Skocz do zawartości

Monster truck mega moc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam zbudować podobny samochód spalinowy do tego :

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic581499-60.html

 

narzazie poszukuje silnika typu od kosy spalinowej piły lub inny jeśli ktoś ma niech da znać.

 

szukam tez różnych informacji typu budowy zawieszenia skrętu napędu półosi

mile widziane zdjęcia plany rysunki zwłaszcza układem kierowniczym montażem amorów półosi a także inne rzeczy które mi pomogą przy budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,

 

Jak pewnie zauważyłeś jest to forum głównie lotnicze, ale pewnie znajdzie się ktoś, kto pomoże? Patrząc z drugiej strony tj., twój wiek plus skomplikowana budowa takiego modelu to nie daję Ci wielkich szans na zrealizowanie projektu ! , ale życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuzyna który robi ogrodzenia(kowalstwo artystyczne) itp wiec niema problemu damy rade :D

dajcie jakieś foty układów kierowniczych napędów półosi

czy ta aparatura jest dobra czy bubel ?

http://allegro.pl/item619046772_aparatura_sanwa_dash_saber_nadajnik_odbiornik.html

 

Kowalstwo artystyczne, a mechanika precyzyjna, to coś jak Salowy i neurochirg. Niby oba w szpitalu pracują, ale zakres działania jakby "trochę" inny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ciekawe jak chcecie zrobić mechanizmy różnicowe?Gotowe pewnie trochę kosztują.Polecam stosować Ci gotowe podzespoły bo pewnych rzeczy nie zrobisz metodami domowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać więcej,ale wiecie co ........nic nie powiem,jak oglądam takie linki domorosłych wynalazców to ręce opadają.Najbardziej podoba mi się serwo skrętu napędzane paskiem gumowym i poklajstrowane poksipolem.Rewelka :crazy:

Sobie tym sprzętem krzywdy nie zrobi,ale komuś na pewno.

Jeżeli chcesz mieć przyjemność z bezpiecznej zabawy petrolem,kup najtańszego Gas Blastera za 1600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dobrze znam ten link,przymierzałem sie na ostatnich wakacjach do budowy tego typu modelu,i powiem Ci szczerze że jeśli ma się czas,odpowiednie warunki i przede wszystkim narzędzia(które ja niestety musiałem w wielu wypadkach pożyczać) budowa nie powinna sprawić większych problemów.....ale jest jeden istotny czynnik który zadecydował o tym że modelu nie ukończyłem ....a mianowicie pieniądze-jeśli wydaje ci się że zbudujesz petrola za 100 czy 200zł to niestety grubo się mylisz-silnik z kosy wraz ze sprzegłem odśrodkowym-200zł z przesyłką(nowa kosa bez głowicy tnącej),koła-40-50zł za sztukę(z łożyskami kulkowymi,dobrym ogumieniem,wzmacnianą felgą,dętkowe-nadają się ze sprzętu rolniczego,coś w pokroju koła do taczki,felga z tworzywa sztucznego),do tego cały układ kierowniczy(zaopatrując się na złomowisku jakieś 60zł bedzie za silnik,przekładnie i reszte żelastwa bazując na silniku wycieraczek poloneza),dodaj do tego przekładnie kątowe,łańcuchy.....no i najważniejsze-aluminium-ceny kształtek aluminowymch,płaskwników i ceowników są w rzeczywistości bardzo wysokie-zaopatrując się w castoramie za aluminium zapłaciłem ponad 120zł.A teraz rzeczywisty powód który uniemożliwił mi ukończenie modelu-elementy toczone i frezowane-wszystko pięknie,rysunki,materiał....i jak Ci się wydaje,ile trzeba zostawić u tokarza? :wink: :roll: Niestety zbudowanie tego typu petrola w wersji mającej rację bytu to koszt co najmniej 600zł i 2 mięsiące wysilonej pracy(zarywając noce można zejść do miesiąca).

 

PS.Wiem że to nie giełda ale powiem Ci jedynie że mam do sprzedania parę kół(2szt) za "tanie pieniądze".Silnika nie sprzedaję gdyż pomysł budowy petrola przerodził się w pomysł ulotnienia kosiarki(projekt na ukończenia-całość zamknęła się w 100zł-rozpiętość 2,56m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.