Skocz do zawartości

Guppy Mk2


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zgadza się Ikar, Guppy Mitji waży ok 550 g, swojego dopiero zaczynam i nie mam pojęcia jak wyjdzie z wagą, jedyne odstępstwo od oryginału to podklejenie rowingiem węglowym kesonów (bodajże TEX 350 - 400), napęd CF2822 :ass: do przodu + Aeronaut, Ikar jakie dałeś serwa do lotek? Też pozostaje przy samej folii - Solite, white, red, ocean blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackriver:

 

do lotek dałem piko servo FS31 firmy Robbe: 4,7g 17x22x8 mm, idealnie pasują i jest jeszcze luz :D

 

robię teraz drugie płaty z "uszami" bez lotek, dostałem twardą balsę 1mm na kesony i nie będę musiał stosować półżeberek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: nie lubię bez lotek, a serwa dam chyba takie lub takie skłaniam do tych drugich... w kadłub 9 g hxt lub 8 g cyfrowe esky, odbiornik corona synteza 8 kan. Rowing powinien bardzo wpłynąć na sztywność skrętną i wzdłużną, przynajmniej tak mi się wydaje 8) ....

 

 

blackriver:

 

dlaczego taki ciężki? :( mój Guppy MK II gotowy do lotu waży 540g! :D

 

Sisona waży 900, z moim mam zamiar zmieścić się w 480 - 520 g.... Ikar ważyłeś może Guppy'ego przed włożeniem elektroniki?

 

edit

 

śmigło Aeronaut 9x5 folding, 490 g ciągu na 2s, strumień zaśmigłowy 40 km/h (dane wg drivecalc) (sprawdzę jeszcze 10x7, jak się ulotnię :) ).

 

edit 16 05 2009

 

Pytanie techniczne - macie jakieś przebiegłe pomysły na 3.5 stopniowy wznios części skrzydła z lotkami (część jak się zaczynają lotki jest uniesiona o 3.5 stopnia) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pytanie techniczne - macie jakieś przebiegłe pomysły na 3.5 stopniowy wznios części skrzydła z lotkami (część jak się zaczynają lotki jest uniesiona o 3.5 stopnia) :?:

 

Może po prostu stół montażowy na zawiasie tak jak zrobił Mitja

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=996029&page=2

Trochę późna odpowiedź ale tak to jest z edytowanymi postami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu stół montażowy na zawiasie tak jak zrobił Mitja

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=996029&page=2

Trochę późna odpowiedź ale tak to jest z edytowanymi postami...

 

Faktycznie, czytałem ten wątek, ale zawias przeoczyłem :? , dzięki. (czyli plusik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może po prostu stół montażowy na zawiasie tak jak zrobił Mitja

http://www.rcgroups.com/f...t=996029&page=2

Trochę późna odpowiedź ale tak to jest z edytowanymi postami...

a po co az tak komplikowac? Skrzydlo montujesz na plasko na desce a potem podcinasz w miejscu zalamania i podpierasz na koncu ucha klockiem do wyschniecia klejenia ( tak jak to w zamierzchlych czasach gdzie cielo sie pilka zamiat laizzerm , robilo sie z jaskolkami i innymi "uszatkami"). Wysokosc klocka to dlugosc ucha mnozona przez sinus 3,5°

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te futaby mają 0,9 kg, Mitja na planach wpisał 0,8 kg - zobaczymy, zresztą zawsze można wymienić. Większe nie wchodzą, chyba że dymond, ale bardzo krucho z kasą się zrobiło :( . Napęd poprawiałem 3 razy, chyba będzie trafiony, aku zobaczymy, jak skończę skrzydła to wstępnie przymierze się do cg i napiszę jak to wychodzi.

 

PS

Ktoś wie gdzie można zakupić białą folię Solarfilm Solite.

 

edit

Zamówiony EasyCoat :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie skrzydełko w trakcie zamykania kesonu, ukształtowana podłoga kabinki, ale jeszcze przed klejeniem... no i zostanie coś co tygryski uwielbiają najbardziej, czyli struganie i wdychanie pyłów :twisted: ... i przymierzyłem skrzydełko do skrzydełka ;D , sporawe toto... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.