Jump to content

Easy Star przeróbka na model z lotkami - parę pytań.

Recommended Posts

dzięki, fajne to, ale wolałbym rzut z góry żeby wiedzieć ile wyciąć tych lotek i dokładnie gdzie, bo Easy ma wygiete skrzydła i to nie jest wcale takie oczywiste gdzie to ciąć, może jest jakieś rozwiązanie tuningu zaproponowane przez producenta ?

żeby wiedzieć ile wyciąć tych lotek i dokładnie gdzie

Lotki wycina się w skrzydle. Masz do dyspozycji 2/3 skrzydła żeby to zrobić. Po co ci rzut od góry ? Weż model w rękę i zobacz. A co do przeróbki na silnik 3f to wyjmij silnik zrób i wlej wręge i załóż 3f tak jak na fotce od Mikołaja. Ot cała robota.

może jest jakieś rozwiązanie tuningu zaproponowane przez producenta ?
- nie spotkałem się z tym :) .

Witam.

Oto mój ES , w którym dorobiłem loteczki (zawiasy z taśmy zbrojonej włóknem szklanym).

Na nim praktycznie nauczyłem się latać, biedaczek zaliczył kilka niezłych "krecików" ale dzielnie się trzyma.

4e0a2b249c1835e6.jpg

niektóre z tych przeróbek rażą mój zmysł estetyczny - może się czepiam, ale czy modele latajace nie powinny być ładne

...potwierdzam - mnie też rażą... Co do tych lotek to w sumie odpowiedż już masz. Kiedyś przerabiałem takiego nowego ES, nie będę tu powielał odpowiedzi innych Kolegów, ale chyba nikt nie wspomniał o rurce weglowej - dzwigarze, trzeba ją zmienic na dłuższą, bo po wycieciu lotek okaże sie że sa nie skuteczne bo skrzydło wygina sie do góry i nawet uniemożliwia poprawny ruch w/w. W skrzydle otwór pogłębiałem zapiłowaną na ostro rurką tej samej średnicy co dzwigar ale mosieżną...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.