Skocz do zawartości

Katana, tym razem elektryk 1120mm.Pliki formatek.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym razie napiszę tu co i jak ewentualnie zmienić.Gdybym przeskalował tylko i nie zmienił grubości i materiałów to ten model poleciałby chyba tylko z silnikiem rakietowym.

 

Miałem na mysli proporcje i odległosci poszczególnych elementów od siebie wiadomo, że nie zastosujesz balsy 10mm na stateczniki takim laikiem nie jestem buduje tez modele od podstaw i to nie z planów internetowych tylko własnych :D .Projekt 2m Katany został wykonany pod silnik o danej masie od do i wstępnie było to wyliczone.Do wielkosci 1m trzeba ponownie przeliczać wszystko żeby wyjć z wagą, u Ciebie nie zmieniło się nic poza materiałami i wielkscią dlatego jest teraz taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
grzegorzp,

Polecam Ci przerobić domek tak jak zrobił to Sławek, a nie tylko wypuścić silnik na prętach do przodu. Sławka rozwiązanie ma tą zaletę, że pakiet idzie do przodu i to całkiem sporo, a przy takich problemach z nadwagą :ass: tego modelu można by ująć trochę ołowiu.

 

No właśnie prace w toku ;D bo każdy centymetr o jaki pakiet pójdzie do przodu = sporo ołowiu mniej a o to chodzi :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
W każdym razie napiszę tu co i jak ewentualnie zmienić.Gdybym przeskalował tylko i nie zmienił grubości i materiałów to ten model poleciałby chyba tylko z silnikiem rakietowym.

 

Miałem na mysli proporcje i odległosci poszczególnych elementów od siebie wiadomo, że nie zastosujesz balsy 10mm na stateczniki takim laikiem nie jestem buduje tez modele od podstaw i to nie z planów internetowych tylko własnych :D .Projekt 2m Katany został wykonany pod silnik o danej masie od do i wstępnie było to wyliczone.Do wielkosci 1m trzeba ponownie przeliczać wszystko żeby wyjć z wagą, u Ciebie nie zmieniło się nic poza materiałami i wielkscią dlatego jest teraz taki problem.

 

Bardzo się Radek oburzyłeś moim postem, jednak niepotrzebnie.Zauważ że parę sklejkowych elementów wogóle nie ma w tej katance, nie ma też paru balsowych.Wiem doskonale że budujesz modele :D i nie ma o co kruszyć kopii.Pozatym u mnie z wyważeniem jest ok.Po co mam rysować plany skoro są gotowe? Wprawdzie teraz robię plany ale to przypadek odosobniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i modyfikacja przyniosła jakże piękne efekty, urwałem całe 120g ołowiu z mordy przesuwając pakiet o 4c do przodu :mrgreen:

w tej chwili waga do lotu będzie ok 1350 - 1370g, dokładnie zważę ja wszystko porządnie zamontuję bo na razie to tylko tak powrzucane - zżerała mnie ciekawość.

Dzięki Sławek za dobry pomysł na domek silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Możliwości odchudzenia jest sporo, ja po prostu założyłem to co miałem.

Dobierając odpowiednio wyposażenie można zejść z wagi i to sporo.

Cóż jesteśmy pierwsi którzy budują tą Katankę, następni będą mieli łatwiej :wink:

 

No właśnie po to robimy relację z budowy :) .Następni będą wiedzieć co powinni zrobić a czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę donieść że dzięki tej przeróbce domku silnika zaoszczędziłem na wadze całe 140g, w tej chwili model gotowy do lotu waży 1360g a będzie jeszcze lżejszy :wink:

 

Planuję wymienić serwa na ok 14g (prawdopodobnie będą to HXT MG14) co pozwoli mi zaoszczędzić całe 10g na ogonie co z kolei wiąże się z odpadnięciem ok 40g z przodu, i znowu o 50g mniej.

 

oklejanie14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie jak piszesz, dojdzie maska i kołpak to odpadnie trochę tego co tak bardzo mi przeszkadza (myślę że nie tylko mi).

Z wagi da się jeszcze zejść co będę czynił, na pierwszy ogień pójdą serwa, jak będzie lżejszy ogon to można zastosować mniejszy/lżejszy pakiet, lżejszy regulator, no jest mnóstwo elementów które założyłem bo takie akurat miałem więc jest pole do manewru.

Może się również okazać po oblocie że trzeba środek ciężkości przesunąć do tyłu, cóż oblot prawdę nam powie :)

 

Ładna robota.

Dzięki :D

 

Co do magnesów

Jeśli nie zależy Ci zbytnio na czasie to zerknij tu . Wybór dosyć spory - może coś przypasujesz. Sprzedawca rzetelny, sprawdziłem na własnej skórze :wink: .

muszę powiedzieć że jestem bardzo mile zaskoczony, zamówiłem magnesy w środę (no dokładnie to we wtorek koło 22.00) i dzisiaj listonosz zadzwonił do drzwi z paczuszką w ręce :D

W tej chwili schnie żywica i magnesiki już na swoich miejscach, jeszcze tylko jakieś "podwozie" muszę na tył wykombinować bo to duralowe okrutnie ciężkie było i model jest gotowy do oblotu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Myśle że po dopracowaniu szczegółów wyjdzie całkiem sympatyczna mordka.

dsc0309e.jpg

 

 

dsc0308j.jpg

 

Przetłoczyłem na próbę kawałek hips-u.Kopytko jest w stanie prawie surowym.Trzeba dokleić pierścień pod kołpak śmigła, wyszpachlować całość i dotrzeć a potem wypolerować.

 

Powiększyłem otwory chłodzące, dokleiłem pierścień z bardzo twardej balsy i położyłem klej epoksydowy zmieszany z talkiem jako szpachla.W zasadzie kopytko jest gotowe do szpachlowania i polerowania."Cuś" z tego chyba będzie :)

dsc0311d.jpg

 

Naciągnąłem na kopyto hips 0.5 celem sprawdzenia jak wyjdzie pierścień pod kołpak i okazuje se że będzie super , pasuje akurat kołpaczek fi 38mm.

dsc0313k.jpg

dsc0314o.jpg

Hips o.5mm jest za cienki do tak dużych elementów.Po naciągnięciu ma może z 0.2mm.Jest bardzo wiotki i muszę zaczekać na zamówiony 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordka Katanowa nie da się ukryc udało Ci się skopiowac oryginał niemal w 100%

 

 

 

Planuję wymienić serwa na ok 14g (prawdopodobnie będą to HXT MG14) co pozwoli mi zaoszczędzić całe 10g na ogonie co z kolei wiąże się z odpadnięciem ok 40g z przodu, i znowu o 50g mniej.

 

Proponuje uciąc cały ten domek wstawic prostą wręge ze sklejki 2-3mm i wypuscic długą rurę węglową na tyle aby przesunąc do przodu silnik jeszcze 2cm.Zejdziesz wtedy dobre 100g z wagi a wyważenie z maską i wymienionymi serwami powinno wyjsc akurat do 3D.Pracy przy tym nie bedzie dużo a silnik wypuszczony na rurce sprawdzi sie w takim małym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Co do domku to masz Radek rację i nie masz.Masz dlatego ze faktycznie można zrobić rurki i tak planowałem u siebie.Ale biorąc pod uwagę domek to jest możliwość w nim wepchnąć akumulator pod sam silnik oraz przymocować do niego regler a to jest nieodzowne w tym modelu.Oczywiście można wstawić węglową podłogę na pakiet wysuniętą pod silnik ale chyba szkoda aż tak sie bawić.Domek taki jak ja mam można wyażurować co też uczynię celem lepszego chłodzenia napędu.

 

Kopyto wymaga wyszpachlowania i można tłoczyć gotowce.Faktycznie spojrzałem na mordkę z sebartu i chciałem zrobić podobną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.