Skocz do zawartości

Dancer x 3


Jano

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy piękne gotowe kadłuby do modeli fun-flay zakupione w sklepie Cyber-fly.

Każdy z nas dorobił płaty,statecznik poziomy i podwozie według własnego projektu.

Ja zrobiłem płaty o rozpiętości 1450 mm pod silnik,OS MAX FL 70,powierzchnia 64 dm3waga gotowego do lotu 215 dkg.

Model budowałem kilka dni,w jeden dzień zrobiłem podwozie i statecznik poziomy,dwa dni płaty,oklejenie modelu i wyposażenie też dwa dni,więc w pięć dni model gotowy do lotu.

Teraz czekamy już kilka dni na pogodę,żeby oblatać nasze modele a wiatr jak wiał tak wieje,więcej czasu zajmie nam czekanie na oblot niż budowa modelu.

 

No i kilka zdjęć z budowy mojego modelu.

 

dbrowagrniczastrzemiesz.jpg

 

dbrowagrniczastrzemiesz.jpg

 

dbrowagrniczastrzemiesz.jpg

 

dbrowagrniczastrzemieszv.jpg

 

dbrowagrniczastrzemiesz.jpg

 

dbrowagrniczastrzemieszb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano nie mogłeś tego wcześniej zobaczyć,wczoraj czekając na mniejszy wiatr,tak go ozdobiłem.

 

 

Edit:

 

Jeszcze dziś patrząc na model,statecznik poziomy nie pasował do całości,więc dołożyłem mu kilka paseczków i teraz model wygląda prawie że ukończony.

Jeszcze osłona silnika którą muszę sam zrobić,lub może uda się gdzieś taką dokupić.

 

dbrowagrniczastrzemiesz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Panie Jano podoba mi sie pana model :) podoba mi sie najbardziej ze wszystkich,hehe

mam tylko pytanie jaki pan tam silnik wsadził? bo mam silnik os max 40sf i trzeba kiedyś cos pod niego zrobic :) mysli pan czy mozna byloby zostawic rozpiętosc 140cm czy jednak dac pod mój silnik 130-135 ?? i czy by można było dostać w jakiś sposób plany(no oczywiscie kadlub odpada)? jak jeszcze można o coś prosić to chętnie bym zobaczył zdjęcie modelu centralnie z góry i centralnie z boku :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model latał na asp61fs.Miał też 1400mm rozpietości ale był o 200g(2000g do lotu) lżejszy niż modele kolegów.Jak chcesz dać tę 40kę to zrób płaty tak jak piszesz,będzie bardziej rasowo wyglądał a i parę gram odejdzie.Ten model pięknie lata.Ja co prawda mój sprzedałem(brak miejsca w hangarze na 3 funy) ale koledzy latają dalej.Zobaczę czy mam jakieś takie ujęcia modelu jak chciałbyś widzieć i dokleję.

24173225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.