Skocz do zawartości

Guppy Mk2


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

sęk w tym, że kadłub mam już praktycznie gotowy!!! (bez elektroniki) a i "pomarańczowe osłonki" wkleiłem (na odcinku około 3cm) już w belkę kadłuba i teraz mogę mieć problem żeby je wyciągnąć. a to że popychacze będą bez osłon to nie będzie przeszkadzać w locie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witaj popychacze nie będą tak całkiem bez osłon ponieważ taki bowdenik ma trzy części ta pomarańczowa najgrubsza w nim biała a w tej białej jeszcze pręt jak również czasami spotykam podobne problemy wtedy likwiduje cześć pomarańczową tę najgrubszą i pręt porusza się tylko w części białej tak że powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ma nadzieję, że autor tematu nie będzie miał mi za złe gdy pochwalę się, że mój Gupik został dziś ulotniony :D:D:D

 

czas budowy (z przerwami) 3tygodnie.

wyposażenie: tp 2406-21 + mag 8 12A, serwa 2xtp sg50 + 2x e-sky 8g, zasilanie li-pol 2s1p 1700mAh rc system, śmigło gws 7x3,5, nie znam wagi modelu a fotki końcowe postaram się wstawić jutro.

 

pierwsze parę metrów to przyzwyczajenie do reakcji, ale juz po 1 kółku nad głową wszystko ok. po 7 minutach miałem dość (z nerwów). przy lądowaniu zahaczyłem statecznikiem i odkleił się statecznik.

 

pochwalę się, tym że był to mój pierwszy samodzielny lot od startu do lądowania!!! pod okiem tylko mojej żony i synka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie mam za złe, bo niby dlaczego :?: :rotfl: Utknąłem na oklejaniu folią, po prostu nie cierpię tego robić, ale coraz bardziej mi wstyd :oops: ... więc lada moment się zabiorę... na razie każdą "wolną" chwilę poświęcam na latanie Jakiem, po 20 - 30 minut dziennie, jak pozwalają czas i warunki. A może jak jeszcze dojdą 3 - 4 modele to zrobimy zlot Gupików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam już kilka lotów Gupikeim za sobą. dziś rano przy lądowaniu dostał podmuch i zwalił się na skrzydło..wszystko całe. a przed chwilą puściłem go z wiatrem i przepadł, ale też wszystko całe i w powietrze tym razem z wiatrem. na akku rc system 1700 (po rozładowaniu poniżej 2,75V/celę i dzisiejszym zwarciu wchodzi 1400..)latam 30minut na 70-80% gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jaką cholerę z wiatrem :?:

 

z lenistwa i z górki.. :crazy:

bo pod wiatr było pod górkę

ale już wiem, że to się nie powtórzy.

 

dziś ważenie: 615gram.trochę dużo co widać na locie bez silnika - model szybko wytraca wysokość. a wszystko dlatego, że oklejam modele folią reklamową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrzydła oklejone - góra biały, dół czerwony. Statecznik poziomy - pierwotnie miał być taki jak skrzydła, ale jest w czerwono-białą kratkę. Kadłub na razie cały na biało (jutro się będę męczył z oracoverem :twisted: ). Zdjęcia zamieszczę jak okleję kadłub - tak żeby już był komplet ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trzeba odświeżyć temat, więc:

 

następne kilka lotów za sobą. nastąpiła zmiana śmigła z 7x3,5 gws na 6x5 gws...model idzie do góry i idzie i idzie i idzie... byłem zszokowany, tyle, że czas lotu zmniejszyłem do 20-25minut (poniżej 3,5V/celę jedna celka szybko pada) a taki czas rozładowuje równo do ok 3,6V/celę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marcin (blackriver) jak tam posuwaja się prace przy Gupiku ? Myślę, że chyba już skończony ? Nie pochwalisz sie nam ?

Temat odświeżam, bo dorobiłem do mojego Kolibra płat z lotkami i teraz się zabieram za dorobienie płata z lotkami do Guppy.

A zlot Gupików ? Ciekawy pomysł. Wilcze laski mają Wicherki to może opuszczone lotnisko w Borsku koło Kościerzyny będzie miało Gupiki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijuik, a co bedzie mialo Croydon? :wink:

 

Witaj Janku.

No myślę, że jak się skrzykniemy tutaj w UK i zorganizujemy jakiś zlot to napewno będzie przednia zabawa. :D Chyba nas modelarzy jeszcze tutaj trochę mało, a jeżeli jesteśmy to, porozrzucani po całej UK. Ja jednak sentymentalnie jestem myślami w Polsce :( , a że znam doskonałe warunki w Borsku to fajnie by było tam zrobić taki zlot. Ktokolwiek zna to lotnisko i otaczające tereny to wie o czym piszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.