maxiiii Opublikowano 7 godzin temu Opublikowano 7 godzin temu Zaczęły mnie bawić dodatki do drona który ostatnio zbudowałem. I tak były już zrzuty granatów, konfetii czy licznik Geigera. Teraz przyszedł czas na latającą łódkę zanętową a raczej drona zanętowego. Podobnego drona zaprojektowali Francuzi ale ich miał tylko 600g ładowności. W moim jest to aż 3,5 litra co daje do 3kg zanęty. To już jest wynik. Celem była prostota wykonania w technologii 3D. Wydruk to tylko kilka godzin. Oczywiście cały projekt należy traktować jako zabawę bo nie widzę faktycznego zastosowania w praktyce. Wszystkie potrzebne pliki 3d zostaną udostępnione gratis na cults3d. Śmiało nazwę ten projekt Polskim systemem drona zanętowego. W końcu został zaprojektowany w Polsce przez Polaka. Sam dron to bardzo nietypowa konstrukcja. Mało takich setupów można znaleść w sieci. SETUP drona: rama MARK4 v3 13inch. silniki typ 5010 360kV śmigła 13x10x3 ( całkowity ciąg 3,5kg przy mocy 365W) regulatory blheli 45A FC omnibus F4 V3 PRO autopilot Arducopter Sterowanie serwem MOTOR8 zasilanie 6S 5000mAh dodatkowo pływaki 2 x 75 cm, wyporność ok 5kg. Na uwagę zasuguje wartość TH0 która wynosi przy gołym dronie ok 0.2 czyli 20% a przy 4,5kg 0.45. To wynik nietypowo dobry. Pobór prądu przy 6S i zawisie wynosi 9A (2kg) Maksymalny pobór na "pełnym gazie" 62A. Prędkość ograniczona do 50km/h i przy tej prędkości pobiera tylko 13A. Pojemnik na zanętę: Pojemnośc ok 3,5l Waga ok 300g, materiał PLA PLUS ale może być dowolny. Jedno serwo metalowe 9g służy jako mechanizm zwalniający klapy. Oczywiście można zmienić projekt i przy dwóch serwach otwierać dwie komory w innym czasie. Sterowanie serwem w moim przypadku odbywa się przez motor8 ze względu na małą ilość wyjść w zastosowanym FC. Ciekawostką jest też bardzo niski hałas generowany przez ten setup. Wynosi poniżej 71DBA w zawisie przy odległości 1m. A w głowie mam już kolejny projekt którym będzie agrodron za psie pieniądze. 1
Marek_Spy Opublikowano 6 godzin temu Opublikowano 6 godzin temu Przyznam ze jestem zaskoczony pomysłem bo wyglad osobliwy ale funkcjonalny a czy wszystko drukowałes ? Moze jeszcze kamery patrzace w przod i w dół
RobRoy Opublikowano 6 godzin temu Opublikowano 6 godzin temu Z tego co się orientuję to podstawą dobrych połowów jest wybór dobrego miejsca. Dlatego w łódkach zanętowych montuje się echosondy. Oczywiście wędkując na jednym łowisku możemy wiedzieć gdzie ryba bierze. Druga sprawa to pogoda i czas. Nie wiem czy dron jest na to odporny. W ciemną deszczową noc drona bym raczej nie wysłał w misję zanętową ... a łódka daje rade. Mając jednak takiego drona możemy się wspomóc w łowieniu.... bez konieczności wydawania 5-10 tys. na łódkę. Powodzenia.
maxiiii Opublikowano 5 godzin temu Autor Opublikowano 5 godzin temu 1 godzinę temu, Marek_Spy napisał: a czy wszystko drukowałes ? Moze jeszcze kamery patrzace w przod i w dół pływaki to rury na basen z ACTION za 6,50 i rura PSV 16mm z MRÓWKI. reszta drukowana. Kamery brak w tym modelu ale tylko dlatego, że nie widziałem sensu w ich montarzu w tym projekcie. W oprogramowaniu na telefon mogę podać miejsce zrzutu i dron sam wystartuje, doleci do punktu i dokona zrzutu karmy. Potem sam wraca i ląduje i wyłącza silniki. To można nawet w nocy robić to tryb autonomiczny. Godzinę temu, RobRoy napisał: Mając jednak takiego drona możemy się wspomóc w łowieniu Mi bardziej chodziło o tych Francuzów. Oni mają a my co? Gorsi? EDIT Udostępniłem pliki stl. https://cults3d.com/en/3d-model/gadget/polish-bait-drone-3-5-liters-flying-bait-boat
Marek_Spy Opublikowano 1 godzinę temu Opublikowano 1 godzinę temu Lepsi jak zawsze tylko w to nie wierzymy
pjk11 Opublikowano 1 godzinę temu Opublikowano 1 godzinę temu Pomysl OK. Oby zadna ryba nie nie dala sie na to nabrac. 1
Rekomendowane odpowiedzi