Jump to content

Adam1S

Modelarz
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About Adam1S

 • Birthday 05/28/1959

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Nowy Sącz
 • Zainteresowania
  Modelarstwo zwłaszcza lotnicze rc
 • Imię
  adam

Recent Profile Visitors

260 profile views
 1. A dlaczego nie powiecie koledze o Jumper T18 - choćby dlatego że posiada drążki na czujnikach Halla no i oczywiście wszystkie jego odbiorniki będzie mógł zbindować z tą aparaturą. O cenie nowych odbiorników Jumper'a nie wspomnę.
 2. Co jakiś czas pojawiają się nowelizacje oprogramowania wprowadzające nowe funkcjonalności aparatury , również możesz programować do woli swoje ustawienia praktycznie bez żadnych ograniczeń. Oczywiście programowanie oraz ustawienia na komputerze w programie companion z możliwością podglądnięcia skutków zmian w ustawieniach aparatury na ekranie , a następnie w przypadku zadowolenia ze skutków wgranie tych zmian do aparatury.
 3. Nie mam doświadczenia z tą aparaturą i nie znam ceny , ale uważam że najbardziej rozwojową i najtańszą opcją jest Jumper T18. Mnóstwo mixerów , podpięcie do komputera kabelkiem do ładowania telefonów , możliwość zbindowania praktycznie wszystkich odbiorników dostępnych na rynku , kolorowy wyświetlacz z możliwością umieszczenia fotki swojego modelu , moduł nadawczy 5w1 - odbiorniki dużego zasięgu o telemetrii nie wspomnę. Odbiorniki firmowe Jumper ok.50 zł/szt. Aparatura ok.600-700 zł oczywiście drążki na czujnikach halla , otwarte oprogramowanie opentx https://www.jumper-b2b.com/jumper-t16-pro-hall-gimbal-open-source-built-in-module-multi-protocol-radio-transmitter-24g-16ch-43ampquot-lcd-p0043.html
 4. Adam1S

  Zatrzask

  Oczywiście Bartku popieram Twoje zdanie , a kolega Paweł to chyba nie za bardzo rozumie co mówi - bo i owszem to z jego postu ustawiłem to co chciałem na aparaturze (adres postu podpowiedziany przez Czarka , tam był pięknie opisany sposób ustawiania uzbrojenia przepustnicy , właśnie tak jak dla modelarza bez poruszania teorii) , ale to nie oznacza , że mam od razu studiować teorię bramek logicznych. O języku nie wspomnę - wydaje mi się , że nie powiedziałem niczego co mogłoby wskazywać , że używam pieprzu , czy też atrybutów świąt wielkanocnych , (a w każdym razie starałem się).
 5. Adam1S

  Zatrzask

  Uważam że jeżeli masz coś do powiedzenia to napisz , a nie odsyłaj do jakichś dziwnych linków , no chyba że masz w tym jakiś interes np. nie mając nic do zakomunikowania nabijasz sobie posty. Choć oczywiście możliwe że jesteś informatykiem i chcesz błysnąć informując , że rozumiesz teorię bramek logicznych. Niemniej jednak wydaje mi się że to jest forum modelarskie i uczestnicy tego forum interesują się sprawami modelarskimi , (no przynajmniej ja).
 6. Adam1S

  Pasmo 900 MHz

  W sumie do aparatury to chyba tak, ale do odbiornika Jumper r900 to nie za bardzo wiem jak wgrać i jaki wsad . Ten odbiornik niema s.port-u.
 7. Adam1S

  Zatrzask

  Nie za bardzo rozumiem co miałeś na myśli - jeżeli masz jakieś sugestie , albo chcesz podzielić się wiedzą to po prostu napisz o co ci chodzi.
 8. Adam1S

  Pasmo 900 MHz

  Dlatego "EWENTUALNIE" Pozdrawiam
 9. Adam1S

  Pasmo 900 MHz

  Oczywiście że hasło 900 MHz to tylko skrót myślowy - mam na myśli odbiornik frsky r9 w legalnym paśmie 868 MHz oraz ewentualnie Jumper r900 z częstotliwością 915 MHz
 10. Adam1S

  Zatrzask

  Tak , to jest to , po kilku próbach i przemyśleniach , ustawiłem swoją aparaturę na podstawie Twojej sugestii i mam to co chciałem, czyli bezpieczny wyłącznik silnika w moich modelach - przesiadłem się z Turnigy 9xrpro na Jumper T18 z OpenTx i kilku rzeczy nie mogłem rozkminić. Dziękuję za podpowiedź.
 11. Adam1S

  Zatrzask

  Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak w aparaturze - używając mikserów, funkcji specjalnych oraz wyłączników logicznych - ustawić "zatrzask". To znaczy żeby po wyłączeniu silnika wyłącznikiem i ponownym włączeniu silnik nie wystartował pomimo drążka pozostawionego w pozycji dodanego gazu
 12. Poszukuję kogoś kto używa , lub orientuje się w problematyce częstotliwości w paśmie 900 MHz , a jednocześnie chciałby podzielić się ze mną ,a za pośrednictwem forum również z innymi forumowiczami , rozwiązaniami napotkanych problemów.
 13. to jest antena aparatury zdjęcie nr.1 antena odbiornika jedna z dwóch zdjęcie nr.2 odbiornik z tymi dwoma antenami 915 MHz zdjęcie nr.3 i inny odbiornik w paśmie 900 MHz z dwoma dipolami Tak więc jeżeli nie latam modelami węglowymi to jak te anteny ustawić wzajemnie ażeby uzyskać optymalne zasięgi.
 14. Adam1S

  Jumper r900

  Trochę pomogło ale nie ma tam nic na temat np. rozmieszczenia anten zarówno odbiornika jak i ułożenia anteny aparatury
 15. Czy tutaj naprawdę nikt nie lata z odbiornikami w paśmie 900 Mhz ????
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.