Skocz do zawartości

RobRoy

Modelarz
  • Postów

    777
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Treść opublikowana przez RobRoy

  1. Pażywiom .. uwidim ... 😉
  2. Zawsze można go przerobić na elektryka ... wiem to już nie to , ale poleci... To daje 3,5 kG ciągu: https://pl.aliexpress.com/item/1005008574259764.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.645.18e11c2431DejZ&gatewayAdapt=glo2pol https://pl.aliexpress.com/item/1005007463150543.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.650.18e11c2431DejZ&gatewayAdapt=glo2pol do spokojnego latania powinno wystarczyć.
  3. Proszę zwrócić uwagę na opis puszki - są pianki niskoprężne i kleje do....styro, wełny.... Pianki niskoprężne - a jednak rozpychają dosyć sporo. Klej natomiast mniej się rozpręża, jest natomiast gęstszy w swej strukturze, bardziej wytrzymały i zapewne cięższy. Ale przy tych ilościach to pewnie bez znaczenia. Coś za coś...
  4. To stary temat , ale ... zaglądają tu doświadczeni kombaciarze. Kombat ma przede wszystkim dobrze latać, apotem wyglądać ( tak mi się zdaje). Pytanie - czy gładka powierzchnia modelu polepsza własności lotnie modelu? budowanego w takiej skali . Czy ktoś już robił dwa takie same modele - jeden gładki , drugi prosto z pod druta ... i co z tego wyszło .Oto jest pytanie... Gdzieś w głowie kołata mi się zdanie jednego z kolegów , że te modele latają tak dobrze właśnie dlatego że są ... szorstkie.
  5. Dokładnie tak jak powiedział Patryk. Nie jest perfekcyjny...niektórzy w ogóle nie lubią takich współczynników i będą się kłócić do upadłego że to jakaś ściema, ale sprawdzając swoje modele o obciążeniu od 25 do prawie 60 g/dcm2 stwierdziłem że latają tak jak podpowiada współczynnik. To jeszcze jedna wskazówka do pierwszego lotu - czego możemy się spodziewać. Oczywiście zakładając że wszystko zostało zmontowanie prawidłowo.
  6. Szkoda .. już myślałem że się wkurzyłeś tak , że zaprojektujesz własne skrzydło ... 😉 Bardzo ładny widok , wydrapany jedyneczką każdy element ... czyli jednak można. Szkoda tylko że ostatnio cena frezów poszła w górę... .
  7. Pomyślałem o kółkach do hulajnogi...ale te są chyba realatywnie grube https://allegro.pl/produkt/kolka-do-hulajnogi-raven-laredo-color-110mm-2szt-7c892856-3c6e-44b0-80d7-e8966ac184c8?offerId=17918032380 A może to ? https://allegro.pl/produkt/kolo-do-wozka-dzieciecego-wozek-na-opony-wozek-dla-niemowlat-odporny-na-zuzycie-5-cali-566eefcd-be93-46b9-993d-c020c4d41b28?offerId=17613983154
  8. Eee ... tam, pewnie wyrwał jakiemuś maluchowi stablilizator i dlatego tak pięknie lata .... 😉
  9. Zapomnij .... paczka do ciebie to worek pieniędzy .... a na jednym tankowaniu nie doleci .... 😉
  10. Ciekawe .... gdyby Robert wystawił go oddania, ilu by się zgłosiło żeby przytulić tego brzydala ... 😉
  11. Nio... ale żeby z takich palet wystrugać taki model ..to trza mieś ...siekierecke
  12. Wydaje mi się że kąt zaklinowania skrzydła będzie się zmieniał niezależnie gdzie będzie oś obrotu. Przy tak dużej powierzchni już obrót o dziesiątki stopnia będzie można znacznie odczuć . Problem w tym jak zrobić cały mechanizm bez luzów i precyzyjnie obracać całym skrzydłem. Wydaje się to nie do przeskoczenia. Być może, że obrót skrzydła o 1 stopień już będzie skutkowało gwałtownymi reakcjami . ...Ale kto to sprawdzi . Szkoda takiego modelu do eksperymentów. Do takich prób można zrobić jakiegoś piankowca. Gdyby ktoś chciał eksperymentować - chętnie wytnę mu skrzydła z xps-u.
  13. No co Ty Grzechu .... chyba nie zamierzasz tego porąbać .... 😉
  14. Z takiego materiału - moim zdanie nie . Jedynie mocna taśma na krawędź natarcia. Chociaż kadłub warto pokryć - zwłaszcza do dołu ( nie brudzi się tak) Co innego skrzydła z xps lub styro. Ostatnio budowane skrzydłoz xps-u : rozpiętość 1100. Clark Y , cięciwa 200 - dwa dźwigary ze sklejki brzozowej #3 ( akurat taką miałem ) - 7x3 -przód i 6x3 tył,( ustawione w pionie) + folia do laminowania - wyszło skrzydło super sztywne , ale nie ukrywam nie najlżejsze... myślę że do przy tej cięciwie do rozpiętości 1500-1600 te dźwigary powinny wystarczyć i wytrzymają duże obciążenia ( wiatr)
  15. To możesz sobie zrobić takie na efie ...
  16. Od kiedy to takie symbole podlegają modzie ? ....
  17. Modele Volantexa dobrze latają . Mam wrażenie że są zrobione na Clarku .... Mocno ganiasz ten model po niebie - to szybowiec - wyciągnąć go i puścić niech szybuje. Znacznie dłużej polatasz na pakiecie. Mam jego brata- 2400, ale mało używam klap. Uważaj na taniec nad ziemią - kadłub ciężko się naprawia ..jeżeli w ogóle można go naprawić.
  18. RobRoy

    FOKKER D VIII

    Co to za malowanie ? ....od Fokerów odrzucają mnie krzyże , ale z takim malowaniem może warto by zrobić .... 😉
  19. Mam dwa inklinomerty ... żeby sobie ułatwić pomiar. Jeden w obudowie alu ( drozszy) drugi w obudowie plastikowej. Wskazania praktycznie taki same , ale jak bym miał jeszcze raz kupować , kupiłbym w obudowie Alu. Czujniki są bardzo podobne, możliwe że takie same. Bardzo przydatny miernik , zwłaszcza po kraksach i remoncie modelu.... powiedziałbym że nawet nieodzowny.
  20. Tu masz zamiennik: https://allegro.pl/oferta/klej-do-drewna-poliuretanowy-d4-kleiberit-501-pur-0-5-kg-13160320918
  21. Ahaweto - na zeszłorocznej majówce jedn z uczestników latał Wicherkiem 50. Jak można się skontaktować z waszym kolegą? Miałbym kilka pytań.
  22. Puk, Puk... czy skrzydełko skończone ... oblatane ? Czy do tego skrzydła jest jakaś instrukcja - z jakich materiałów wycinać , jak montować ?
  23. Lata - BAJKA.... czyli bajkowy model. Ciężko uwierzyć że kawałek styropianu można zmusić do takiego latania A jak się wstrzeliłeś w CG - poprawiałeś czy zostało tak jak wyliczyłeś ?
  24. Przeliczniki to jedno a cena pewnych towarów to drugie . Pamiętam jak w latach 80-tych kupowałem TV Samsung kolorowy za równowartość ok 5-6 miesięcznych wypłat górnika. Co człowiek miął wtedy w głowie - nie pojmuję. Dałbyś dzisiaj za telewizor 5 swoich wypłat ?
  25. A podobno dobra krowa kosztowała wtedy 100 zł.... !!!! Kogo było na to stać ? .... A nam się wydaje że dzisiaj są wysokie ceny ... 😉
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.