-
Postów
777 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
5
Treść opublikowana przez RobRoy
-
Pażywiom .. uwidim ... 😉
-
Zawsze można go przerobić na elektryka ... wiem to już nie to , ale poleci... To daje 3,5 kG ciągu: https://pl.aliexpress.com/item/1005008574259764.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.645.18e11c2431DejZ&gatewayAdapt=glo2pol https://pl.aliexpress.com/item/1005007463150543.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.650.18e11c2431DejZ&gatewayAdapt=glo2pol do spokojnego latania powinno wystarczyć.
-
F-22 Raptor 2x EDF80, 2 metry długości
RobRoy odpowiedział(a) na pengo temat w Skrzydełka, kaczki i "odrzutowce"
Proszę zwrócić uwagę na opis puszki - są pianki niskoprężne i kleje do....styro, wełny.... Pianki niskoprężne - a jednak rozpychają dosyć sporo. Klej natomiast mniej się rozpręża, jest natomiast gęstszy w swej strukturze, bardziej wytrzymały i zapewne cięższy. Ale przy tych ilościach to pewnie bez znaczenia. Coś za coś... -
To stary temat , ale ... zaglądają tu doświadczeni kombaciarze. Kombat ma przede wszystkim dobrze latać, apotem wyglądać ( tak mi się zdaje). Pytanie - czy gładka powierzchnia modelu polepsza własności lotnie modelu? budowanego w takiej skali . Czy ktoś już robił dwa takie same modele - jeden gładki , drugi prosto z pod druta ... i co z tego wyszło .Oto jest pytanie... Gdzieś w głowie kołata mi się zdanie jednego z kolegów , że te modele latają tak dobrze właśnie dlatego że są ... szorstkie.
-
Dokładnie tak jak powiedział Patryk. Nie jest perfekcyjny...niektórzy w ogóle nie lubią takich współczynników i będą się kłócić do upadłego że to jakaś ściema, ale sprawdzając swoje modele o obciążeniu od 25 do prawie 60 g/dcm2 stwierdziłem że latają tak jak podpowiada współczynnik. To jeszcze jedna wskazówka do pierwszego lotu - czego możemy się spodziewać. Oczywiście zakładając że wszystko zostało zmontowanie prawidłowo.
-
Up2you- latające skrzydło z zestawu Re-design flugmodelle
RobRoy odpowiedział(a) na Patryk Sokol temat w Motoszybowce
Szkoda .. już myślałem że się wkurzyłeś tak , że zaprojektujesz własne skrzydło ... 😉 Bardzo ładny widok , wydrapany jedyneczką każdy element ... czyli jednak można. Szkoda tylko że ostatnio cena frezów poszła w górę... . -
Pomyślałem o kółkach do hulajnogi...ale te są chyba realatywnie grube https://allegro.pl/produkt/kolka-do-hulajnogi-raven-laredo-color-110mm-2szt-7c892856-3c6e-44b0-80d7-e8966ac184c8?offerId=17918032380 A może to ? https://allegro.pl/produkt/kolo-do-wozka-dzieciecego-wozek-na-opony-wozek-dla-niemowlat-odporny-na-zuzycie-5-cali-566eefcd-be93-46b9-993d-c020c4d41b28?offerId=17613983154
-
Warthog A-10 na jednym EDF (z planami)
RobRoy odpowiedział(a) na robertus temat w Skrzydełka, kaczki i "odrzutowce"
Eee ... tam, pewnie wyrwał jakiemuś maluchowi stablilizator i dlatego tak pięknie lata .... 😉 -
Zapomnij .... paczka do ciebie to worek pieniędzy .... a na jednym tankowaniu nie doleci .... 😉
-
Ciekawe .... gdyby Robert wystawił go oddania, ilu by się zgłosiło żeby przytulić tego brzydala ... 😉
-
Nio... ale żeby z takich palet wystrugać taki model ..to trza mieś ...siekierecke
-
Wydaje mi się że kąt zaklinowania skrzydła będzie się zmieniał niezależnie gdzie będzie oś obrotu. Przy tak dużej powierzchni już obrót o dziesiątki stopnia będzie można znacznie odczuć . Problem w tym jak zrobić cały mechanizm bez luzów i precyzyjnie obracać całym skrzydłem. Wydaje się to nie do przeskoczenia. Być może, że obrót skrzydła o 1 stopień już będzie skutkowało gwałtownymi reakcjami . ...Ale kto to sprawdzi . Szkoda takiego modelu do eksperymentów. Do takich prób można zrobić jakiegoś piankowca. Gdyby ktoś chciał eksperymentować - chętnie wytnę mu skrzydła z xps-u.
-
No co Ty Grzechu .... chyba nie zamierzasz tego porąbać .... 😉
-
PhoenixS 1600 Pierwszy model
RobRoy odpowiedział(a) na teeshq temat w Szybowce / motoszybowce piankowe
Z takiego materiału - moim zdanie nie . Jedynie mocna taśma na krawędź natarcia. Chociaż kadłub warto pokryć - zwłaszcza do dołu ( nie brudzi się tak) Co innego skrzydła z xps lub styro. Ostatnio budowane skrzydłoz xps-u : rozpiętość 1100. Clark Y , cięciwa 200 - dwa dźwigary ze sklejki brzozowej #3 ( akurat taką miałem ) - 7x3 -przód i 6x3 tył,( ustawione w pionie) + folia do laminowania - wyszło skrzydło super sztywne , ale nie ukrywam nie najlżejsze... myślę że do przy tej cięciwie do rozpiętości 1500-1600 te dźwigary powinny wystarczyć i wytrzymają duże obciążenia ( wiatr) -
PhoenixS 1600 Pierwszy model
RobRoy odpowiedział(a) na teeshq temat w Szybowce / motoszybowce piankowe
To możesz sobie zrobić takie na efie ... -
PhoenixS 1600 Pierwszy model
RobRoy odpowiedział(a) na teeshq temat w Szybowce / motoszybowce piankowe
Od kiedy to takie symbole podlegają modzie ? .... -
PhoenixS 1600 Pierwszy model
RobRoy odpowiedział(a) na teeshq temat w Szybowce / motoszybowce piankowe
Modele Volantexa dobrze latają . Mam wrażenie że są zrobione na Clarku .... Mocno ganiasz ten model po niebie - to szybowiec - wyciągnąć go i puścić niech szybuje. Znacznie dłużej polatasz na pakiecie. Mam jego brata- 2400, ale mało używam klap. Uważaj na taniec nad ziemią - kadłub ciężko się naprawia ..jeżeli w ogóle można go naprawić. -
Co to za malowanie ? ....od Fokerów odrzucają mnie krzyże , ale z takim malowaniem może warto by zrobić .... 😉
-
Multiplex Big Lift-pierwsza benzyna, odbudowa i próba odchudzenia:)
RobRoy odpowiedział(a) na Mustaf90 temat w Modele spalinowe
Mam dwa inklinomerty ... żeby sobie ułatwić pomiar. Jeden w obudowie alu ( drozszy) drugi w obudowie plastikowej. Wskazania praktycznie taki same , ale jak bym miał jeszcze raz kupować , kupiłbym w obudowie Alu. Czujniki są bardzo podobne, możliwe że takie same. Bardzo przydatny miernik , zwłaszcza po kraksach i remoncie modelu.... powiedziałbym że nawet nieodzowny. -
Tu masz zamiennik: https://allegro.pl/oferta/klej-do-drewna-poliuretanowy-d4-kleiberit-501-pur-0-5-kg-13160320918
-
Ahaweto - na zeszłorocznej majówce jedn z uczestników latał Wicherkiem 50. Jak można się skontaktować z waszym kolegą? Miałbym kilka pytań.
-
Pierwsze skrzydło, pierwszy laser, nauka jak to ogarnąć
RobRoy odpowiedział(a) na young temat w Skrzydełka, kaczki i "odrzutowce"
Puk, Puk... czy skrzydełko skończone ... oblatane ? Czy do tego skrzydła jest jakaś instrukcja - z jakich materiałów wycinać , jak montować ? -
Lata - BAJKA.... czyli bajkowy model. Ciężko uwierzyć że kawałek styropianu można zmusić do takiego latania A jak się wstrzeliłeś w CG - poprawiałeś czy zostało tak jak wyliczyłeś ?
-
Przeliczniki to jedno a cena pewnych towarów to drugie . Pamiętam jak w latach 80-tych kupowałem TV Samsung kolorowy za równowartość ok 5-6 miesięcznych wypłat górnika. Co człowiek miął wtedy w głowie - nie pojmuję. Dałbyś dzisiaj za telewizor 5 swoich wypłat ?
-
A podobno dobra krowa kosztowała wtedy 100 zł.... !!!! Kogo było na to stać ? .... A nam się wydaje że dzisiaj są wysokie ceny ... 😉
