Skocz do zawartości

Guppy Mk2


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

Maybe some of you will find it usefull, not just for Guppy, but allso for assembling other modells.

 

Mitja

 

Thank You Mitja :!: This is a great idea :!:

 

... a wracając do tematu, kadłub sklejony z belką ogonową, wklejona wręga silnika (jak ulał pasuje do towerpro), wstępnie przeszlifowany kadłub. Jutro jak "Bozia da" skrzydełka do dokończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

0.5mm to niedużo. Jak nie jesteś estetą to można to olać. Można na przykład zobaczyć czy nie da się obudowy serwa zeszlifować po 0.25mm na stronę. Nie powinno to znacząco osłabić jego konstrukcji. Trzecie wyjście - zakup serw niskoprofilowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna połówka skrzydła oklejona od góry na biało, serwo weszło - podszlifowana balsa od kesonu (o przysłowiowy piczny kłak) - podszlifowana sklejka, metoda przymierz - podszlifuj - przymierz itd... w każdym bądź razie weszły serwa o grubości 9,8 mm w miarę bez problemu (carbonitowa przekładnia i 1 kg przy 5 V). No i pierwszy raz oklejałem EasyCover'em, jakiś taki sztywny, ale ma dobrze łapiący klej, zobaczymy jak będzie z naprężaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wzniosu centropłata i kąty uszu. No zwichrzenie też.

 

Post numer 144 , masz kąty wzniosu, w planach zwichrzenia nie ma.

 

edit

 

Guppy'ego nie skończyłem, zostało mi tylko oklejanie ;D , na wyjazd zabieram Wjagrę (jak się zmieści do autka) naprawiona końcówka skrzydła (zalaminowana 33 g/m szkło + rowing w natarciu) - jakieś 15 cm + dwa pakiety 350 mah. Zobaczymy jak się na zboczu lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów po przerwie, mój Guppy2 już dawno skończony i oblatany, bardzo ładnie lata a wersja bez lotek bardzo przydaje się do lotów termicznych.

Wyposażenie:

napęd RAY 2830/15

śmigło Graupner 10x6

regulator 25A

akumulator 1350 mA/h 20C 7,4V

odbiornik Assan X8R7

 

album_pic.php?pic_id=2281

 

album_pic.php?pic_id=2282

 

album_pic.php?pic_id=2283

 

album_pic.php?pic_id=2284

 

album_pic.php?pic_id=2285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakab:

 

Witaj Krzysztof, niestety nie dorobiłem się jeszcze kamery :( , jak będzie okazja to podeśle jakiś film z lotów Guppy'm z lotkami i z uszami, ten wariant z uszami bardziej mi leży do lotów termicznych, jest trochę wolniejszy (grubszy profil) natomiast z lotkami lata jak żyleta.

Wysłałem fotki Mitji bardzo mu się podobała robota i kolorystyka. Ostatnio więcej siedzę w Niemczech i nie bardzo mam czas na latanie. Zastanawiam się czy nie zamówić u Ciebie zestawu to po powrocie do Polski zrobiłbym go razem z wnuczkiem hi.

Pozdrawiam całe grono miłośników modelu Guppy MK II :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam.

 

podepnę się pod temat.

 

w moim Gupiku wynikł problem tego typu, że gdy w ogon wsadziłem rurkę węglową z zestawu to nie wchodziły mi bowdeny. teraz gdy jej nie ma ogon się "skręca" gdy ruszam kadłubem na boki. co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

podepnę się pod temat.

 

w moim Gupiku wynikł problem tego typu, że gdy w ogon wsadziłem rurkę węglową z zestawu to nie wchodziły mi bowdeny. teraz gdy jej nie ma ogon się "skręca" gdy ruszam kadłubem na boki. co poradzicie?

 

W rurkę o średnicy 6 mm (czyli wewnętrznej 4 mm) wchodzą bowdeny BEZ POMARAŃCZOWEJ OSŁONKI! bez żadnego problemu. Bez tej rurki nie próbuj nawet latać, to główny element konstrukcyjny kadłuba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.