Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No, teraz jaśniej, przeważnie jak prosili o kontakt na PW to tak pisali.

Ale już wiem o co koledze chodzi, jak masz jeszcze cierpliwość do mnie to kliknij na Email pomiędzy PW a GG, i podeślij jak możesz.

Sorry za zamieszanie, ale totalnie mnie zmyliłeś.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z apką Turnigy... Po długiej walce wreszcie udało mi się ustawić aby gaz łapał prawie od początku, ale teraz silnik za szybko wchodzi na obroty. Przy 1/2 wychylenia drążka silnik jest na maksymalnych obrotach, a później już nic się nie zmienia. Próbowałem kalibrować regulator ale dalej nic. Podłączyłem silnik i regulator z modelu kołowego, ale wszystko bez zmian. Wie ktoś jak to ustawić? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skalibrować drążki wg instrukcji:

 

Kalibracja drążków

1) aktywuj menu serwisowe

- stan = 0000

2) WSZYSTKIE drążki w pozycji neutralnej

klawisz MENU -> stan=0001

3) prawy drążek w lewy downy róg

klawisz MENU -> stan=0002

 

4) prawy drążek w prawy górny róg

klawisz MENU -> stan=0003

 

5) lewy drążek w lewy dolny róg

klawisz MENU -> stan=0004

 

5) lewy drążek w prawy górny róg

klawisz MENU -> stan=0005

 

6) klawisz EXIT, teraz nowe wartości są zapisywane do EEPROMu

 

Aktywacja menu serwisowego

1) wyłączyć

2) prawy trymer poziomy w lewo i trzymać

3) lewy trymer pionowy w górę i trzymać

4) włączyć

 

Pojawi się wersja software itd...

zmiana opcji klawiszami +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej jednak strony polecam do turnigy moduł frsky. Żadnych problemów i możliwości większe :)

 

Interesują mnie większe możliwości o których piszesz - Co to dokładnie oznacza? Sam używam tej aparatury z oryginalnym modułem Turnigy i jak na razie wszystko OK, ale gdybym miał np. 3 metrowy szybowiec z laminatu to chyba bym się na tym polecieć nie odważył.

 

Czy o takie możliwości Ci chodziło? Zastanawiam się czy w takiej sytuacji zmienić moduł czy wogóle przesiąść się np, na Spektrum i się nie martwić potencjalną utratą zasięgu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to parę razy ale dalej nic...

 

Robiłeś to na "wyzerowanej" apce? Bo na filmie widać, że niektóre E.POINT'y i SUBTRIM'y masz niewyzerowane. Najlepiej przed kalibracją wyczyść wszystkie pamięci modeli w aparaturze. U mnie też dopiero po dokładnym wykasowaniu ustawień za którymś razem zaczęło chodzić jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skalibrować drążki wg instrukcji:

 

Kalibracja drążków

1) aktywuj menu serwisowe

- stan = 0000

2) WSZYSTKIE drążki w pozycji neutralnej

klawisz MENU -> stan=0001

3) prawy drążek w lewy downy róg

klawisz MENU -> stan=0002

 

4) prawy drążek w prawy górny róg

klawisz MENU -> stan=0003

 

5) lewy drążek w lewy dolny róg

klawisz MENU -> stan=0004

 

5) lewy drążek w prawy górny róg

klawisz MENU -> stan=0005

 

6) klawisz EXIT, teraz nowe wartości są zapisywane do EEPROMu

 

Aktywacja menu serwisowego

1) wyłączyć

2) prawy trymer poziomy w lewo i trzymać

3) lewy trymer pionowy w górę i trzymać

4) włączyć

 

Pojawi się wersja software itd...

zmiana opcji klawiszami +/-

 

OIDP DWA RAZY KRÓTKO EXIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skalibrować drążki wg instrukcji:

 

Kalibracja drążków

1) aktywuj menu serwisowe

- stan = 0000

2) WSZYSTKIE drążki w pozycji neutralnej

klawisz MENU -> stan=0001

3) prawy drążek w lewy downy róg

klawisz MENU -> stan=0002

 

4) prawy drążek w prawy górny róg

klawisz MENU -> stan=0003

 

5) lewy drążek w lewy dolny róg

klawisz MENU -> stan=0004

 

5) lewy drążek w prawy górny róg

klawisz MENU -> stan=0005

 

6) klawisz EXIT, teraz nowe wartości są zapisywane do EEPROMu

 

Aktywacja menu serwisowego

1) wyłączyć

2) prawy trymer poziomy w lewo i trzymać

3) lewy trymer pionowy w górę i trzymać

4) włączyć

 

Pojawi się wersja software itd...

zmiana opcji klawiszami +/-

 

OIDP DWA RAZY KRÓTKO EXIT

 

Zrobiłem sobie w mojej T9x v2 test pracy drążków, o którym mówicie. I coś jest nie tak. O ile na podłączonym kablu stereo pod mikrofon załączam nadajnik i w DISPLAY widzę dokładne poprawne ruchy drążków, to po odłączeniu kabla a podpięciu modułu z tyłu nadajnika wchodząc w DISPLAY ruchy drążków są zupełnie niewidoczne... Da się to teraz jakoś wszystko odkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to parę razy ale dalej nic...

 

Robiłeś to na "wyzerowanej" apce? Bo na filmie widać, że niektóre E.POINT'y i SUBTRIM'y masz niewyzerowane. Najlepiej przed kalibracją wyczyść wszystkie pamięci modeli w aparaturze. U mnie też dopiero po dokładnym wykasowaniu ustawień za którymś razem zaczęło chodzić jak trzeba.

A jak wyczyścić wszystkie pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie dotyczące modułu doaparatury Turningy 9x, czy moduł Corona 2.4Ghz JR Module & Rx (V2 DSSS) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7380 będzie działał w tej aparaturze ?

i jak jest z instalacją tego moduł w aparaturze?

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to parę razy ale dalej nic...

 

Robiłeś to na "wyzerowanej" apce? Bo na filmie widać, że niektóre E.POINT'y i SUBTRIM'y masz niewyzerowane. Najlepiej przed kalibracją wyczyść wszystkie pamięci modeli w aparaturze. U mnie też dopiero po dokładnym wykasowaniu ustawień za którymś razem zaczęło chodzić jak trzeba.

A jak wyczyścić wszystkie pamięci?

 

Ja robię to w SYSTEM SETTING poprzez zmianę typu modelu [TYPE SELE], np zmieniam z HELI na ACRO lub GLID. Trzeba to zrobić na każdej z ośmiu pamięci i wtedy spróbuj skalibrować drążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie w mojej T9x v2 kalibrację drążków, o którym mówicie. I coś jest nie tak. O ile na podłączonym kablu stereo pod mikrofon załączam nadajnik i w DISPLAY widzę dokładne poprawne ruchy drążków, to po odłączeniu kabla a podpięciu modułu z tyłu nadajnika wchodząc w DISPLAY ruchy drążków są zupełnie niewidoczne... Da się to teraz jakoś wszystko odkręcić?

Błaha sprawa - wystarczyło pozmieniać ustawienia w funkcji TRAINER wszystkie na OFF i drążki są widoczne. Od dawna mam wyjęty moduł nadawczy na rzecz kabla Stereo, do symulatora i zapomniałem o zmianie ustawień. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc skalibrowałem drążki na wyczyszczonej pamięci i udało mi się dojść do momentu, że gaz łapie w połowie wychylenia drążka (na środku) i idzie płynnie aż do końca. Jednak gdy próbowałem w czasie kalibracji, jako neutralne położenie drążka gazu, ustawić go prawie na samym dole (jak jest ma maksa w dół to jest kompletna porażka) to problem powraca. Gaz łapie od dołu ale idzie płynnie tylko przez chwilę... Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.