Skocz do zawartości

Zboczowe latanie w okolicy Grydziądza


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem mam nadzieję że i ja się zjawię o ile nic innego nie wyniknie. Być może jak będzie pogoda, to jeszcze w maju się zjawię na zboczu w Nowem. :)

Marcin, daj na PM kontakt do Ciebie. Może kiedyś po południu w ciągu tygodnia znajdzie się chwilka na polatanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak najbardziej wspólne latanie :) Patryk już nawet dał propozycję terminu chodź to zależne jest w znacznej mierze od pogody. Całe szczęście że w naszej okolicy są zbocza na różne wiatry :)

 

Arcus ma 1,8m rozpiętości kupiłem go w Hamburgu w jednym ze sklepów conrada - całkiem przypadkiem :wink:

 

...i krótki filmik z lotów na zboczu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8 rano ma być wiatr idealnie pod zbocze, później ma się to zmienić a na dodatek ma padać ...

 

Chociaż mnie deszcz nie aż tak straszny :D

 

A by sie przydał ktoś do Full Contact :D

 

A Jarek mógłby wpaść chociaż popatrzeć - nawet z rodzinką :P

 

Bo to bedzie chyba mój ostatni pobyt w parskach na najbliższe kilka miesiecy - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOTY "PARSKI" 12-05-2007

 

Jak się wcześniej umawialiśmy pojawiliśmy się w Parskach z samego rana. Tyle że tylko Elektron i ja - a co zresztą ? :( . Deszczu nie było ale za to trochę wiało i było dość chłodno ale na zboczach to ponoć normalne :P

 

Dzisiejszy sprzęt lotniczy - Elektron fiurał jeszcze elektrykiem i miał pelikana którego nawet z bagażnika nie wyciągnął - chyba ma cykora jak ma nim latać przy silnym wietrze ;D

 

parski1ea3.jpg

 

Elektryk Elektrona... to normalne latać takim wynalazkiem na takim wietrze? To nawet lotu nie przypomina :crazy: :wink:

 

parski11sm9.jpg

 

Mój ARCUS....

 

parski2vh1.jpg

 

parski3fu7.jpg

 

parski4fw3.jpg

 

parski6hi2.jpg

 

Elektrona Endurance....

 

parski5bq7.jpg

 

parski9yt3.jpg

 

parski10tz8.jpg

 

I razem....

 

parski7zu4.jpg

 

parski8qs5.jpg

 

I to tyle na dzisiaj - mam nadzieję iż przyszłym razem uda nam się zebrać w większą grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj latanie bylo dzisiaj pierwsza klasa :D tylko kilka razy wiatr zmienial kierunek na chwile i trzeba bylo ladowac:(

 

Nie obylo sie bez groznych sytacji - minimalnie miniecia sie.

 

Jedno mi zapadlo w pamieci - marcin robil "nalot" na linie zbocza z wysoka i z lewej strony a ja z prawej..... milimetry chyba ocalily nasze latadla.

 

Musze pochwalic szybowiec Marcina - po mimo tego ze Epp to niczym nie ustepuje Endurancowi - co prawda Marcin bal sie poleciec w doline tak jak ja ale to moze wina tego ze nie ma komfortu psychinczego w postaci napedu :D

 

Ertman - jak jeszcze raz zaczniesz wolac aby latac a nie przyjedziesz..... oj bedzie sie dzialo

Marcin wyslij mi na mejla wszystkie foty :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA już nic nie powiem ...

 

Model przyszedł w stanie agonalnym, ojciec od rana w robocie ...

 

W poniedziałek dalsze matury aż do 21.V a później mnie niema ...

 

Nastepny piątek omegi, sobota zgon, niedziela wolne, poniedziałek matura ostatnia ...

 

JA tam cykora nie mam z moimi modelikami styro {ewentualnie epp} + 2-3 serwa :D

 

Normalnie pozazdrościć pogody i możliwości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ładny dzień na loty na zboczu w Nowem. 21-05-2007 (poniedziałek)

Przewidują słoneczko, ciepło i wiatr wschodni, południowo-wschodni w sile 3-4m/s

Nie jestem pewien czy zbocze dobrze będzie pracować przy wietrze południowo-wschodnim. Z kartografii wynika że zbocze jest trochę nachylone właśnie na ten kierunek - więc nadzieja :)

przy wietrze wschodnim - bez zarzutu - północno-wschodnim - już nie :(

 

Ktoś chętny na loty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No nareszczie filmik po ktorym nie mam zawrotow glowy :crazy: .

Gratuluje.Jestem pod wrazeniem.Podoba mi sie taki spokojny filmik.

To moze ja zaprosze Cie do RC-CAM (dzial platforma) bys opisal ,model,wyposazenie,aparat,i czym obrobiles filmik (jaki kodek,kompresja,jaki program do konwersji itd)

 

Swoja droga to niezly wydmuch macie na tym klifie.Tak na oko to chyba 150m.

Nie slyszalem silnika-to film z szybowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to niezly wydmuch macie na tym klifie.Tak na oko to chyba 150m.

Nie slyszalem silnika-to film z szybowca ?

 

Masz dobre uszy :) To moja druga próba filmowania z powietrza - jest wiele jeszcze do poprawy. Pierwsza się nie udała bo okazało się że wibracje jakie wytwarza mój silnik "rozmywają" obraz. (silnik samoróbka i ma lekkie bicie - muszę zakupić nowy silnik). A to co widać na filmie to momenty gdzie nie używałem silnika. Model to mój szybowiec Arcus (konstrukcja bardzo podobna do EasyGlidera) którego wyposażyłem w wieżyczkę z silnikiem. Montaż wieżyczki bezinwazyjny dla modelu, to jest szybowiec i takim ma pozostać a wieżyczka wykorzystywana będzie tylko do lotów z aparatem. Niestety aparat stawia dość poważny opór (wagę można pominąć) i właściwości lotne modelu drastycznie spadają. W swoim czasie więcej napiszę u Ciebie w odpowiednim dziale.

 

Tego dnia nie było warunków do lotów na zboczu ale jeśli już są to nosi całkiem sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.