Skocz do zawartości

Turnigy TG9, 9 gram micro serwo.


Adam B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeglądając sklepy znalazłem serwo TURNIGY

Size : 23x11x29 mm

Voltage : 3v ~ 6v

Weight: 9g / 0.32oz

Speed : 0.12 sec/60(4.8V)

Torque : 1.6 kg-cm

Working Temp : -30C~60C

Teflon Bushing, 19cm wire, coreless motor

Servo arms & screw included

 

 

I tu nasuwa się moje pytanie, czy to serwo jest dobre :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę ten temat, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami z użytkwoania tych serwek.

 

Kupiłem w sumie 7 serw, problemów z centrowaniem nie zauważyłem. To co mogę powiedzieć w kwestii precyzji działania, to jeszcze to, że są według mnie wolniejsze od Hextroników HXT 500.

 

Podczas kilku miesięcy użytkowania uszkodziłem zębatki w dwóch serwach.

Raz, podczas twardego lądowania zachaczyłem serwem o ziemie

Drugi raz, nie zmieściłęm się z modelem w dzwiach i zachaczyłem sterem kierunku.

 

Wadą jest to, ze nigdzie nie ma zębatek do tych serw, a od HXT 900 nie pasują (tutaj więcej szczegółów:http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=19800 )

 

Kolejne serwa, którę kupię, to HXT 900, a Turnigy'i które połamałem poczekają aż zębatki staną się dostępne lub elektronika pójdzie w innym serwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się i ja do tego tematu, bo niektórzy koledzy mają mylny pogląd na te serwa.

 

 

Wadą jest to, ze nigdzie nie ma zębatek do tych serw, a od HXT 900 nie pasują (tutaj więcej szczegółów:http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=19800 )

 

Kolejne serwa, którę kupię, to HXT 900, a Turnigy'i które połamałem poczekają aż zębatki staną się dostępne lub elektronika pójdzie w innym serwie

 

Jakie zębatki ? Serwo za 2,99 $ się nie naprawia tylko wyrzuca i wstawia drugie. Jak myślisz ile kosztowałby komplet zapasowych zębatek do tego serwa? 1$ ? (nie licząc kosztów przesyłki) A poza tym sam wspominasz w jaki sposób mechanicznie uszkodziłeś zębatki. Myślę, że w ten sposób uszkodziłbyś nawet HS55, które są dużo droższe.

Nie wymagajcie nie wiadomo czego. To jest delikatna chńska zabawka do lekkich Park-Flyerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się i ja do tego tematu, bo niektórzy koledzy mają mylny pogląd na te serwa.

Jakie zębatki ? Serwo za 2,99 $ się nie naprawia tylko wyrzuca i wstawia drugie. Jak myślisz ile kosztowałby komplet zapasowych zębatek do tego serwa? 1$ ?

 

Uważam, ze wyłamanie zębów w zębatce nie jest powodem dla którego serwo ma iść na śmietnik. Jeśli miałoby być tak jak mówisz, to po co są śruby w tym serwie? Sklejmy obudowę, zaoszczędzimy 1 gram. Ale wtedy z załozenia serwo będzie jednorazowe i nie będę miał pretensji, jeżeli zębatek nie da sie kupić.

 

Skoro do Hextroników (które są droższe około 0,5$) są zapasowe zębatki, dlaczego ma nie być do TG9??

Wychodzę z założenia, ze nie warto wyrzucać czegoś co jest sprawne.

 

A poza tym sam wspominasz w jaki sposób mechanicznie uszkodziłeś zębatki. Myślę, że w ten sposób uszkodziłbyś nawet HS55, które są dużo droższe.

Nie wymagajcie nie wiadomo czego. To jest delikatna chńska zabawka do lekkich Park-Flyerów.

 

Używałem 5 serw HS-55 i w żadnym nie połamałem zębatek.

Moze przypadek, a moze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałoby być tak jak mówisz, to po co są śruby w tym serwie?

 

a Turnigy'i które połamałem poczekają aż zębatki staną się dostępne lub elektronika pójdzie w innym serwie

 

Sam sobie odpowiedziałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tg9 2szt od pewnego czasu i centruja sie dobrze (uzywam ich w minimagu na sterach...)

 

tepe ostrze nozyka do tapet tez mozna zaostrzyc ,ale kto to robi?

 

 

czasem ja jak niechce zeby mi ostrze wystelilo i moj instruktor modelarnii, zeby zaoszczedzic na ostrzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TG9 naprawiac?

jaja se robicie ,szybciej bedzie wymienic na nowe ,a i mniej roboty

tepe ostrze nozyka do tapet tez mozna zaostrzyc ,ale kto to robi?

 

No i dobrze mówisz...

 

Jak Ci się stępi ostrze w nożyku, to nie idziesz do sklepu i nie kupujesz nowego noża, tylko wymieniasz samo ostrze.

 

Z serwami postępuję dokładnie tak samo. Jak w jednym połamią mi się zeby, to wymieniam zebatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, chodziło mi o to, że te serwa są w takiej cenie, że szkoda naszego drogocennego czasu na "mikrodłubanie". Lepiej zużyć ten czas na jedną nadgodzinę w pracy i kupić sobie kilka nowych serw. No ale to już osobne zdanie każdego z nas. A zgodzę się z Tobą, że wszystko można próbować naprawiać, ale jaki bedzie efekt i czy jest głębszy sens ?

 

 

No i dobrze mówisz...

 

Jak Ci się stępi ostrze w nożyku, to nie idziesz do sklepu i nie kupujesz nowego noża, tylko wymieniasz samo ostrze.

 

Z serwami postępuję dokładnie tak samo. Jak w jednym połamią mi się zeby, to wymieniam zebatki...

 

A jeżeli ostrza wymienne są droższe od nowego nożyka? To co kupisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.