Skocz do zawartości

Moje swobodne ujęcie tematu "wicherka"- Relacja.


wiatrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój drugi Wicherek. Mam silniczek elektryczny, Li-Po 2s 1200 i trochę wolnego czasu, więc rozpoczynam projekt o którym wiele myślałem i w końcu wymyśliłem:

Tak naprawdę to Wicherek będzie tylko z nazwy. Ma być coś jak Sig Rascal stylizowany na cessnę, a oparty na planach Wicherka. Szaleństwo co nie? :D

Trochę danych:

-Prawie wszystko z balsy 3mm

-skrzydła z profilem Clark-Y z lotkami

-podwozie ;)

Pokrycie -folia Oracover transparent niebieska plus standard biała.

Teraz zdjęcia z budowy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pierwsza połówka kadłuba

 

 

Dołączona grafika

I druga.

 

C.D.N ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No i właśnie taki ma być! ;)

Dziś okleiłem statecznik poziomy. Jutro jadę po balsę 2mm na stery i żeberka do skrzydeł, oraz po białą folię.

 

Dołączona grafika

 

PS. Widzę, że dużo osób mi kibicuje. Dzięki ;) W razie czego będziecie służyć pomocą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dobra dosyć obijania się i prace nad Wicherkiem ruszają. Okazało się, że nie mam za bardzo czym latać: Spalinowy wicherek czeka na nową głowicę do silnika, a na motoszybowca nie mam miejsca. Wicherka będę powoli budował, a w międzyczasie mam zamiar wkręcić się również w ESA, ale to nie w tym miejscu ;)

Dziś dokleiłem wręgi i przykleję ze sobą boki kadłuba.

 

A to był "mały wypadek" robiłem z bratem mocowania do wręgi silnikowej, a jak odwróciłem się po klej, brat usiadł na obu kratownicach "niechcący" i musiałem robić nowe. :angry:

Dołączona grafika

 

A to zdjęcie z dzisiaj:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyje :) Już się przyzwyczaiłem do takich rzeczy.

A do do okien- będzie czarna taśma. Na początku chciałem zrobić okna, ale chciałem, żeby przednia szyba była wygięta, a wtedy musiałaby być z plastiku, czego nie mógł bym zaakceptować, bo tworzywo PET itp. nie chce się niczym kleić. Przednia szyba będzie wygięta z balsy.

 

EDIT: Ściągnąłem sobie "gogle keczup" i zrobiłem takie coś: http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=32e815e350fc82f26057ab12d3b9b2ff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kadłubek pierwszy raz stanął "na własnych nogach" :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Podłoga z balsy 3mm twardej jest przyklejona na żywicę, wręga na wikol, a lekka wręga z tyłu na CA

Te takie dziwne "cośki" z przodu to magnesy ze starego silnika i listewki do przyklejenia wręgi silnikowej.

 

Podwozie wchodzi na wcisk i będzie można latać z nim lub bez niego (np. na wysokiej trawie)

Na wyposażenie planuję również pływaki, ale nie wiem w jakiej konfiguracji. Czy 2 małe z przodu i 1 mały z tyłu, a może 2 duże z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Są ferie, więc prace przy moim modelu coś ruszyły do przodu. Kupiłem silnik- Emax 2822, okleiłem kadłub z obu stron, zrobiłem ster wysokości i "maskę silnika"

post-6486-0-68319400-1358287543.jpg

post-6486-0-96039900-1358287556.jpg

post-6486-0-09739200-1358287566.jpg

Ster zamocowany za pomocą zawiasów z "oracoveru"

post-6486-0-89890100-1358287570.jpg

Maska silnika również. Do tego trzyma się na dwóch magnesach ze starego silnika.

post-6486-0-67124600-1358287577.jpg

A to co? Do czego planuję użyć tej etykiety? Otóż musicie wiedzieć, że ma ona pewną ciekawą właściwość, ale z drugiej strony.

 

post-6486-0-62123400-1358287581.jpg

Często się zdarza, że trzeba wykonać imitację aluminiowego pokrycia czy jakichś innych metalowych części modelu. Folia aluminiowa się jednak do tego średnio nadaje z racji tego, że się marszczy i nie wygląda jak gładka blacha. Przypadkowo jednak odkryłem, że etykiety od napojów z LIDLa nadają się do tego celu lepiej. W moim przypadku chcę z tego zrobić imitacje okien (zamiast czarnej folii jak planowałem), lecz pytanie mam następujące: Jak to przykleić do oracoveru? myślałem o taśmie, ale nie za bardzo. Polimerowy? nie trzyma się folii. CA? niech mnie ręka Boska broni! Klej do papieru? też nie za bardzo...

Może ma ktoś jakiś pomysł?

 

PS. oklejenie folią jeszcze nie jest do końca "dopieszczone" dlatego miejscami nie wygląda to najlepiej. Obiecuję, że popracuję jeszcze nad tym, ale musicie wiedzieć, że mi oklejanie modelu folią jakoś nie idzie... nie wiem czemu, ale jakoś nie umiem tego ładnie zrobić. Z japonką i cellonem to co innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.