-
Postów
520 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Ostatnia wygrana toretto1995 w dniu 7 Lutego 2015
Użytkownicy przyznają toretto1995 punkty reputacji!
Reputacja
14 GoodO toretto1995
- Urodziny 01.06.1995
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Zawiercie
-
Zainteresowania
FPV
-
Imię
Damian
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Czemu nie kupić sprawdzonego GoPro ? Używam od lat 5, 7, 10 i działają bez zarzutu. Zamienniki baterii u skośnookich przyjaciół jak za darmo a do tego możliwość zasilania po prostu z zewnątrz.
-
Biorąc pod uwagę, że na takie odległości to i 7 lat temu się latało oraz, że technologia idzie cały czas do przodu to 120km na linku HD jest jak najbardziej możliwe
-
Na przewodach plusowych daj sobie szeregowo po diodzie Schottki i uzyskasz zasilanie redundantne. Jeśli padnie jeden ESC to wszystko zasila drugi i na odwrót.
-
Jaki pierwszy konstrukcyjny model ?
toretto1995 odpowiedział(a) na toretto1995 temat w Od czego zacząć??
Chyba zdecyduję się na tego Guppy II. Pięknie ten model wygląda i lata. Nie wydaje się być bardzo skomplikowany w budowie. Jest klika relacji na forum więc będę miał się na czym wzorować. Po zgłębieniu tematu, chodzi mi po głowie wersja z lotkami, powiększona o jakieś 20% co da rozpiętość ~1,8m. Plany już mam na dysku w wersji edytowalnej więc od razu mogę odpowiednio zmodyfikować dźwigary przed wydrukowaniem. Doświadczenie w klasycznym lataniu mam na pewno mniejsze niż jeszcze 7-10 lat temu ale podstawowe nawyki dalej zostały. Potrenuję klasyczne latanie tym co mam i powinno być dobrze. Co do reszty propozycji to OGAR wygląda bardzo ciekawie, napęd pchający zachęca do zamontowania kamerki. Jednakże patrząc na plany, sądzę, że sobie nie poradzę a brak fotorelacji z budowy nie pomaga. Mam też wrażenie, że jest baardzo masywny. Prząsniczka odpada z powodu zmian które trzeba wprowadzić. Daleko jej do wyglądu Guppiego ale to kwestia wykonaniu i gustu. -
Cześć, Od zawsze buduje i latam styropianowymi skrzydełkami. Naszła mnie ochota na zbudowanie jakiegoś konstrukcyjnego modelu. Warsztat posiadam, wycinać w sklejce i balsie umiem, obklejanie modelu folią jakoś mi idzie. Myślę o jakimś motoszybowcu gdzie wręgi kadłuba, żeberka skrzydła i ogólnie całość jest ze sklejki/balsy. Rozpiętość może do 2,5-3m. Kadłub z usterzeniem tylnym łączony rurką z wędki ale może też być konstrukcyjnie. Skrzydła kryte częściowo balsą a częściowo folią. Kopułka zrobiona z butelki itd.. Wiem, że na pewno z laminowaniem sobie nie poradzę, przynajmniej na tym etapie. Z racji tego, że totalnie pochłonęło mnie FPV i przez całe życie budowałem latające skrzydła to nie mam pomysłu ani wiedzy co mógłbym zbudować. Najlepiej gdyby plany były łatwo dostępne w sieci. Czy może ktoś mi doradzić biorąc pod uwagę powyższe sugestie ?
-
Cześć, Czy są tu jacyś modelarze którzy latają w Rzeszowie ? Byłem ostatnio na lotnisku modelarskim ale pustki. Chętnie bym z kimś polatał albo za kimś
-
Panowie szukam spłaszczonego od góry profilu który idealnie łapie termikę. Istnieje coś takiego ?
-
Przewody pociągnięte, wtyczki polutowane. Trochę obklejone. Standardowo mój aluminiowy kolorek będzie Silnik znalazł swoje miejsce. Zamontowane ledy za silnikiem.
-
Każdemu polecam chociaż na 3 dni tam lecieć. Przecudowna wyspa https://www.youtube.com/watch?v=SSycrO1nCA4
-
Tutaj linia WN w żaden sposób nie przyczyniła się do kraksy a jedynie do utrudnionego odzyskania modelu. Awaria wystąpiła w powietrzu duużo wyżej niż linia. Model robił beczki obniżając lot i pech chciał że trafił idealnie środkiem w linię przez co złamał się na pół i zawisł. Gdyby model uderzył w linię 20cm od środka to przepuszczam że po prostu odbiłby się i spadł na ziemie, możliwe, że bez większych uszkodzeń.
-
xp3r, wyobrażasz sobie skrzydłem 3,5m rozpiętości zbudowanym ze styropianu, latać 130km/h ? To ma służyć do dalekich, długich lotów, szukania i kręcenia się w kominach, zwiedzaniu okolic w który będzie latane karambolis8, proponowane przez Ciebie serwa są niedostępne a zlot już za miesiąc Skrzydełko oklejane będzie standardowo taśmą pakową imitującą aluminium. Przy zakładanej wadze 3,5kg a w rzeczywistości pewnie więcej, postanowiłem wkleić te żeberka. Kolegą w lżejszych modelach wyrywało rury. Żeberka na końcach skrzydeł w celu zabezpieczenia oczywiście będą, dodatkowo będę do nich montowane winglety. Wyszlifowałem centerplate, zacząłem rozprowadzać okablowanie oraz wkleiłem złącza do połączenia skrzydeł z centerplate. 2 złącza na stronę gdzie w jednym złączu idą sygnały do nadajnika video a w drugim od serwa i ledów.
-
Już jutro dalsza część Co masz na myśli pisząc straszny dyliżans ? W sensie, że wolnolot ?
-
Może napisz do abc-rc.pl i zapytaj o dostępność.
-
Cześć, postanowiłem że na tym forum też pokażę moją relację z budowy latającego skrzydła o rozpiętości 3,5m pod FPV. Rdzenie wycięte ze styropianu. Profil skrzydła przy centerplate wybrałem MH60 a na końcach MH45. Wybór podyktowany tym, że w poprzednich konstrukcjach mi się taki profil spisywał dobrze. Skrzydło będzie dzielone na 3 części. Centerplate 1,5m oraz dołączane połówki po 1m. Łączenie skrzydeł na rurkach węglowych, całość wzmacniana listewkami sosnowymi 8x10 oraz 3x3 na natarcie. Główne założenia są takie: -łączna waga do 3,5kg -jak najdłuższy czas lotu na pakietach -dobre łapanie termiki -prędkość przelotowa na poziomie 50km/h Planuję tym skrzydłem latać co najmniej 4h oraz robić trasę minimum 200km. Planowane wyposażenie: Silnik - https://hobbyking.com/en_us/turnigy-aerodrive-sk3-3548-840kv-brushless-outrunner-motor.html Regulator - https://hobbyking.com/en_us/turnigy-plush-60amp-speed-controller.html Śmigło - 12x6 lub 12x7 Serwa na lotki - https://hobbyking.com/en_us/corona-939mg-metal-gear-servo-2-5kg-0-14sec-12-5g.html Serwa na pantilta - PAN: https://hobbyking.com/en_us/turnigytm-tgy-r5180mg-180-degree-mg-analog-servo-2-0kg-0-12sec-12g.html TILT: https://hobbyking.com/en_us/turnigytm-tg9e-eco-micro-servo-1-5kg-0-10sec-9g.html Pakiety - 3x 4s 10,5Ah połączone równolegle co daje 31,5Ah Nadajnik video - Fox800 Kamera - RunCam Swift 2 Wspomagacze - OSD AP GS od Zbig&Pitlab Odbiornik RC - rodzimy eLeReS 433MHz Zewnętrzny BEC - http://www.nastik.pl/regulator-napiecia-hobbywing-ubec-310s-p-7750.html Switch do Ledów - https://hobbyking.com/en_us/turnigy-receiver-controlled-switch-1.html Budowę zacząłem standardowo od sklejenia wszystkiego taśmą i sprawdzeniu jak ogromne to jest: Rurki węglowe użyte do zrobienia łączenia: https://abc-rc.pl/pl/products/rurka-weglowa-10-8-mm-1mb-2127.html https://abc-rc.pl/pl/products/rurka-weglowa-12-10-mm-1mb-2130.html Grubsze wklejona zostały w centerplate a cieńsze w dołączane połówki skrzydeł. Taka jest koncepcja: Rurki opierają się na żeberkach sklejkowych co zapobiegnie wyrwaniu rurek ze skrzydła. Wycięte otwory pod rurki. W miejscu łączenia skrzydeł użyte będą najpewniejsze złącza MPX. Rurki zostały wklejone, skrzydło wyszlifowane, wymaga jeszcze uzupełnienia dziur pieniącym się Soudalem. Na poniższych zdjęciach widać wklejone rurki w lewą część skrzydła, planowany rozmiar lotki oraz czekająca na wyschnięcie listewka natarcia 3x3. Wklejanie dźwigarów 8x10. Centropłat sklejony w całości. Wklejanie wzmocnień jak na schemacie. CDN
-
Przepuszczam, że awaria albo zasilania albo AP. Ale nie wykluczone, że trafiłem z kimś w tą samą sygnaturę eleresa. Model zakończył żywot zawisając na linii wysokiego napięcia.