Skocz do zawartości

Serva TOWER PRO 5010


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak o co tu chodzi??

 

starczy że jest jedno takie serwo w modelu bez filtru i sieje one po całym odbiorniku

 

Jak jest jedno serwo które zakluca to chyba jest to jasne że zakłucenia z tego serwa idą po całym odbiorniku i wtedy wszystkie serwa nawet hiteki mają drgania/zakłucenia

 

A co do mojej odpowiedzi, kiedys kupiłem 3 serwa tower pro, wiecej ich nie kupie, sprzedać też ich raczej nie sprzedam bo dużo za nie nie dostane, więc dodałem do nich filtry przeciw zakłóceniowe oraz pierścionki z innych serw i serwa te mam w 2 czy 3 modelach jako serwo do kierunku oraz chyba w 1 modelu jako serwo do sterowania przepustnicy gazu.

 

Po dodaniu filtru przeciw zakłóceniowego, ewentualnie pierscionka serwo nadaje sie do użytku,

Ale po doliczeniu tych "dodatkow" równowartość 1 serwa tower pro może byc nawet ponad 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czytam i czytam o tym filtrze przeciw zakłóceniowym i w końcu sam nie wiem jak on wygląda.A może to jest kondensator na silniku albo kondensator tantalowy na zasilaniu serwa albo wreszcie pierścionek ferrytowy ale tego się przecież nie lutuje.Może kolega jasno nam wreszcie odpowie jak wygląda ten filtr i gdzie się go lutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek nie podpowiadaj co to może być :) Pamiętaj iż to cudo ma kosztować ze 20zł kondensator czy cokolwiek nie jest droższy od złotówki. Chciałem dokładnie o to samo zapytać - koledzy z lotniska nie wiedzą o jaki filtr chodzi i pewnie sam Sebarc też nie :devil:

 

Mam nadzieje że w końcu przedstawisz jakąś odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich kolegów używa serw 5010 i odbiornika Electron hitec i nic mu nie zakłócało niczego, ja robiłem próby na MG995 podłączyłem dwa takie serwa i dwa Hitec HS 322 do odbiornika R149DP.I o dziwo też nic nie szalało, jedyne co mogę powiedzieć o MG995 -po puszczeniu drążka do neutrum dźwignia serwa przelatuje przez neutrum i po chwili do niego wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...powiedzieć o MG995 -po puszczeniu drążka do neutrum dźwignia serwa przelatuje przez neutrum i po chwili do niego wraca.

 

Podobnie jak opisywał to Dariusz.

 

jak nie wiem o jaki filtr chodzi jak sam go dodaje? o co ci chodzi marcin?

 

O nic mi nie chodzi. Pokaż w końcu jaki to filtr i jak się go lutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja was nie rozumie, macie już jak widać 4 osoby które mówią ze tower pro to totalna kicha, a wy dalej swoje..

 

własnie zauważyłem że serwo graupner (sprawdzana sztuka graupner 507) też nie posiada filtru.

 

może narazie zapytajcie olo115, on też na temat tego filtru mowił i zna osobe która też bawi sie takimi sprawami (ta osoba chyba nie jest zarejestrowana na tym forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze to nie "wy dalej swoje" tylko zanim coś kupię to przeszukuje wszystkie fora żeby zasięgnąć wiedzy o danym serwie czy innym elemencie.Głupio wyszło ale jestem elektronikiem i mniej więcej wiem ile jest miejsca w serwie , co się do niego zmieści a co nie i wiem też jak wyglądają kondensatory.Po drugie wiele osób szuka oszczędności ze względu na to, że muszą jeszcze utrzymać rodzinę, dom, studia itp.I dlatego kupują tańsze serwa.Ciebie chyba to nie dotyczy jednak i chyba tego raczej nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie że ja mam w tej chwili czas i chęć, żeby specjalnie odkręcac jedno serwo z modelu f3a, które jest zabudowane na stałe w kierunku i specjalnie odkręcac i rozbierać, aby jedna czy 2 osoby na tym forum uwierzyly? jezeli nie wierzycie to latajcie tak dalej, a zdziwicie się jak model będzie wam latał jak bedzie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mam aparatu cyfrowego bo porobił bym zdjęcia serw Futaba, Graupner, Hitec, GWS, TP i poszukali byśmy wspólnie filtru w tych serwach włączając w to C507 które również posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku myslisz ,że warto to przerabiac w jednej chwili mozna stracic wszystko człowiek zaoszczedzi na serwie 20zł a straci cały model. I powiedzmy ze doszlismy do tego mamy filtr ktos rozbija model i zaraz leci odpowiednia wiązanka bo ten c... powiedział ze to pomaga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie myślę.Wiadomo że nie warto oszczędzać na wyposażeniu.Sam miałem kupić do Gilesa MG995 ale w końcu kupiłem S3152.Ale do trenerka kupiłbym pewnie 5010.Kumpel lata na nich i żadnych problemów.Tym bardziej że u mnie finanse nie są rewelacyjne i rodzice mi nie dają na modele.Muszę je budować sam od podstaw bo jest to finansowo rozłożone w czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi by nawet tego trenerka szkoda było, dlatego latam i będe kupował/kupuje tylko serwa dobrych firm takie jak futaba,sanwa,graupner,hitec,blue bird no i może GWS pomijając tower pro, dynam, e-sky

 

Jeżeli kogos nie stać to niech rzeczywiscie lata na tower pro, ja mam modele które są warte ponad 1600 zł jeden i nie mogę sobie pozwolić na kiepskiej jakości wyposażenie, wole dołożyc 20-40 zł niż stracic ponad 1500 zł a czasami nawet wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w mniejszych modelach to nic nie da, czy ma w duzym czy malym to samo w każdej chwili jakas chinska elektronika w serwie pojdzie,albo silniczek albo tryby, jakis zimny lut... oczywiscie w hiteku tez moze sie to zdarzyc, ale szansa w takim hiteku se zimny lut bedzie jest 1/500 a nawet rzadziej, w tower pro zimny lut zdarza się w co drugim serwiie, tylko zimny lut!! a co dalej czy elektronika nie jest padnieta o tym juz nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam po dodaniu dodatków przeciw zakłoceniowych, oraz do modeli mniej wartych (max 400zł) do modeli gdzie lepszych serwów nie opłaca sie kupować lub nie bedzie dużych strat jeżeli cos sie stanie(nie wspomne o niebezpieczenstwu dla ludzi, jeżeli takie serwo zawiedzie) Ogólnie sam latam na tower pro sg90 i jestem zadowolony, chociaż hs55 to to nie jest, i najbardziej mnie wkurza w nich ze sa głośne, to już cos oznacza że są w jakiś sposób " nie dorobione", dlatego ogólnie polecam te serwa osobom, których faktycznie nie stać na inne serwa i z wielką trudą zdobyli pieniądze naawet na takie serwa.

 

Prosze zobaczyć, http://nastik.pl/dynam-standard-b2232-p-1391.html?osCsid=1dca89542610bf7c5149cab5cad3fba5

 

za taką cene nie kupie nawet kwarcu, lepszej świecy do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja was nie rozumie, macie już jak widać 4 osoby które mówią ze tower pro to totalna kicha, a wy dalej swoje..

 

Nie cztery a trzy osoby w tym wszystkie trzy to koledzy :)

 

Darek opisywał problem natury zupełnie innej i tyczące innego serwa i w przeciwieństwie do Ciebie na pewno miał dużo racji.

 

Ty twierdzisz że cała gama serw TowerPro są złymi serwami - błędnie skonstruowanymi pod względem elektronicznym.

 

Zapomniałeś chyba o tym iż forum to sprawa publiczna i takie opinie czyta wiele osób i wiele z nich może teraz mieć pewne obawy w związku z bezpiecznym użytkowaniem tych serw. Co jak pewnie zdążyłeś już zauważyć.

 

Pisałeś też o sposobach zabezpieczania się - ingerencjach w elektronikę i o tym że sam takie coś zastosowałeś. Pokazać nie chcesz wymigując się jak tylko możesz.

 

Czy mamy rozumieć przez to że po prostu klepiesz bzdury i do tego kłamiesz? No niestety Twoje wypowiedzi prowadzą do takich wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.