Jump to content

pepcio 11

Modelarz
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

pepcio 11 last won the day on March 5

pepcio 11 had the most liked content!

Community Reputation

64 Excellent

About pepcio 11

 • Birthday 03/08/1955

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Elbląg
 • Zainteresowania
  Lotnictwo i plastyka
 • Imię
  Mirosław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Śliczności. Niewiele modeli tego szybowca widzi się na co dzień. Gratuluję wyboru ,konstrukcji i oblotu.
 2. Gratuluję wyboru! Piękny samolot. Szykuje się następna świetna relacja z budowy. Jestem wiernym kibicem i życzę dużo samozaparcia przy budowie. Oj ! Będzie co podziwiać.
 3. Model naszego kolegi "milo" został dzisiaj przez niego oblatany! CWJ bis "Skaut" w powietrzu! Nie wytrzymałem i musiałem za niego pochwalić się. Myślę ,że mi wybaczy. Model jedyny i nie powtarzalny. Dobry kierunek obrał "milo". Zalatuje myszką! Taki retro. Skaut oblot - YouTube
 4. Te modele z tej firmy są fajne ale .....trzeba liczyć się z z kosztami zakupu i wyposażenia. Nie wiem jak u Ciebie z budowaniem, ale mogę zaproponować Fokę C ze stajni ADW. Trochę mniejsza ale lata również wspaniale. I nie porównywalnie mniejsze koszty. Więcej na Forum modelarskie RC , projektowanie CAD • Wyświetl temat - SZD-24 Foka C (aerodesignworks.eu) SZD 24 Foka C - YouTube
 5. Przy projektowaniu i budowaniu innych modeli nie zapominamy o kontynuacji idei modeli "easy?". Powstał model przepięknego szybowca przedwojennego WOS-2 powstałego na bazie CW5bis Wacława Czerwińskiego.Szybowiec CW5bis/35 doczekał się ciekawej modernizacji w warsztatach Wojskowego Obozu Szybowcowego w Ustianowej Górze. Charakterystyczna rzeczą było zastosowanie nowego usterzenia poziomego. Zamieniono płytowe na ster ze statecznikiem. Zmieniono jeszcze parę innych rzeczy łącznie z malowaniem i polerowaniem całego szybowca. Otrzymał oznaczenie WOS-37 "Splett" (SP-994). Pierwszy lot odbył się w 1937 roku. Zbudowano drugą kopię (WOS-2) i zarejestrowano SP-842. W sierpniu tego samego roku (1937) WOS wziął udział w 5 Mistrzostwach Polski w Inowrocławiu, a rok później na 6 Mistrzostwach Polski w Masłowie (Kielce).
 6. pepcio 11

  PZL 37 w 3D

  Piękna ta animacja!? Należy się Tobie wielki szacunek za taką gigantyczną pracę. Jedyna rzecz która mnie razi, to nic ważący ten samolot. Żadnego śladu ugięcia opon. W sumie to niewiele znaczący szczegół?.
 7. ? ? Czekam z niecierpliwością. Taki piękny szybowiec a tutaj żadnej fotografii z remontu ani z lotniska. Przesadnie skromna ta relacja.
 8. Dla Muchy ter pojawiła się konkurencja. Młodsza siostra, SZD-12A Mucha 100A.
 9. Wnuk dostał na urodziny ten szybowiec. Bardzo szybko się zniechęcił. Model po wyrzuceniu poziomo, walił w ziemię. Po obróceniu statecznika poziomego rwał do góry i znowu walił w ziemię. Trafił w ręce dziadka. Okazało się, że miał skręcony kadłub (taki wyszedł z formy) i kąt zaklinowania płata i statecznika do lotu poziomego nie prawidłowy. Nie było rady. Trzeba było dodać dodatkowe płaszczyzny sterowe z kartonika. Teraz idzie go wyregulować. Puszczony z górki leci teraz przyzwoicie. Czy wszyscy kupujący ( a nieobeznani z modelarstwem) potrafią dzieciom go wyregulować?? Pytanie retoryczne.
 10. Lucjan . Jak już tak daleko posunąłeś się z odwzorowaniem pilota (bardzo mi się podoba) to zrób mu porządne naramienniki. Te wykonane mazakiem troche szpecą ( będą mu się wszyscy przyglądać z uwagą). Masz tutaj co prawda pilota bombowca ale stopnie te same. Model super! http://info-pc.home.pl/Whatfor/baza/m_niem_lw_tunezja_43.htm
 11. Wśród modeli "ADW Easy" poczytne miejsce musi się znaleźć dla pięknego szybowca jakim jest "Zefir 2".No cóż, za dużo modeli tego szybowca nie lata. Tak więc, musiał powstać i czeka na oblot.
 12. Piękna ta Muszka. Na ziemi cieszy oko a w powietrzu jeszcze bardziej będzie je cieszyć . Poniżej elbląscy piloci przed aeroklubowym hangarem na tle oryginału. Jeden z tych panów był moim późniejszym instruktorem szybownictwa.
 13. Naprawdę piękny. Dokładnie przemyśl to zamocowanie skrzydła. Żeby nie skończyło się tak, jak w tym przypadku. Niesamowity flatter. SZD6X Nietoperz. https://www.youtube.com/watch?v=W393pf6gnww Życzę udanego oblotu.
 14. Andrzej .Usta pomaluj mu kolorem nieznacznie ciemniejszym jak skóra twarzy. Teraz jest za bardzo "całuśny".
 15. Fajny modelik. Tak mało modelarzy interesuje się tym samolotem. Dla niektórych zupełnie nieznany. Cieszę się ,że od czasu do czasu pojawia się taki model na lotnisku.Tylko Polacy na nim walczyli we Francji w czerwcu 1940 roku. Taki prawdziwie "polski". ML otrzymało od Finów jeden egzemplarz do wyremontowania i możliwość jego eksponowania przez parę lat. Jednak Finowie nie wyrazili zgody na umieszczenie na nim szachownicy. To historyczne zdjęcie mojego modelu który przed laty wykonał jeden lot zakończony urwaniem podwozia przy lądowaniu. Po wyremontowaniu wisi jako eksponat gdzieś na Podlasiu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.