Skocz do zawartości

Szokujący brak wyobraźni!!!


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Zaden kozak !!!! to u mnie normalna procedura z każdym silnikiem do 20 włącznie z tym że nie wolno tego robić z podłączonym zbiornikiem .Z kilkoma kroplami paliwa "zaryczy" kilka sekund i gaśnie .oczywiście nie polecam tego sposobu młodym modelarzom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem,jak dla mnie nie jest to tak do końca normalne i bezpieczne.przyznam się że 7,5cc również w ten sposób zapalałem sam z palca,lecz to akurat 2 razy większa pojemność,przy czym zawsze jest ryzyko że przepustnica od wibracji otworzy się na full a trzymajacy spanikuje...śmigiełko APC,15tyś U/min z racji konca "kilku kropel paliwa" i zubożenia mieszanki i jak dla mnie wypadek gotowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo dobra,może przesadziłem z tą "potężną 15-astką" :lol: po prostu napisałem w ten sposób ze względu na to że mam spory respekt dla silników od 15cc w górę :mrgreen: .Elektrykami praktycznie wcale nie latam,tak więc spalinek już trochę miałem i sporo ich dotarłem(hehm,z 10szt?).Nie raz już oberwałem,wiele krwi już widziałem i myślęże doszedłem do tego stopnia wprawy by zawsze być "szybszym niż śmigło" nawet w zalanym silniku,ale co jak co-technike z filmu nadal uważam za DEBILIZM,oczywiście bez obrazy dla starych wyjadaczy dla których tego typu kaskaderka jest codziennością :):P

Niemniej jednak mniej doświadczeni rzeczywiście nie powinni tego próbować :wink: ja też się do tych mniej doświadczonych raczej zaliczam i ryzykował nie będę,film zamieściłem na wzór tego z zawisem spalinową 600-etką w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem gotów zrozumieć 14-latka, który się "takim wyczynem" przechwala, ale instruktora, w "kwiecie wieku"-już nie bardzo. Dołożyłbym do tych wyczynów jeszcze loty "motyla ze szwagrem" na PPG, bez kasku. Ta sama klasa wyczynu. Młodzi modelarze (taka tu wiekszość) róbcie tak samo. Wszyscy. A co. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.