Skocz do zawartości

Moje ulubione narzędzie, przyrząd, urządzenie...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dla taśmy w skrzynce tak, (tam jest jej właściwe miejsce :D ) natomiast na modelu tylko i wyłącznie w sytuacjach awaryjnych (zawody wóz albo przewóz) i to tylko tymczasowo do najbliższej wizyty w modelarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Myślałem już, że z tymi brzeszczotami BAHCO (pisałem o nich na 4 stronie tego tematu) to jest jakaś ściema w celu wyciągnięcia danych osobowych, ale wczoraj przyszła do mnie fajna pomarańczowa koperta z brzeszczotem w środku :D . Swoją drogą szła od 11 kwietnia...ale w końcu doszła, więc mogę spokojnie jeszcze raz polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Szukam dobrej wiertarki akumulatorowej, która byłaby używana w modelarstwie i pracach domowych.

Czy możecie polecić sprawdzone modele, które są jeszcze w sprzedaży?

 

Myślałem o firmie Makita - mam od 20 lat wiertarkę udarową i wciąż bardzo dobrze się spisuje mimo częstego używania (łącznie z wierceniem w betonie).

Nie wiem czy wciąż ta firma produkuje tak dobre i wytrzymałe narzędzia.

Niestety ceny Makit zaczynają się od ok. 700zł a ja chciałbym przeznaczyć na to max. 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci oczywiście o wkrętarkę?

 

Bosch GSR 10,8 2LI

 

Mam w domu ten model , handluje tym na co dzień i polecam!

 

+ małe gabaryty

+ baterie Li-on

+ poręczna

+ silna

+ bardzo wytrzymała (rzucaliśmy ją po betonie na szkoleniach)

 

A do tego masz 3 lata gwarancji.

 

Link do alledrogo: http://allegro.pl/bo...2507466233.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecę Bosch'a ;)

 

np.

GSR Mx2Drive Professional ;

GSR 10,8-LI Professional ;

GSR 14,4-2 Professional

 

 

Modeli jest bardzo dużo, jest w czym wybierać. Warto przejrzeć kilka modeli i dobrać coś pod swoje wymagania.

 

http://www.bosch-pro...-akumulatorowe/

 

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszkin, Zefirek dziękuję za odpowiedzi.

 

Chodzi ci oczywiście o wkrętarkę?

Nie wiem jaka jest w praktyce różnica między wkrętarką a wiertarką. Zamierzam głównie wiercić, ale czasem też wykorzystam do wkręcania.

W liku podanym przez Zefirka są wkrętarki i wiertarko-wkrętarki.

 

W opisach modeli jest tylko maksymlna średnica wiertła. Jaka jest minimalna średnica, którą uchwyt będzie pewnie trzymał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrętarka sieciowa ma regulowany ogranicznik głebokości wkręcania (bit się w nim chowa ) ale to raczej nie dla Ciebie. Wkrętarka akumulatorowa ma przekładnię z wielostopniowym sprzęgłem, regulującym siłę wkręcania zakończoną wrzecionem z uchwytem na bity. Wiertarki tego nie mają. Mogą mieć sprzęgło elektroniczne do tego samego celu. Chodzi tu zarówno o to, aby nie wkręcić wkręta głębiej niż potrzeba i jednocześnie chronić silnik przed przeciążeniem. Wiertarko-wkrętarka ma uchwyt trójszczękowy i blokadę sprzęgła do wiercenia a resztę jak klasyczna wkrętarka i to jest to, co modelarz potrzebuje. Uchwyty najczęściej są przystosowane do wierteł od 1,5mm ale z reguły te lepsze łapią jedynkę bez problemu.

Jednym słowem Bosch GSR 10,8 2LI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa GSR 10,82LI nawet 0,5 bez problemu. Niemal identyczna jest Makita DF 330 ale ma słabszą przekładnię i gwarancję krótszą o rok . Bardzo podobne ale dużo tańsze można trafić w Lidlu ale na temat ich jakości nie mam żadnej wiedzy. Natomiast określenie że będzie ten sprzęt używany w modelarstwie i pracach domowych nie jest najszczęśliwsze. Wiercenie w różnych materiałach wiertłami o większych średnicach, często powoduje ich obrót w uchwycie. Zwykłe uchwyty z czasem się przy tym wycierają i tracą zarówno zdolność łapania najmniejszych wierteł jak i centryczność. Z kolei te z wkładkami na szczękach łapią od 1,5mm i są drogie. Dlatego z tymi małymi wiertarko-wkrętarkami trzeba obchodzić się ostrożnie, jeśli mają długo służyć do precyzyjniejszych operacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa GSR 10,82LI nawet 0,5 bez problemu. Niemal identyczna jest Makita DF 330 ale ma słabszą przekładnię i gwarancję krótszą o rok .

I tym sposobem żona ma pomysł na prezent dla mnie na zbliżające się urodziny :)

 

z tymi małymi wiertarko-wkrętarkami trzeba obchodzić się ostrożnie, jeśli mają długo służyć do precyzyjniejszych operacji

I tego się będę trzymał.

 

Dziękuję wszystkim za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.