Skocz do zawartości

Zboczowe latanie w okolicy Grydziądza


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja jutro wpadam w okolice grudziądza i bede szukał górki. Myśle że zawitam tam koło 13, jak się uda schacze Elektrona i dla Erta miejsce się znajdze jak potrzeba. Jak nie to wpadne w niedziele do was.

 

Tylko na jutro przydały by się namiary na górkę? Jęsli wy

 

Ma wiać jutro pn-wsch i niezbyt duzy 4- 5m/s

ale nosić powinno.

 

Niebardzo tylko na mapie widze górki na takie wiatry wzdłuż Wisły.

 

Kolega z Chełmna aktywny?

 

Może do Nowego skoczymy tam chyba wiatr przypasi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wiatr 3m/s . Mi pasuje dzisiaj jak chcecie :D - mozemy dlugoo latac bylem do domu przed 17 wrocil :D

 

Dzisiaj proponuje zbocze w nowem - idealny wiatr. Jak bedzie wialo pn-wch to bedzie minimalnie pod katem ale spokojnie sie lata :)

 

Mallin superby bylo gdybys mnie wziol bo nie mam auta dzisiaj - chyba ze rower :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeśmy polatali :lol::lol::lol:

 

Jutro ma wiać pn-wsch skręcający na północ. Górki brakuje na taki chyba. Znalazłem piękny nasyp na taki wiatr ale ma 4m w Topolnie niedaleko bydzi. Może tam uderzę. Do Nowego mam z Bydy 90km.

 

 

Erti i Elektron macie górke na taki wiatr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj filmik z sobotniego latania Elektrona i Malinna na Zboczu w Nowem n/w. :) Można w końcu powiedzieć iż zbocze jest oblatane i można je polecić :)

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-2928648300475115002&hl=pl

 

Uwaga!!!

 

Film ma 20 minut !!! Jest na google video i można Go pobrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i stało się!! Dziś pierwszy raz polatałem szybowcem :jupi: Oczywiście na górce w Nowem a towarzyszył Elektron. Wiatr trochę nie wiał po naszej myśli więc jedynie były loty z gumy. Przypadkiem stałem się posiadaczem szybowca ARCUS firmy ROBBE. Choć to styropianowa konstrukcja ale myślę że i da się polatać na zboczu.

 

Kilka fotek...

 

szybo7ny4.jpg

 

szybo1ir2.jpg

 

szybo2kh2.jpg

 

szybo3vx6.jpg

 

szybo4ie1.jpg

 

szybo5bc0.jpg

 

szybo6rm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj polatałem na zboczu. Lata się całkiem pysznie (mój drugi dzień lotów szybowcem i pierwszy dzień na zboczu :) ) Jako "latacz" (bo tak określa się tu na forum ludzi nigdy nie latających szybowcami) modelami spalinowymi nie miałem żadnych problemów z tym szybowcem. Rozumiem że inny szybowiec czy loty w termice mogą być bardziej wymagające ale ten model powiedziałbym iż jest aż "beszczelnie" łatwy w pilotażu.

 

Mój egzemplarz lata w konfiguracji przewidzianej przez producenta obecnie bez żadnych wzmocnień czy przeróbek. (myślę nad zalaminowaniem krawędzi natarcia) Czas montażu ogranicza się do zamontowania wyposażenia i wykonaniu czterech klejeń a dostępny jest w sieci sklepów conrada w cenie 69,95Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

 

Fajnie że masz już fajnego szybowca ;-) Powiedz jaką ma rozp. płata i ile dałeś za niego?

 

Trzeba znów zrobić jakiś zlocik na tym zboczu ;-), tylko żeby było więcej ludzi niż ostatnio - oczywiście tych szybujących. Może jakieś latanko w okolicy początku czerwca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.