Skocz do zawartości

Serva TOWER PRO 5010


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie ,że was oszukujemy ? pokopie w płytkach z filmikami i znajde jakis gdzie wyraznie widac co sie dzieje. Zobaczcie niedowiarki te zdjecia kto przyjechal w sprawie zakłócen. wszystkie osoby które zakupiły tower pro miały te problemy i skoro reszta na innych serwach ma spokój a ekipa z Urtipu nic nie znalazła to chyba wystarczy

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/39099fccd6f724d6.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/853f6136ff5aade4.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/350a4d375cec1fa4.html

 

PROSZĘ NIE ROBIC ZE MNIE OSZUTSTA SUGEROWANIE ŻE JA I KILKU MOICH KOLEGÓW WCISKAMY CIEMNOTE PRZEZ TAK DOSWIADCZONEGO FORUMOWICA JEST PRZYKRE :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
nie chce znów zaczynać się kłócic z TEQ, ale wszystkie serwa tower pro nie posiadają filtru przeciw zakłóceniowego, wystarczy albo taki dokupić i dolutować, albo poprostu nie kupować tych serw, starczy że jest jedno takie serwo w modelu bez filtru i sieje one po całym odbiorniku. Ogólnie sprawują sie ok, zębatki dosyć wytrzymałe, serwa są dosyć głośne, posiada łozyska, i tak jak napisał @klaps6, zdarzaja się zimne luty, też miałem taki przypadek w 2 serwach. Ogólnie Polecam

 

Miałeś złe doświadczenia z tymi serwami ale ogólnie je polecasz ? :D czyli oprócz ceny jest jeszcze coś w nich dobrego ? :D

Też mam doświadczenia z tymi serwami ale tego co opisujesz nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę ze zapomnielismy o jednym my te serwa testowalismy w modelach 1.4m z silnikami 12ccm dokładnie w extrach które rozwijały naprawde duze prędkosci i obciązenia były dosyc duze moze w trenerkach i innych modelach w których wystepuja mniejsze obciązenia to serwa się sprawdzają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbaczacie z tematu było o zakłóceniach a jeżeli to występuje to nie można ich użyć ani w małym trenerku a tym bardziej w większym modelu.

Teraz coś wspominacie o ich sile jaka jest każdy wie.

O co tu chodzi ? jeden nie do końca przemyślany post i teraz nie wiadomo co z tym zrobić ?

A o filtrach do tych serw już coś wiadomo ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, najtanszym rozwiazaniem wyciągnąć z innego, np. uszkodzonego serwa? wtedy koszty za najmniejsze, bo jeżeli kupimy serwo za 30 zł i filtr za 20 zł to lepiej juz kupic hiteca za 50 zł i miec spokój?

 

albo można zastosować tzw. pierścionki na kable serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwyczaju nie mam ochoty wtrącać sie do wątków typu "jaki silnik lepszy MVVS czy raduga?" bo ten watek wlasnie mi to troche przypomina ale poprostu nie mogłem sie powstrzymać.

Te serwa to dobra alternatywa dla absolutnie poczatkujacych pilotów ktorzy jeszcze sami nie wiedzą czy chca sie bawic w modelarstwo.

 

Co z tego że silnik X ma duza wieksza moc od konkurencji i kreci wiekszymi smigłami, skoro ma dziure w obrotach, gasnie i wymaga "specjalistycznych umiejetnosci regulacyjnych na poziomie magii" ??? tu przypomina mi sie watek z radugą...

 

Co z tego że serwo X jest mocne i szybkie skoro przelatuje przez neutrum i dziwne drga?

 

 

Miałem kontakt z tymi serwami o ktorych tutaj piszecie i porównałbym je do tower pro... raz nawet kupilem takie serwo tylko po to aby nakrecic filmik jak serwo przelatuje przez neutrum po czym je sprzedalem za połowe ceny... http://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=6112&postdays=0&postorder=asc&highlight=mg995&start=9

 

 

Przerabiałem temat tanich serw jako alternatywa dla modeli gigant i NAJLEPIEJ wychodza serwa BLUE BIRD ! na stanie mam teraz do testów BMS-660MG+HS

bardzo mocne serwo w cenie 2,5raza nizszej niz hitec czy futaba. Jedyna ich wada minimalnie zwalniaja po maksymalnym wychyleniu przy neutrum ale nie przelatuja i nie drgaja. Jezeli tanie serwa to tylko blue bird!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wszyscy czepiaja sie chniskich produktow ?

 

To tylko głupie przekonania polaków, zdziwił by sie przeciętny "kowalski" że wiekszosc markowych produktów jest wlasnie tam produkowanych, zaczynajac od markowych sportowych butów nike po zaawansowane kamery i aparaty cyfrowe.

 

Wszystko zalezy od kontroli jakosci, a nie od tego gdzie cos wyprodukowano.

 

I od tego do jakiej grupy klientów towar jest przeznaczony, uznane firmy jak JBL w sprzecie muzycznym produkuja kolumny dla amatorów gdzie obudowy sie rozlatuja po 0,5rocznym uzytkowaniu za jedyne 1700zł a jest też seria po 6tys zł dla zaawansowanych odbiorców...

 

Wcale nie znaczy to ze chinskie to ze zle

 

I tu musze sie zgodzic, pamiętajmy że rynek chinski produkuje wiekszośc swiatowego towaru ktore trafia na pólki naszych sklepów. Rynek jest tak duży wręcz gigantyczny że mamy doczynienia z pełnym wachlarzem towarów od tandety do bardzo dobrej wysokiej jakosci produktów.

 

Bardzo dużo towaru modelarskiego jest tam produkowane, dla mnie liczy sie producent, wykonanie, sprawnosc dziłania/niezawodnosc oraz opinie użytkowników którzy wiedza o czym piszą. Ja np bardzo polubiłem te tanie serwa blue bird a wcale nie sa uważane za markowe a zastały wyprodukowane na tajwanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ NIE ROBIC ZE MNIE OSZUTSTA SUGEROWANIE ŻE JA I KILKU MOICH KOLEGÓW WCISKAMY CIEMNOTE PRZEZ TAK DOSWIADCZONEGO FORUMOWICA JEST PRZYKRE :cry:

 

Nikt tu nie sugeruje że wciskacie ciemnotę. Chciałem potwierdzenia tych kłopotów od innych użytkowników (a jest ich liczba jest dość spora) z powodu takiego że wy po prostu się znacie, więc wasze oceny mogą być obarczone przypadkowym błędem.

 

Miałem kontakt z tymi serwami o ktorych tutaj piszecie i porównałbym je do tower pro... raz nawet kupilem takie serwo tylko po to aby nakrecic filmik jak serwo przelatuje przez neutrum po czym je sprzedalem za połowe ceny...

 

Darek czytałeś o czym mi tu piszemy? Właśnie o serwach TowerPro :) I jeśli byłeś w posiadaniu jak przyznajesz - tylko jednego serwa tej marki twoje wiadomości na temat tego producenta równe są zero. Nawet jeśli rzeczywiście w przypadku MG995 masz racje to jednak dziwi mnie fakt jak pewnie piszesz na temat całej gamy produktów tej marki w przypadku kiedy nie miałeś z nimi zbyt wiele do czynienia. Podobne opinie czy problemy wystawiane w taki sam sposób można napisać na temat dowolnej każdej innej marki.

 

Zauważcie pewien paradoks na przykładzie odbiorników Jeti Rex. Które jak można przekonać się po opiniach użytkowników są dobrym i godnym polecenia produktem. Jednak dziwny jest fakt iż właśnie najczęściej i najwięcej problemów (każdego kalibru) występuje właśnie z tymi odbiornikami :) Jest to praktycznie odwrotność tego co poczytać można w tym temacie. Wystawiana zła opinia produktowi na podstawie trzech kolegów i użytkownika jednego serwa tej marki przeciwko całej rzeszy użytkowników zadowolonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

1. Ten post miał być chyba o serwach TP 5010, a nie o serwach, które są lepsze bądź gorsze.

2. Darku, mogłeś się jednak powstrzymać bo będzie jak z Funtaną "żaden inny model", a dziś czym latasz ? ;)

3. Przelatywanie serwa przez neutrum Darku napisałeś o modelu MG955.

4. Każdy ma swoje przeżycia z TP5010, więc wyrażanie krańcowych opinii typu są na pewno złe lub są rewelacyjne jest bez sensu bo zawsze się zdarzy przecież jakiś wadliwy egzemplarz czy nawet seria.

5. Produkty nawet renomowanych firm często powstają w tych samych fabrykach co gnioty.

 

Ja nadal z chęcią wypatruje wszelkiego rodzaju opinii na temat serw TP5010, ale najchętniej nie w stylu: "wszystkie są do D bo moje są do D". Mam czasem też wrażenie, że często oceniane są produkty nie za to jakie są, ale za to kto je wyprodukował i ich niską cenę.

 

Btw. Ci co mnie znają wiedzą, że najtańszych produktów nie kupuję bo nie lubię gniotów. Tu się przełamałem i nie żałuję... a kupię oczywiście serwa Hiteca, Futaby czy inne jak mnie będzie na nie stać - nie na 1szt raz na 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek czytałeś o czym mi tu piszemy?

wiadomości na temat tego producenta równe są zero. Nawet jeśli rzeczywiście w przypadku MG995 masz racje to jednak dziwi mnie fakt jak pewnie piszesz na temat całej gamy produktów tej marki

 

Padły tutaj nazwy takich firm jak Dynam i e-sky dlatego ogólnikowo ale oczywiscie głownym watkiem jest TP wiec mogło tak to zostac zrozumiane...

Piszac to co uważam za słuszne i wg moich doswiadczen liczyłem się z krytyką jak również ostrym atakiem na moja osobę bo to tak troche jak włozyc kij w mrowisko... to zupełnie normalne na kazdym f dyskusyjnym.

 

Niestety Marcinie miałem nieprzyjemnosc korzystac z serw TowerPro 945 995 (to praktycznie to samo elektronicznie) i sg50 w parkflayerze (padajaca przekładnia albo elektronika zamilknie na amen) mojego kolegi z lotniska i jak na 3 serwa z6 które przeciętnie sa w ofercie sklepu to raczej mierny wynik bo to daje 50% wadliwych serw w ofercie... Dlatego TP w moich oczach odpada...

 

Zauważcie pewien paradoks na przykładzie odbiorników Jeti Rex. Które jak można przekonać się po opiniach użytkowników są dobrym i godnym polecenia produktem. Jednak dziwny jest fakt iż właśnie najczęściej i najwięcej problemów (każdego kalibru) występuje właśnie z tymi odbiornikami

 

Odpowiedz jest banalnie prosta ! :wink: wielu uzytkowników nie ma dostatecznego doswiadczenia albo nie miała czegos lepszego w ręku i poprostu tak im pasuje i nie musza wiedziec ze cos jest nie tak (sa nieswiadomi). Przykład: znam goscia który miał silnik topaz który był w komplecie z trenerkiem kyosho (jego pierwszy model) i jako że nie mial dobrego kontaku z innymi modelarzami zachwalal ten silnik pod niebiosa jaki to on łozyskowany itd itd tyle że gasł i ciezko sie go odpalało... on był naprawde z niego zadowolony a takie zachowanie silnika uznał za normalne! ale podkreslam był zadowolony. Tego nie bede już komentował... Dlatego tak istotne jest kto/jaka osoba wystawia dana opinię o danym produkcie, tak działa cały biznes w stanach. Kilku sławnych "kozaków" lata na DA i nagle silnik jest topowym napędem w gigantach, faktem jest że faktycznie te silniki są dobre wiec i sprzedaż tez jest dobra.

 

 

2. Darku, mogłeś się jednak powstrzymać bo będzie jak z Funtaną "żaden inny model", a dziś czym latasz ? ;)

Samo życie, to jest jak z kobietą. Jestes ze stałą partnerką, ale cały czas myslisz o sexi sąsiadce szczupłej, opalonej i gotowej na wszystko o której nie możesz przestać mysleć, jest taka sliczna i słodka!. Prawda jest taka że kocha się obie i zawsze po zdradzie wraca sie do stałej partnerki :rotfl: wiec nigdy nie bede mowił nigdy, funtanka nadal siedzi w mojej głowie ale extra też :wink:

 

 

Btw. Ci co mnie znają wiedzą, że najtańszych produktów nie kupuję bo nie lubię gniotów. Tu się przełamałem i nie żałuję...

Mam to samo, kupiłem blue bird najmocniesze z oferty i nie załuję... ja nawet nie kupuje ciuchów w markowych sklepach jak cos tanszego mi sie podoba :wink: być może jak KAŻDA FIRMA blue bird równiez ma jakies wadliwe serwa, niestety nie wykupiłem całego sklepu...

 

Panowie proponuje nie zbaczać z wątku, piszmy o konkretnym danym modelu serwa, to będzie porzadek.

Ja jak sie zdenerwuje w ramach odwetu otworze nowy watek o MG995 dla swietego spokoju, żeby nie było, że TP ma wszystkie serwa ok :wink:

 

sdsp7wq8bq.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek - swoją opinie wyrobiłeś i słusznie. Osobiście chodzi mi o to iż nie posiadając zbyt wielkiego doświadczenia z serwami TowerPro (co jak sam twierdzisz firma ta odpada w twoich oczach i to jest Twój osobisty wybór) w zasadzie z negowałeś całą gamę produktów tej firmy. Co niekiedy takie stwierdzenia mogą być mylące i nie oddawać pełnej oceny.

 

Piszesz później i słusznie - że wadliwe sztuki mogą zdarzyć się każdej firmie. Ciekawi mnie jaka byłaby opinia Twoja na temat serw firmy BlueBird gdybyś przypadkiem pierwsze serwo zakupił wadliwe :) Podejrzewam że całkiem inna :)

 

Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa:

 

Koledzy powyżej pisząc na temat serw TowerPro piszą o wadzie która powinna występować w KAŻDYM JEDNYM SERWIE TEJ MARKI!! Opisywana wada tyczy się przecież błędnie wykonanej części elektronicznej serw tak samo jak wada opisywana przez Ciebie Darku która powinna występować w każdym MG995 czy 945 (uprzedzam iż osobiście nie mam doświadczeń z tymi serwami)

 

Więc gdzie jest ta lawina zażaleń użytkowników tych serw?? Przecież jest ich całe mnóstwo! Jak to się dzieje że u znakomitej większości użytkowników produkty te działają bezproblemowo?

 

Odpowiedz jest banalnie prosta ! :wink: wielu uzytkowników nie ma dostatecznego doswiadczenia albo nie miała czegos lepszego w ręku i poprostu tak im pasuje i nie musza wiedziec ze cos jest nie tak (sa nieswiadomi).

 

To co tu napisałeś to prawda i też się z tym zgadzam iż właśnie przez brak doświadczeń można sobie wyrobić błędną opinię ale chyba akurat takiej odpowiedzi nie można przypisać do pytania które zadałem powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc gdzie jest ta lawina zażaleń użytkowników tych serw?? Przecież jest ich całe mnóstwo!

 

Serwo MG995 kosztuje teraz srednio 55-65zł i ma 13kg ciągu, czy za te pieniadze można spodziewać sie lawiny zażaleń ? raczej... nie. Gdyby ktoś "szczekał" przy takich parametrach że cos jest nie tak to z czym do ludzi ;D najtansze firmowe serwo o tym ciagu w wielkosci standardowej kosztuje około 270zł nie ma porównania. koniec, kropka, amen...

 

ps.

Nie podejmuje dalej tematu, tak możemy sie licytować w nieskonczonośc z argumentami. Pan X ma racje, Pan Y ma rację koniec, kropka, amen :rotfl:

 

Rozmawiamy tylko o serwach 5010 DZIEKUJĘ ! :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom zdecydowanie łatwiej ludzie narzekają na wyposażenie tańsze niż droższe :) Chodź w przypadku MG995 może być jak piszesz.

 

Wracając do TP 5010 i innych serw tej marki.....

 

nie chce znów zaczynać się kłócic z TEQ, ale wszystkie serwa tower pro nie posiadają filtru przeciw zakłóceniowego, wystarczy albo taki dokupić i dolutować, albo poprostu nie kupować tych serw, starczy że jest jedno takie serwo w modelu bez filtru i sieje one po całym odbiorniku. Ogólnie sprawują sie ok, zębatki dosyć wytrzymałe, serwa są dosyć głośne, posiada łozyska, i tak jak napisał @klaps6, zdarzaja się zimne luty, też miałem taki przypadek w 2 serwach. Ogólnie Polecam

 

Miałeś złe doświadczenia z tymi serwami ale ogólnie je polecasz ? :D czyli oprócz ceny jest jeszcze coś w nich dobrego ? :D

Też mam doświadczenia z tymi serwami ale tego co opisujesz nie zauważyłem.

 

powiem tak, sam używam serw mikro tower pro sg90 w modelach slow/park-flyer i ogolnie jestem zadowolony, serwo tower pro 5010 ogolnie używam w niektórych starszych modelach tylko do steru kierunku gdzie musi być najmocniejsze.

 

......

 

Sam jak mówiłem posiadałem serwa tower pro 5010 i nigdy wiecej ich nie kupie,nawet jeżeli by mi ktos je dał za friko i miałbym je wstawic do modelu.

 

Dariuszu, ja bym na twoim miejscu do swojego posta dodał " Ich racja, mój spokój " :)

 

....to o co tu w końcu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.