Skocz do zawartości

wodnosamoloty


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest to taki luźny temat, to zobaczcie te filmiki.

Jasq:

Hubert: http://www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/Fokker.wmv

Prawie identyczne filmiki (nie mam pojęcia ile czasu je dzieli) - dla mnie to był początek przygody z hydroplanami, która pociąga mnie do teraz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Po kolei:

pręty są oczywiście węglowe fi 2, na stronie nie ma ich w planach głównych, ale potem są zdjęcia modelu kogoś, kto je zastosował. Mój angielski jest słaby, zastosowałem je na wyczucie i na zapas. Przydały się podczas pierwszych już lotów. Bez nich po w biciu się dziobem w ziemię, bezwładność masy ogona z silnikiem urwałaby go. A tak ścięły się tylko połączenia zastrzałów przy płacie pochłaniając masę energii na pewno. Śmigło mające u mnie prawie cm prześwitu nad kadłubem i tak przeciągnęło po nim i się połamały łopatki. Więc ugięcie tylnej części kadłuba po ścięciu zastrzałów i tak wystąpiło.

 

plany w postaci pdf-ów są na stronie http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=922465 i masa zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Plany są podane w dwóch albo trzech wielkościach ,które wybrałeś? Jest też wersja standard i wersja zmodyfikowana wg. której budowałeś? Napisz coś o wyposażeniu jakie zastosowałeś o przebiegu budowy i oblocie. Czy stosowałeś jeszcze jakieś własne modyfikacje? Jaka waga do lotu? Wykonałeś go chyba z białego depronu (climapor) jak wygląda jego wytrzymałość w stosunku do podkładów pod panele. Czy środek ciężkości ustalałeś wg. planów czy wg. zachowania modelu. Pytań dużo bo model intrygujący a jak tylko znalazłem go na RC Grups od razu wydrukowałem z myślą o budowie.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to taki luźny temat, to zobaczcie te filmiki.

Jasq:

Hubert: http://www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/Fokker.wmv

Prawie identyczne filmiki (nie mam pojęcia ile czasu je dzieli) - dla mnie to był początek przygody z hydroplanami, która pociąga mnie do teraz :]

 

Oj też ci nie powiem mój filmik jest z 2007 z maj-czerwiec o ile dobrze pamiętam . Jedynym mankamentem patyczaka hydro było chlapanie wody z pod śmigła na elektronikę ale kawałek worka załatwił sprawę . Apropo tematu właśnie kończę klejenie nowego patyczaka hydro , będę miał na wiosnę Puddle Twina i patyczaka nad wodę do polatania :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem plany standardowej wielkosci. Spróbuję zamieścić kilka zdjęć, które zrobiłem w trakcie budowania. Wyposażenie spiszę i dołączę. Wyważenie wg planu, czyli praktycznie zaraz za redanem. Lata prosto i beczki robi w osi kadłuba praktycznie. Pierwsze loty były bez steru kierunku, bo nie zauważyłem w domu, ze serwo wraca do neutrum albo sobie nie wraca. No tak nie można latac!:) Oblatany był na samych lotkach i sterze wysokości. Biały depron kupowałem w sklepie modelarskim na Łukasiewicza w Poznaniu. Miałem też zielony i zielony rowkowany 6-stkę ale one jsą jakies kruche. Z własnych modyfikacji wkleiłem więcej węgla, w krawędzie fi 0,8, albo fi 1, nie pamietam. Tak samo statecznik pionowy jest na węglowej szpilce fi 2. Poza tym ukryłem antenę po częsci w kadłubie, tylko jakis pół metra lezy na skrzydle.

pozdrawiam wszystkich Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Grzegorz dopiero teraz zauważyłem że na avatarze jesteś z tym ptakiem-orłem którym latałeś w Wilczych Laskach. Nie wiem czy można na niego mówić ,,model,, bo latający to on jest . Sam widziałem. :shock: Jary dobry pomysł, osobny temat Grzegorza o Polarisie byłby na pewno bardzo ciekawy. No to Grzegorz do roboty, ,,gawiedź,, czeka. :D

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wlasnie laduje nowy film z Czarnej-ten jest bogatszy poniewaz ukazuje rowniez sama miejscowosc, piekne polozenie posrod Puszczy Knyszynskiej.Pod koniec filmu widac latajacy herb Czarnej Bialostockiej,oraz specjalnie dla Tomka start i ladowanie na wodzie. :D ps.film sie tu znajdzie po zaladowaniu! Tu link do filmu

Ja-Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.