Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam, czy w tej aparaturze jest możliwość "zmiksowania" 2 kanałów, tak abym mógł za pomocą ruchu jedną manetką, ruszyć dwoma kanałami?

Jeśli tak, to mógłby mi ktoś opisać jak?

 

Nie wiem czy opisałem to zrozumiale, ale podam przykład: Serwa które ruszają lotkami na skrzydle (1 lotka - jedno serwo). Mam nadzieje, że ktoś zrozumiał o co mi chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy opisałem to zrozumiale, ale podam przykład: Serwa które ruszają lotkami na skrzydle (1 lotka - jedno serwo). Mam nadzieje, że ktoś zrozumiał o co mi chodzi

Chodzi ci o to aby każde serwo było na innym kanale? Jeśli tak to od tego jest mixer flaperon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy opisałem to zrozumiale, ale podam przykład: Serwa które ruszają lotkami na skrzydle (1 lotka - jedno serwo). Mam nadzieje, że ktoś zrozumiał o co mi chodzi

Chodzi ci o to aby każde serwo było na innym kanale? Jeśli tak to od tego jest mixer flaperon.

 

Mógłbyś przybliżyć mi, jak to poustawiać?

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kabelek podłączasz do kanału 1 a drugi do kanału 6

 

Ustawienia ja mam tak:

STATE: ACT

AIL1 100 100

AIL2 -100 -100

FLP1 000

FLP2 000

 

 

I to są same lotki, a jak chcesz mieć jescze klapolotki, to w FLP1 ustaw -100 a w FLP2 ustaw 100. wtedy, gdy kręcisz pokrętłem o nazwie PIT.TRIM masz klapy na lotkach, ale lotki normalnie też działają. Aha, i jak ci się będą lotki w odwrotną sronę wychylały to zrób rewers na kanale 1 i 6 :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lotki na 2 kanałach, to o tego jest funkcja Flaperron (nie pamiętam dokładnie jak ona sie nazywa, ale chyba podobnie) Jeśli chodzi Ci o inne kanały to uzyj po prostu wolnich mixerów PROG MIX ustawiając tam odpowiednie wartości, tak samo z lotkami za pomocą funkcji Flaperron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ustawienia różnicowości lotek (w dól mniejsze wychylenie, w górę większe) jak sama nazwa wskazuje służy funkcja AILDIFF. Lotki wpięte w kanały 1 i 7. Ustawienie tak proste, że nie wymaga komentarza (po wejściu we wspomnianą opcję są 4 parametry do ustawienia i to wszystko bez kombinacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zebrałem siły i materiały oraz narzędzia.(programator STK500+kabel ISP + stacja lutownicza, kalafonia,cyna itd.

Do pełni zadowolenia potrzebuje stabilną wersie softu do Turnigy 9X najlepiej oryginał pod mode 1 jeśli to ma jakąś różnicę?.(może także to być soft starszej wersji, aby tylko się nie krzaczył).

Jeśli znajdzie się pomocna dłoń to z góry dziękuje, przeszukałem rcgroups tak jak mi doradzono, ale to szukanie igły w stogu siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.