Skocz do zawartości

Mala Turbinka


Janeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrotce przy pomocy Motyla pokaze co zauwazylem na jednej z Gield Modelarskich :

jest to b.mala Turbina cena okolo 2.499 Euro ....(z osprzetem)

Podaje wazniejsze dane tech. Turbinki LAMBERT T-32 Kolibri:

Ciag 15 N (1,5 kp)

Ciezar 200 g

Srednica 55 mm dlugosc 125 mm

obroty 95.000 bis 243.000 obr/min

zuzycie paliwa (Kerosyna) 65 ml/min

bylem dzisiaj na stronie gdzie mozna zamowic Turbinke, ale niestety juz , albo jeszcze-nie ma w sprzedazy ... :cry:

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc śladem tej mikroturbinki znalazłem sklep w którym można kupić, ale akurat nie ma :)http://wings.e-vendo.de/ ,

oraz stronę producenta (też można kupić): http://www.lambert-modellturbinen.de/html/english.html

Co ciekawsze taką miniaturką napędzany jest styropianowy TwinJet, TwinStar :shock: i inne normalnie elektryczne "odrzutowce".

Nie ważne jaki ma ciąg za jaką cenę (turbiny elektryczne o podobnym ciagu wychodzą o wiele taniej), ale na pewno dźwięk nie do podrobienia :)

 

PS A Ty Jan chcesz ją do kolekcji, czy do latania :lol:

PPS Kurcze, ale fajna ta turbinka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek pomyśl tylko; latanie jetem pod moim domem technicznie jest już możliwe.

No bo start z ręki, a lądowanie lotem szybowym gdzieś w koniczynce (jak na filmie z TwinJetem ze strony producenta turbinki).

Toż to rewolucja w sposobie myślenia o tych do tej pory ciężkich i z tego powodu wymagających super sprzętu i przede wszystkim super lotnisk odrzutowcach.

 

Tylko ten mały problem: jak przekonać żonę (a zwłaszcza siebie), że bez takiego 200g maleństwa za 2500 euro nie da się już ani dnia dłużej żyć :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Motyl -d z i e k u j e za wstawienie zdjec :*

2.Hubert Ty jestes prawdziwy Sherlock Holms - no i jak szybko znalazles ta stronke !

3.Armand - mala miescinka w srodku Niemiec(raczej na poludniu) kolo Ludwigshaffen

Rano o 5 °° wgramolilem sie w auto i po 3 godzinach bylem na miejscu -oczywiscie znowu troche za pozno bo juz na zewnatrz bylo wszystko rozlozone (kilkadziesiat stanowisk modelarzy ktorzy chcieli pozbyc sie nadmiarow modeli sprzetu silnikow itp) do Hali Sportowej byla juz kolejka ( ! ) -a tam w srodku znowu cudenka -stanowisk ze 120 ...zawsze jak tam jestem ,to jestem jak w stanie przedzawalowym ...

Z Turbinka poczekam (j e z e l i bym juz kupil- to w gablote i basta) - jestem takiego samego zdania jak Tomek -odczekac az beda w koszach na smieci lezec -przeciez podobnie bylo z Handy/Komorkami -jeszcze kilka lat temu kto by pomyslal ze bedzie je mozna za grosze kupic....

 

PS: wiec czekamy na Turbinki ze wschodu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie lepiej kupić polskiego GTM-70?

...

waga-2100g

...

 

 

Tomek pomyśl tylko; latanie jetem pod moim domem technicznie jest już możliwe.

No bo start z ręki, a lądowanie lotem szybowym gdzieś w koniczynce (jak na filmie z TwinJetem ze strony producenta turbinki).

Toż to rewolucja w sposobie myślenia o tych do tej pory ciężkich i z tego powodu wymagających super sprzętu i przede wszystkim super lotnisk odrzutowcach.

 

Myślę, że z pewnych względów nie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktorych ? hi,hi... :roll:

oczywiscie pokazalbym zdjecia ale niestety cos mi sie z Komputerem stalo i nie potrafie wstawic zdjec na Forum -przychodzi ta jakas pisanina "url..blablabla+ nr zdjecia" ale zdjecia z tego sie nie otwieraja -nie jestem mocny w komputerach wiec siedze cicho i nie pokazuje zadnych zdjec ...Pozdrawiam Janek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Adam -korzystam z imageshack.us -moze skorzystam z czegos innego co pozwoli mi na wstawianie zdjec ? :?

Janek

To jest proba wychodza takie bzdury :dscn1441yk1.jpg

dawniej to jeszcze sie otwieralo teraz juz nie 1441 to jest nr zdjecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kopiuj ostatni linka na dole

 

3ib6.jpg

 

Direct link to image ten na samym dole i potem klikni img i wklej ten link tylko ostatni nie ten który jest zaznaczony na tej fotce którą dałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.