -gówno prawda. W sobotę pojechałem na lotnisko wczesniej niż zwykle -czyli ok. 13.oo wiało nieżle - i po raz pierwszy złapałem prawdziwy komin. wyniosło mi model na taka wysokość że aż strach nie mówiąc że uciekał ode mnie z szybkością zatrważająca dla mnie, po kilkunastu okrążeniach jak już prawie traciłem z modelem kontakt wzrokowy skierowałem go na siebie i spokojnie wrócił do (domu ) Nie podejrzewałem że gotowiec zrobiony przez żółtych przyjaciół takie cos potrafi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Model bardzo ładnie nabiera prędkości, a z prędkością można spokojnie wykręcić beczkę czy pętlę :)

 

Cześć Paweł,  to jest ASW 28 od Fly Fly Hobby? Jeszcze pytanko , ... jakiej kamerki użyłeś w modelu  do filmu  ? 

 

 Pozdrawiam - Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,   

 mam pytanko, ... udało mi się kupić ASW-28 z FF-Hobby , szykuję go na ten sezon  i  czy mógłbyś mi podpowiedzieć jak mocowałeś winglety do końcówek skrzydeł, bo jest tam w tych wingletach laminatowych jakiś wkręt i po wkręceniu "lata" to wszystko i jakoś niepewnie się to trzyma . Czy kleiłeś na stałe   , czy masz to w wersji demontowalnej , ... i jeszcze jedno, ... czy bawić się w przeróbki aby to dopasować do końcowego profilu, czy takie "niespasowane" ma być  ?  ;-)   

 

 Pozdrawiam - Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.