Skocz do zawartości

[P]Plany szybowca z depronu.


karolsefory

Rekomendowane odpowiedzi

GUPPY (ostatnio mam na tapecie) jest klasyczną konstrukcją balsową. Chociaż jakby się bardzo uparł, to w zasadzie każdy model możesz zrobić z depronu. Kwestia tylko doboru materiału i zastosowania odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczą jakiekolwiek plany szybowca np z balsy ale ty zamiast depronu użyj balsy!! :lol:

 

Ludzie ! Zastanówcie się co piszecie ?

Kolega w temacie poszukuje szybowca z depronu, a Ty mu proponujesz z balsy ? Jakby chciał budować z balsy to by szukał planów szybowca z balsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę budował Guppy'iego z depronu. Już plany wydrukowane i posklejane. Zacząłem już robić. Narazie jest nieźle choć napotkałem już kilka problemów. Np depron jest zbyt miękki na żebra do skrzydeł. Ale narazie idzie nieźle. :D Robie go na razie z braku pieniędzy na silnik do jednego modelu a inne szybowce i moja cessna są nudne. Ja zawsze musze coś robić. :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie buduje klasycznie wzmacniam laminatem. :D Jest mocne. :rotfl: I wcale nie żałuje że je tak robię. Jest extra. Ale ostateczna próba będzie kiedy to cacko zacznie latać. :D

 

Mocne, często znaczy cieżkie i twarde. :wink: Niby nic, ale w razie krecika "będzie płacz i zgrzytanie zębów". Bo ciężkie i twarde, jak już się łamie czy pęka, to na całego. A laminat trudno potem naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest w tym dużo racji ale nie jest wcale takie ciężkie. :D Zobacze jak wyjdzie ale może lotki na skrzydłach zrobie z laminatu albo ze styropianu lepiej. Z depronu mi nie wychodzi. Jak dziś popatrzyłem na skrzydła. TRAGEDIA z tymi lotkami.. :D Ale same skrzydłą są niezłe idę właśnie szlifować papierem ściernym. :) A później przyjdzie czas na kadłub. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.