Jump to content

szymon-wojcik

Modelarz
 • Content Count

  677
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

szymon-wojcik last won the day on November 10 2020

szymon-wojcik had the most liked content!

Community Reputation

85 Excellent

About szymon-wojcik

 • Birthday 08/03/1998

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków/Wieliczka
 • Zainteresowania
  Modelarstwo, Sport, Muzyka, Fortepian, Historia, Lotnictwo, Militaria, Fizyka, Polityka
 • Imię
  Szymon

Recent Profile Visitors

1,662 profile views
 1. Cześć, czy ktoś z Krakowa lub okolic lata dronami FPV i nie zechciałby spotkać się na wspólne latanie z modelami samolotów i ponagrywać trochę ujęć air to air?
 2. Dzięki wszystkim za pozytywny odzew Tak, też wzorowałem się na Planach Modelarskich. Film z lotu będzie już niedługo To muszą być niezwykłe wspomnienia z tej znajomości i wspólnego lotu
 3. Witajcie. Chciałbym przedstawić mój najnowszy model jakim jest PZL TS-8 Bies. Dawno nie budowałem żadnej polskiej konstrukcji, a Bies chodził za mną od dawna stąd ten wybór. Na początek powstał model i wizualizacja 3D. Model wyciąłem z EPP. Rozpiętość około 95cm. Silnik 180W, 1400KV Profil skrzydła zastosowałem oryginalny czyli NACA 23012. Nie mam zdjęć z budowy, ale zapraszam na film, w którym przedstawiłem model i opowiedziałem nieco o historii Biesa. Modelu jeszcze nie oblatałem, pewnie wybiorę się go sprawdzić w najbliższych dniach. Relacją z lotów oczywiście też się podzielę. Pozdrawiam.
 4. Racja, w ogóle nie zwróciłem na to uwagi, a pisałem to kilka razy. Następny film przed dodaniem muszę uważniej obejrzeć, żeby ewentualne pomyłki usunąć. Dzięki wszystkim za pozytywny odzew, motywuje mnie to do tworzenia kolejnych materiałów.
 5. Witajcie. Właśnie dostępny jest najnowszy materiał, który niedawno przygotowałem. Starałem się przybliżyć najważniejsze informacje dotyczące głównie regulatorów i akumulatorów. Mam nadzieję, że film przyda się początkującym przy wyborze pierwszego wyposażenia. Zachęcam do subskrypcji kanału gdzie będą pojawiały się nowe materiały dotyczące modelarstwa RC. Są to moje pierwsze kroki z nagrywaniem i wypowiedzią przed kamerą czy mikrofonem i przygotowywaniem takich materiałów więc jestem świadomy pewnych niedociągnięć. Liczę, że z czasem zauważycie progres pod względem technicznym i merytorycznym. Pozdrawiam
 6. Model lata bardzo spokojnie i stabilnie, nie wymaga dużego doświadczenia w pilotażu. Próbowałem uczyć już na nim za pomocą trenera i pierwsze lekcje latania wyszły całkiem dobrze. Tak model prezentuje się w powietrzu. Ostatnio mam bardzo wiele obowiązków i ciężko mi się wszystkim zająć, jednak na pewno w niedalekiej przyszłości powstaną zestawy z EPP, które będzie można zakupić. Oto kilka ujęć z lotu motoszybowca. Oraz zapowiedź przyszłych materiałów na kanale: Będę informował kiedy wytnę pierwsze sztuki z EPP i będą dostępne do zakupu.
 7. Witajcie, szukam producentów niektórych materiałów modelarskich. Interesuje mnie zakup większej ilości płyt EPP o różnych grubościach, a także hurtowa ilość prętów węglowych/stalowych, klejów CA i podobnej drobnicy modelarskiej. Czy może ktoś z forumowiczów miałby kontakt do hurtowni lub bezpośrednio do producentów takich przedmiotów i mógłby mi ich polecić? Głównie zależy mi na piance EPP. Za wszelkie propozycje dziękuję
 8. Dźwigary oczywiście są. Wycięte są w odpowiednim kształcie z depronu 3mm i od góry oraz z dołu wzmocnione prętami węglowymi. Tak przygotowane dźwigary były wystarczająco sztywne i lekkie. Wklejone są w skrzydło od spodu, we wcześniej wycięte sloty. Pokażę to jeszcze dokładniej w następnym poście.
 9. Witajcie. Chciałbym Wam przedstawić mój najnowszy projekt. Jest to motoszybowiec stworzony z myślą przede wszystkim o początkujących, którzy stawiają pierwsze kroki w pilotażu RC. Celem było osiągnięcie możliwie wolnego i stabilnego lotu, oraz zastosowanie czterech kanałów sterowania. Często w podobnych modelach znajdziemy sam ster kierunku przy dużym wzniosie końcówek skrzydła. Postanowiłem zastosować jednak również lotki, zmniejszając nieco wznios. Tym modelem będę uczył latać przy pomocy trenera i myślę, że warto od samego początku przyzwyczajać się do wszystkich sterów i uczyć się prawidłowych zakrętów i reakcji. Tak prezentuje się komputerowy model: Rozpiętość skrzydeł: 180cm Długość: 93cm Silnik: 930KV Śmigło: 11x4 Prototyp, wycięty jest ze styropianu. Kolejne egzemplarze wykonam z EPP. Tak wyglądają wycięte elementy. Konstrukcja jest bardzo prosta, w kilka godzin można mieć model gotowy do lotu. Skrzydła mocowane na gumach, serwomechanizmy umieszczone w łatwo dostępnych miejscach. Wkrótce relacja i film z lotu oraz więcej szczegółów na temat konstrukcji i rozmieszczenia wyposażenia.
 10. Byłem akurat chwilę na wakacjach nad morzem i nie dałem rady pojawić się na wspólnym lataniu. Miałem jednak ze sobą modele i mogę się podzielić nową porcją materiałów. W jeden wieczór udało mi się trafić na świetną, bezwietrzną pogodę na samej plaży. Polatałem tam wersją ESA. Oprócz tego przygotowałem w końcu obiecany film z lotu. Na nagraniu widoczny Hellcat w wersji 1000mm.
 11. Zdejmowane są dwie widoczne na zdjęciu części Akumulator mieści się ładnie wraz z regulatorem zaraz za wręgą silnikową. Z drugiej strony jest on ograniczony przy pomocy skrzydła przechodzącego przez kadłub. Pakiet wkładam na wcisk w to miejsce, nic się nie rusza, wyważenie również jest prawidłowe. Pod kabiną znajduje się serwo. W większej wersji w tym miejscu są dwa serwomechanizmy. Kabinę można w zasadzie wkleić na stałe, ale wolę mieć do tego dostęp. Odbiornik jak widać jest pod spodem pomiędzy miejscem na serwa, a akumulator. Wewnątrz kadłuba jest na tyle miejsca, że nie ma problemu z rozmieszczeniem wyposażenia. Muszę w końcu zabrać co mam i wybrać się na pojedynek z tasiemką
 12. Zabrałem się za Hellcata ESA. Pomalowany w inne barwy. Tak się prezentuje:
 13. W moim modelu nie ma wspomnianego "ścięcia", jednak myślę, że bez problemu można to zrobić we własnym zakresie docinając przedni segment kadłuba W dalszym ciągu nie miałem chwili zająć się kabiną, ale prezentuję wersję ESA złożoną na sucho. W kombacie powiększyłem nieco lotki i nie robiłem steru kierunku. Reszta w zasadzie tak samo. Tak jak wspominałem wcześniej można kupić wycięte zestawy tutaj: http://sklep.wings.com.pl/produkt/f6f-hellcat-esa/
 14. Dzięki Silnik 1400 KV 180W, śmigło 8x4. Z pakietem 3s 1300 mAh, śmigłem trzyłopatowym i stałą piastą, masa do lotu wychodzi około 380g. Mocując do walki kabinę z EPP, dwułopatowe śmigło i piastę prop saver być może udałoby się jeszcze kilka gramów zaoszczędzić.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.