Jump to content

Klejenie rzepu do pakietu, regulatora...


Guest Anonymous

Recommended Posts

Guest Anonymous

Cześć!

 

Stanąłem przed dosyć poważnym zadanie - muszę jakoś zamocować wyposażenie w modelu. Wpadłem na genialny pomysł - rzepy :idea: W sumie nie mam innej możliwości, więc rzepy mam narzucone. Pomyślałem sobie, bo gdzieś kiedys na forum, że przykleję do pakietu taśmę dwustronną, rzepa posmaruję uhu porem i poczekam aż troszkę przeschnie, a następnie przykleję w ten sposób spreparowanego rzepa do pakietu. Wyszła tzw. kiła. Pakiet odkleja się po 2 - 3 oderwaniach od kadłuba. Ponadto, jak przykleić rzepa do regulatora, który - jak wiadomo, w czasie pracy nagrzewa się i klej z taśmy dwustronnej słabnie.

 

Proszę mnię oświecić, bo mnie zaraz trafi :)

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Kleję rzepy poczciwym butaprenem. Smaruję obie powierzchnie czekam 20 minut (dwadzieścia- nie dwie!) Potem jeszcze raz obie klejone powierzchnie i czekam 5 min.Skleja się na raz bez poprawiania i odrywania.Pamiętaj, że "budzior" jest agresywny w stosunku do polistyrenu, więc klejenie styropianu czy depronu odpada :!:

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłem dokładnie w tym celu 'rzepową' taśmę samoprzylepną. Na jednej tasiemce ok. 50cm x 2cm są haczyki, a na drugiej pętelki - czyli kompletny rzep. Klej na nich jest bardzo mocny. Do nabycia 'za grosze' chyba w każdym hipermarkecie na stanowiskach z narzędziami/artykułami do samochodów.

 

Coś takiego

 

Ja stosuję to do mocowania baterii i regulatora, mój kumpel całe wyposażenie ma w ten sposób umocowane (poza serwami), nie ma znaczenia czy coś jest ciepłe czy nie - trzyma jak trzeba :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jeszcze mogę coś poradzić co do rzepów - haczyki (czyli część twardą) przyklejaj do płatowca, a pętelki (miękkie nitki) do elementów wyposażenia, bo one się o wiele szybciej zużywają. Po jakimś czasie łatwiej odkleić zniszczone pętelki np. od akumulatora niż od konstrukcji modelu.

Link to comment
Share on other sites

Dziwne ale mnie klejąc klejem CA rzep zawsze się zniszczy i jego "łapanie" jest dużo słabsze.

 

Jeszcze jedno - używając termicznego łatwo i bez zniszczenia obudowy np. odbiornika można to przykleić. Klej można oderwać bez problemu. Czasami też całe wyposażenie bez rzepu można przykleić na stałe - np. serwa albo odbiornik czy regulator.

Link to comment
Share on other sites

U mnie samoprzylepny rzep jest przyklejony do akumulatora tylko fabrycznym lejem
Ja czynię podobnie tylko, że na kadłubie również na oryginalnym kleju. A rzep kupilem w najbliższej pasmanterii za 5 zł za metr ( obie części ). Jak na razie rzepy trzymają wyśmieniecie.

 

Pozdrawiam

Bartek

Link to comment
Share on other sites

Moje rzepy przyklejam klejem Allfix firmy Soudal(można kupić w tubach jak silikon albo mniejszych jak pasty do zębów) albo taśmą dwustronną ale nie piankową grubości 2mm tylko cieńką, zbrojoną, taką jak się stosuje do przyklejania wykładzin dywanowych. Obydwa sposoby jeszcze mnie nie zawiodły.

Link to comment
Share on other sites

np firmy TESA -polecam

Też używam takiej do różnych rzeczy i polecam, mam tak przyklejony rzep do lipola, w szybowcu takie klejenie jeszcze mnie nie zawiodło.

 

EDIT: strejla_u, No i jak rozwiązałes problem :?:

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Zastosuję patent, który opisałem, czyli taśma dwustronna wspomagana UhuPORem. Całość obkleję taśmą, żeby nie po ewentualnym odklejeniu się nie wypadło z samolotu :) Narazie poprostu nie stać mnie ani na pistolet + klej, a rzepów samoprzylepnych jeszcze nie widziałem.

Link to comment
Share on other sites

Ja rzepy do pakietow kleje klejem kontaktowym (Pattex), cos jak butapren. Zawsze najpierw przecieram koszulke pakietu (w miejscu klejenia) bardzo drobnym papierem sciernym. Potem, jak przedmowcy, smaruje klejem dwie powierzchnie. Czekam, az klej przeschnie i dociskam.

Ciezko to potem oderwac!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.