Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Tyko zazwyczaj nie jest to dość dobrze określone! Oryginalny moduł ,nie posiada Fail Save, trymery są elektroniczne, pamięc modeli do 10. Możliwość rozbudowania pod Kartę SD czyli nowe oprogramowanie (Co będziesz chciał zmixować ,ustawić, pobawić się ,wtedy to ustawisz) w oryginalnym oprogramowaniu ,też jest Lik mozliwości. Wracając do Fail Save, tylko i wyłącznie po zmianie modułu na np. Frsky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no ok:)

myslałem o dobrym zasiegu ok ~1km

pamiec 10 modeli wiec ok

fail safe no przydał by sie

trymery elektroniczne sa wiec tez ok

kopiowanie i kasowanie ustawień?

serwo monitor?

"Dual Rate"

5 punktowa krzywa przepustnicy

róznciowe wychylenia lotek

przyporządkowanie nazwy modelu

rewersy

ustawialne wychylenia maksymalne serw

itp

za każda odpowiedz na temat wielkie dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cimek: ponownie nie FAIL SAVE, tylko FAIL SAFE...

FS jest w menu, ale nie działa (działał tylko z V1, a więc z modułem 35MHz w PCM).

Po wymianie np. na FrSKY działa, ale ustawia się go z poziomu modułu/odbiornika, a nie z menu aparatury.

 

... a do V2 da się włożyć moduł 35Mhz ?

 

Pomijam ewentualne problemy z anteną (do rozwiązania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się włożyć (prawie) każdy moduł w standardzie JR. Brak na jednym z pinów napięcia zasilającego +6V, ale da się przerobić. Pozostaje kwestia zgodności sygnału PPM pomiędzy nadajnikiem a modułem.

 

Ok dzięki.

 

Odwrócę kota ogonem.

 

Pytałem w innym wątku, ale brak konkretnych odpowiedzi.

 

Jak zamontować moduł turnigy 9x 2,4Ghz do Futaby FC-18 ?

Może ktoś na forum to potrafi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz gdzieś opis montażu FrSKY V8JT/V8HT/DJT/DHT do Futaby - moduł fabryczny z T9x montuje się identycznie. Przyłączasz tylko 3 piny: masa, +zasilania i sygnał PPM. Musisz tylko sprawdzić, czy napięcie zasilania oraz poziomy i polaryzacja PPM są identyczne - wtedy nie wymaga żadnej elektroniki "klejącej". Jeżeli nadajnik dostarcza zbyt wysokiego napięcia zasilającego - będzie potrzebny stabilizator scalony. Jeżeli sygnał PPM się różni polaryzacją lub poziomami logicznymi - układ dopasowujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainteresowałem się tą aparaturą głównie ze względu na jej cenę. Mam takie pytanie dotyczące "mode" aparatury.

 

Są "mode" od 1 do 4 ale w sprzedaży widziałem tylko 1 i 2. I tu moje pytanie nr 1. o co chodzi w "mode" 3 i 4 i czym różnią się one od 1 i 2?

 

W sprzedaży dostępne są "mode" 1(gaz z prawej) i 2(gaz z lewej). I tu moje pytanie nr 2. jakie "mode" wybrać jeśli jestem praworęczny i czy jeśli np wezmę z gazem po prawej i zdecyduję że zmienię "mode" na gaz po lewej to drążek prawy przestanie się zatrzymywać(blokować) w innych pozycjach niż centralna a lewy zacznie to robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sprzedaży dostępne są "mode" 1(gaz z prawej) i 2(gaz z lewej). I tu moje pytanie nr 2. jakie "mode" wybrać jeśli jestem praworęczny i czy jeśli np wezmę z gazem po prawej i zdecyduję że zmienię "mode" na gaz po lewej to drążek prawy przestanie się zatrzymywać(blokować) w innych pozycjach niż centralna a lewy zacznie to robić

 

1.Tutaj masz o "mode" http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=23825

 

2.Z tego co mi wiadomo to aby drążek zostawał w jednej pozycji, musisz odkręcić apkę, wyjąć sprężynkę i blaszkę przełożyć. POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czyli lepiej od razu kupic takie mode jakiego ma się zamiar używać.

 

W T9X, nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

 

Rozkręcasz aparaturę i przekładasz sprężynkę.

 

Kupuj która tańsza.

Jeżeli nie czujesz się na siłach przełożyć blaszkę, ze sprężynką to za modelarstwo lepiej się nie zabieraj :wink:

 

PS Jestem pewny, że na 100% sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.