Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Stalem sie posiadaczem Mokiego M5 wraz z nim dostalem taki tlumik jak ze zdięcia.Pytanie dlaczego ten tłumik ma przelot na wylot? No i jakie smigla do niego. Oczywiscie silnik przeszedł gruntowne mycie w myjce ultradzwiękowej, dostał nowe łożyska.Silnik był tak zasyfiały ze pierwszy raz widzialem tak nieposzanowany silnik.Jeden wielki spiek rycyny.Szkoda ze fotki nie zrobilem przed myciem.

20260624_184735.jpg

20260624_184726.jpg

20260624_184752.jpg

20260624_184745.jpg

Opublikowano
13 godzin temu, Grzesiek napisał:

Ale pytanie po co to ,co to daje.

Zwiększenie prędkości wypływu spalin.. (czyli zmniejszenie tłumienia)

Prawo/zasada Bernoulliego: 

Cytat

Dla płynu(gazu) przepływającego przez przewód, suma ciśnienia statycznego i ciśnienia dynamicznego jest stała.

Dlaczego prędkość rośnie w zwężeniu?
Odpowiada za to równanie ciągłości strugi. Jeśli ta sama ilość wody musi przepłynąć przez mniejszy otwór, musi ona przyspieszyć.

wykorzystywane jest w praktyce jako zwężka Venturiego, 

https://jarpal.pl/jak-dziala-zwezka-venturiego/

a klasycznym jej przykładem jest gaźnik..

(widać tu dokładnie momenty otwarcia i zamknięcia zaworu ssania - moment powstawanie podciśnienia w kanale dolotowym)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.