Skocz do zawartości

zafascynowany latającymi skrzydłami


gasiorek0092

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jak w temacie "zafascynowany latającymi skrzydłami" postanowiłem zaprojektować i wykonać takie skrzydełko.Będzie ono wykonane w całości z depronu.

tu kilka fot projektu:

 

to jak zamierzam je wykonać tylko proszę nie mówcie że to nawet niema kształtu skrzydła chce pokazać jak je zrobię.(skleję kilka warstw depronu z czego każda trochę mniejsza i wyszlifuje profil )

Przepraszam za kiepską jakość zdjęć

 

 

dsc01648.th.jpg

 

teraz projekt z wyposażeniem

 

 

dsc01653.th.jpg

 

środek ciężkości obliczyłem na kompie więc mam nadzieje że poleci.

 

 

____________________

HITEC OPTIC 6 + EXTRIM 3D + WILGA 2000 + RWD 5 + JA równa się spora zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes młody i szalony a to w lotnictwie nie pomaga. tak tak lotnictwie i niech nikt nie mowi mi ze modelarstwo innymi prawami sie rzadzi

latajace skrzydła sobie zostaw na razie i zacznij latac czyli kup jakis prosty szybowiec ktorym bys mogł polatac a nie rozbijac i naprawiac. A jesli juz latajace skrzydła to kup sobie rdzenie na allegro bo one dadza CI gwarancje poprawnego odwzorowania profilu i poprawnosci w lataniu

pozdrawiam i przemysl cos zanim zrobisz i zmarnujesz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jak w temacie "zafascynowany latającymi skrzydłami" postanowiłem zaprojektować i wykonać takie skrzydełko.Będzie ono wykonane w całości z depronu.

 

teraz projekt z wyposażeniem

 

...

 

środek ciężkości obliczyłem na kompie więc mam nadzieje że poleci.

 

 

1/ Fajnie że projektujesz SAM latające skrzydło

2/ Podaj jaki profil chcesz osiągnąć - profily CRD nie polecam ..

3/ Podaj jakie zwichrzenie masz zamiar osiągnąć

4/ To że poleci to NIKT nie wątpi. Pytanie tylko jak i jak długo :devil:

 

Trzymam kciuki i jakby co to jednak pytaj bo kilka (-naście ) TZAGIch już przez me rączki przeszło i trochę siwych włosków przez owe skrzydełka straciłem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. Wygląda to mi na radosną twórczość. Poczytaj trochę na temat aerodynamiki bezogonowców, samoskrzydłowców etc. Tam płat tylko na zdjęciu wygląda podobnie do innych. Masz nadzieję, ze to poleci i masz rację. Zazwyczaj tak projektowane modele lecą tym dalej (bo nie dłużej) im mocniej je rzucić. Ale w przypadku skrzydełka nawet to się niekoniecznie sprawdza. Posłuchaj kolegów, którzy odezwali się przede mną. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laminat,Może i młody jestem ale latać rc umiem.

 

chmm...

dostałem propozycje Milko, w sprawie kupna rdzeni od auli i chyba tak zrobię bo nawet wyjdzie taniej i zaoszczędzę czasu i roboty.

także będe miał szybowca na wzór auli

 

 

PS. Już 4 moje projekty wbiły się w przestworza 3 szybowce i 1 elektryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam jak duża pod względem aerodynamicznym jest różnica pomiędzy latającym skrzydłem a deltą?

 

Pytam ponieważ to drugie rozwiązanie lata całkiem znośnie nawet na "nie wiadomo jakim" profilu :) tzn taki jaki wyjdzie :)

 

Wpierw wykonałem model napędzany silnikiem elektrycznym, później spalinowym:

 

deltazsilnikiemspalinowbk7.jpg

 

deltazsilnikiemspalinowfz2.jpg

 

natomiast kilka dni temu oblatałem latające skrzydło z tym samym silnikiem spalinowym wycinane ze styropianu (nie moja robota - zestaw gotowy z Allegro) i tu już faktycznie jakiś profil jest :) lata - nie powiem ale już zachowuje się o wiele gorzej od wyżej wspomnianej delty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem delty, moje były nawet bez stateczników i latały całkiem fajnie, spokojnie, nie agresywnie. Miło wspominam te modele, jedyne co mi utkwiło w pamięci to to, że moja nie znosiła wiatru, nie dało się latać podczas wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie czy trzeba robiś statecznik pionowy bo według mnie jest on ZBĘDNY :lol:

 

Zbuduj bez statecznika i ze statecznikiem i napisz pracę naukową pt.:

O wyższości latającego skrzydełka bez statecznika nad latającym skrzydełkiem ze statecznikiem i dlaczego setki modelarzy wyrzuca w błoto kasę montując statecznik pionowy"

 

Temat dobry na doktorat :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj bez statecznika i ze statecznikiem i napisz pracę naukową pt.:

 

zacznij od modelu ze statecznikiem a potem wywal :P Może w tą stronę będzie mniej części do zbierania niż w drugą :P :P :P

 

Dobrze ,że kupiłeś gotowe rdzenie - te nawet jak by ci się udało wyszlifować po dłuuuugim czasie to troszkę wątpię w ten profil - ma to być szybowiec więc mieć jak największą doskonałość . I na 100 z tego zdjęcia widzę że w tym układzie było by złe wyważenie :P : :P

 

Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.