Skocz do zawartości

Serva TOWER PRO 5010


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A co sądzicie o nich ? Lata ktoś na nich ?

 

Latam na tych serwach, nie ma problemów, koła solidne. Wylatały już trochę i są w dobrej kondycji, dla pewności po zakupie rozkręcić i sprawdzić czy przewody są przylutowane solidnie, gdzieś czytałem że zdarzają się zimne luty, jednakże u mnie nic takiego nie było a mam tych serw 4 szt. Ogólnie za tą cenę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie chce znów zaczynać się kłócic z TEQ, ale wszystkie serwa tower pro nie posiadają filtru przeciw zakłóceniowego, wystarczy albo taki dokupić i dolutować, albo poprostu nie kupować tych serw, starczy że jest jedno takie serwo w modelu bez filtru i sieje one po całym odbiorniku. Ogólnie sprawują sie ok, zębatki dosyć wytrzymałe, serwa są dosyć głośne, posiada łozyska, i tak jak napisał @klaps6, zdarzaja się zimne luty, też miałem taki przypadek w 2 serwach. Ogólnie Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie posiadają filtru przeciw zakłóceniowego, wystarczy albo taki dokupić i dolutować
Chętnie sie dowiem co masz na myśli. Jaki to filtr się dolutowuje ?

 

Mam sporo tych serw. Są bardzo mocne i głośne. Na 6v całkiem szybkie. Przy ostatniej kraksie ułamał mi sie orczyk od serwa razem z końcówką trybu. Ktoś wie gdzie można kupić tryby do tych serw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie powinni dać radę sprowadzić:
Nieczynne z powodu urlopu ;)

 

A na temat filtru odpowiem później.
Zrobilem sobie test serw i wyszło coś interesującego. Jak mam wpięte pewne serwo i włączę odbiornik (bez nadajnika) to wszystkie serwa szaleją. Jak wypnę to serwo to reszta ani drgnie... Ciekawe o co tu chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem odbiornik Pelikana ,to gdy wpinałem serwa bez nadajnika to szalały. Gdy włączałem nadajnik to był spokój. Gdy kupiłem rex5 to serwa conrada po włączeniu przesuwają się nie znacznie ,i ucichają do czasu włączenia nadajnika. Hs55 po włączeniu brak reakcji ,ani drgną dopóki nie włączę nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfilipek ja dałem sie juz nabrać kilka razy na taniochę zresztą koledzy z lotniska tez. Wchodząc na stronę wszystko wyglądało pięknie parametry i cena :jupi: więc człowiek myśli a dużo nie stracę co tam 25zł za serwo zamawiam :) paczka przychodzi do domu wszystko ładnie pięknie po podłączeniu do odbiornika serwo sprawuje sie znakomicie wiec w powietrze i tu MEGA ZONK kolega robi niski przelot model kilka metrów przed nami ustawia sie sam do lotu na żylete 3 sekundy walki na małej wysokości i wszystko gra udane lądowanie uf udało sie. I jak to zawsze na lotnisku 20 tys podpowiedzi antena z odbiornika zle przymocowana , brak styku, popraw to popraw tamto.Następnie tankowanie modelu odpalenie silnika jedna lotka sama wychyla sie na maxa w dół :shock: a więc po lotach w domu wymiana serw na Hiteci i po problemie tankowanie latanie tankowanie latanie i tak do dzis. DLATEGO ODRADZAM WSZYSTKIM TANIOCHE SZKODA KASY I MODELI LEPIEJ POCZEKAĆ DOSKŁADAĆ I MIEĆ SPOKOJNA GŁOWĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem te serwa i bardzo sie na nich zawiodłem od samego początku były z nimi problemy w powietrzu szarpało modelem na wszystkie strony (zakłócenia) co się okazało na silniczkach brakuje filtra przeciw zakłóceniowego a co najgorsze czasami serwa przestają działać na ziemi jak i w powietrzu. zgadzam się te serwa są bardzo mocne ale cena mówi sama za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę was "podbuduje" lecz drgania serw na wyłączonym nadajniku występują także na serwach Hiteca, Sanwy czy Robbe Futaba :) Zdecydowanie większą winę za ten obraz ma sam odbiornik a nie serwa a co fajniejsze nie jest to nawet wadą tegoż odbiornika :)

 

Jeżeli już jesteście krytycznie nastawieni i obwiniacie za to chińskie "wynalazki" zauważcie że objawy takie mogą występować tylko w niektórych miejscach a w innych totalny spokój. Więc trudno tu bezsprzecznie znaleźć winowajcę zakłóceń.

 

Od siebie mogę dodać że jeżeli pozostawię swój model włączony (aparatura musi być wyłączona) i tankuję do niego paliwo - moja pompka paliwa powoduje czystą poezję z serwami modelu :) ale tylko wtedy gdy model jest blisko niej.

 

Także nie neguję waszych opinii że niezabezpieczone silniki serw mogą powodować zakłócenia a wręcz przeciwnie. Jednakże jak pisałem wyżej podobne zjawiska zauważyłem także na markowych serwach i trudno mi określić co naprawdę powodowało te zakłócenia. Czy przypadkiem nie występowało w tym czasie jakieś zewnętrzne źródło a za tym stoi fakt iż nie zawsze one występują. Osobiście z tym stanem rzeczy nigdy nie miałem problemów podczas normalnego lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLATEGO ODRADZAM WSZYSTKIM TANIOCHE SZKODA KASY I MODELI LEPIEJ POCZEKAĆ DOSKŁADAĆ I MIEĆ SPOKOJNA GŁOWĘ
Rada jak najbardziej słuszna. Jednak 2 lata temu kupiłem kilka takich serw na próbę i bez żadnych problemów pracują w moich spalinach. Do tych serw nie mam żadnych zastrzeżeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i żeby Filipie koszty tego filtra nie przekroczyły wartosci serwa . Jezeli faktycznie bedzie tak ze to jakis drobiazg za 2zł to warto je usprawnic tylko z drugiej strony testowac na sobie i latac ze stresem wiedząc ,że to nie jest na 100% pewne to srednia przyjemnosc :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej swoje :)

 

Słuchając was można dojść do wniosku iż każde serwo TowerPro ma wadę fabryczną. Oznaczałoby to iż na pewno w zdecydowanej części użytkowników tych serw powinny wystąpić problemy - a tak nie jest. Problemy występują zdecydowanie sporadycznie a co gorsza trudno także stwierdzić iż dokładną przyczyną tych problemów są same serwa. Podobne problemy (zakłócenia) występują także w dowolnej innej konfiguracji.

 

Wniosek z tego taki że to co wypisujecie jest zdecydowanie mało wiarygodne. Pomijam fakt iż sam jestem użytkownikiem serw TowerPro i z opinią przedstawioną przez "sebarc, radek872, olo115" spotykam się po raz pierwszy oraz to - że akurat wy trzej znacie się baaaardzo dobrze jak niektórzy zdołali zauważyć :)

 

Innymi słowy czy jest ktoś tu bardziej wiarygodny aby poprzeć tezę tych trzej powyżej? Przecież fakt jest taki że jeśli ja nie słyszałem nie oznacza to w ogóle że problem nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.