Skocz do zawartości

Rozładowanie LiFe


Quant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3v to napięcie pracy akumulatora, pod obciążeniem i ta wartość, poza tym, zależy od wielkości pobieranego prądu (przy 10A o ile pamiętam to nie 3v a ok. 2,5v. A nie minimalne napięcie do którego można go rozładowywać (jak było w pytaniu). Zresztą przy bardzo małym prądzie, (w aparaturze RC) ten spadek do 2v (napięcie minimalne) nie przebiega wcale tak szybko. Odbywa się to w czasie oddawania ok.0,2C pojemności. 2v jest granicznym napięciem, od którego należy go ładować. I jak pisałem głębsze rozładowanie nie skutkuje raczej żadnymi konsekwencjami. Najbardziej tym ogniwom szkodzi wysoka temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powodzenia.

Pytanie było "Do jakiego napięcia minimalnego w aparaturze akumulator LiFe można eksploatować? 3V/cele czy niżej?" - jeśli proponujesz 2V to ja współczuje modelom kolegi. W nadajniku nie jest istotne czy można rozładować pakiet tylko czy można na nim sprowadzić model na ziemie. Ja bym alarm ustawił na 3.1V i bym miał święty spokój.

PS - mierzyłes jak sie rozładowuje life?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi - Myślę, że ładowanie do 3.6V/cell i ustawienie alarmu na 9.0V w aparaturze będzie OK. A swoją drogą ciekawe czy w aparaturach np Spektrum DX7 podawane jest pełne napięcie na moduł nadajnika czy poprzez jakiś stabilizator? Inaczej - czy zasilanie LiFe lub LiPo ma wpływ na moc oddawaną przez nadajnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.