Jump to content

herkristo

Modelarz
 • Content Count

  303
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

herkristo last won the day on April 8 2019

herkristo had the most liked content!

Community Reputation

74 Excellent

About herkristo

 • Birthday 03/12/1958

Contact Methods

 • WWW
  http://herkristo@wp.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Słupsk
 • Zainteresowania
  na M muzyka modelarstwo
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. herkristo

  Curare 60

  Aleś pociągnął....Tempo pracy niesamowite. Może dzieki Twojemu entuzjazmowi i mnie przyjdzie ochota do ,,pomajsterkowania"
 2. zwykłego Epidianu raczej nie polecam.najlepsza będzie : https://allegro.pl/oferta/zywica-epoksydowa-transparentna-blaty-stoly-1kg-7634953761?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ODE3OWVmM2ItZjJiNS00ODg1LWJkODUtZjYzMmE0NjdkMWYxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a7289cd9-7c43-4cba-b784-baaadf19f5c0
 3. Jednak ,,okratowanie" bulajów wg planow i w oryginale było inne.
 4. Czy osłony bulajów nie powinne być takie ? pręty osłaniające bulaj, są zwyczajnie przyspawane do obrzeży bulaju .
 5. herkristo

  Składana szafa.

  mój tryptyk przed i po rozłożeniu
 6. polecam drut Kynar 0,6mm. Zastosowałem go z powodzeniem do oświetlenia w swoim Halnym.
 7. Modele latające powstają z zestawów i najczęściej w zestawy się zamieniają a pływający... chwila nieuwagi bul bul bul i nawet marnych szczątek nie zobaczysz.
 8. Zmieniłem sterowanie światłami z urządzenia na podczerwień na 12 kanałowy zestaw zdalnego sterowania radiowego. Teraz nie musze kierowac pilota i w konkretny punkt.
 9. Dziękuję za udostępnienie bardzo ciekawych książek. Kiedyś sam zbudowałem aparature 4 kanałową na podstawie książki J.Wojciechowskiego - Radiomodele.
 10. Wielkie dzięki!! wiedziałem, że na pomoc kolegow modelarzy moge liczyć.
 11. Aparatura przedstawia większą wartość kolekcjonerską od użytkowej. Raczej nie przewiduje uruchomienia jej, poniewaz stare kondensatory elektrolityczne nie wytrzymałyby tej próby. Nie chcę przerabiać, ani zamieniać oryginalnych części na nowe, bo to byłoby moim zdaniem barbarzyństwo. Skoro jest w takim dobrym stanie, to niech tak pozostanie. Chciałbym jednak poznać w jaki sposob łączyło się jej poszczegolne elementy. Ciekawostką jest obecność glośniczka. Pewnie strojąc tony na słuch dostrajało się poszczególne kanały. Taki sposob strojenia był opisany w ksiące Wojciechowskiego - budowa aparatur. Podobno w tej książce są materiały oparte na aparaturze OMU. Niestety nie posiadam już tej książki..
 12. Polska guma, nie uwierzysz, jak zobaczysz--- JAK NOWA!!!
 13. Brawo Jędrek!! Ja, to nawet do tego sie nie dokopalem A więc mam tę bardziej wypasioną wersję, a szczegolnie ciesze się z tego, że jest moją wiekową rówieśnicą!!! Oprócz ciekawych 2 serwomechanizmow w zestawie są również klasyczne przekaźnikowe napędy napędzane gumą modelarską. W zestawie jest również komplet przewodów oraz złączek , które trzeba samodzielnie połączyć z serwami i przekaźnikami. Żeby to wszystko jakoś polączyć, to przydałby się jakiś schemat.
 14. Pierwszą czynnościa było wysypanie różowego proszku z każdego pudełka .Przez te wszystkie lata różowa gąbka zdążyła zamienić się w proszek...Mam nawet zapasową lampę do nadajnika. Odbiornik jest superreakcyjny na tranzystorach germanowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.