Jakiś czas temu miałem podobny dylemat. Ostatecznie przykleiłem "szybkę" białym klejem /masą poliuretanową taką jak wkleja się np. szyby w samochodach. Nie musi to być jakoś idealnie przyklejone na całej powierzchni bo i tak farba przykryje z zewnątrz klejone elementy. Ważne też aby nie pobrudzić szybki przy klejeniu. Sama ramka pomimo, że jest z laminatu to jednak na tej długości się wygina, więc dopasowanie szybki i klejenie odbywało się na modelu. Docisk zapewniła taśma klejąca. Obwódkę oddzieliłem samoprzylepną lakierniczą taśmą firmy 3M. Następnie uważnie odtłuściłem lekko wilgotną szmatką z acetonem powierzchnię i pomalowałem samochodową farbą akrylową z utwardzaczem.( warto najpierw sprawdzić czy aceton nie żre tego tworzywa- jeżeli delikatnie je matowi to tym lepiej).
Ponieważ korbowód zabezpiecza przed przesunięciem tylny dekielek zamykający skrzynię korbową.
Jest on płaski.
Analogiczna sytuacja do silnika gt 33 jest np. w silniku benzynowym DLE 55. Tyle że tam zamiast śrubki jest zastosowany wymienny czop wału z kołnierzem zabezpieczającym korbowód przed przesunięciem.
Ta śrubka zabezpiecza korbowód przed zsunięciem z czopa wału. Nic więcej. Łożysko jest wprasowane w korbowód i zewnętrzny pierścień łożyska się w nim nie przesuwa.
trim mix to taka nazwa tej opcji w futabie. Po prostu na przełączniku 3 pozycyjnym masz w pozycji do siebie lotki,klapy w dół, wysokość do krążenia w termice, a od siebie lotki, klapy do góry, wysokość do przeskoku(speed).
U mnie jest tak:
Gaz i butterfly na lewym drążku. Prawy przełącznik obsługuje 3 fazy lotu. Ten prawy przełącznik do siebie-drążek gazu steruje proporcjonalnie butterfy'em. Ten przełącznik od siebie- lewy drążek jest gazem. W środkowej pozycji przełącznika Lewy drążek nie jest ani gazem ani buterfy'em. Przy podejściu do lądowania włączam butterfy'a. Jak chce przerwać lądowanie prawą ręką przełączam przełącznik 3ch faz od siebie co trwa ułamek sekundy i od razu mam gaz proporcjonalnie na lewym drążku. Nie ma opcji żeby włączyć razem silnik i butterfy'a.
Ponadto zaprogramowanie nadajnika z aktywnymi potencjometrami umożliwia regulację stopnia zmiksowania na bieżąco podczas lotu wybranych mixów.
Programowanie nadajnika to temat rzeka. Ilu użytkowników tyle opcji.
Użyła modelu z projektu opisanego w tej relacji, który został wykonany wspólnie przez Joannę i jej tatę, Zbyszka Rakowskiego.
Krzysztof gratulacje również dla Ciebie jako konstruktora modelu.
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.