Skocz do zawartości

P-51.


robloz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio model Mustanga (GWS w "Nastik"). Model jest ze styropianu więc łatwo go uszkodzić nawet w tranporcie (miałem takie przypadki z Formosą). I tu moje pytanie: czy pokrycie go cienką tkaniną np.130, i dopiero pomalowanie modelu coś pomoże, czy dac sobie spokój? Wiem ,że waga trochę wzrośnie, ale aż tak to chyba nie będzie przeszkadzać a znacznie go wzmocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 to nie jest cienka tkanina :) Jeśli chcesz go pokryć, to moim zdaniem maks. 50g/m. Tkanina go wzmocni, ale jeśli będzie za dużo żywicy, waga wzrośnie bardzo. W modelu tej wielkości, to moze być aż za bardzo. Myślę że pójdzie Ci na niego ok. 1m (z dużym zapasem) tkaniny, czyli 50g plus 50g żywicy = 100g. A to już sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręgi jak wręgi, ale w skrzydle bez dźwigara się nie obejdzie. Dlatego, moim zdaniem logicznym rozwiązaniem będzie 1x30g plus dodatkowe wzmocnienia z drugiej warstwy np. krawędzi natarcia i dziobu, ale obawiałbym się i tak trochę o wtrzymałość... Może niech wypowiedzą się ci, którzy siedzą więcej w laminatach? Czaro, Partyk Sokół, RafałB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.