Skocz do zawartości

Silnik benzynowy 50ccm z HC


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanko. Czy ten silnik http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6479 jest coś wart :wink: tzn. czy nie jest to jakiś złom modelarski który po 20 litrach przepalonego paliwa będzie do zezłomowania :roll: . Ten silnik miał by latać w modelu akrobacyjnym 2,1m ewentualnie w Wildze 35 2,5m.

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczytaj n/t na ich forum - tam wypowiadają się nawet krytycznie jesli jest na co. Złom to nie jest, to tak jak z naszymi silniczkami żarowymi jest firma lepsza i jakas tam ale wszystko pracuje i lata. Na forum jest kilku kolegów, ktorzy zakupili w tym sklepie "benzyny" ja również lecz o polowę mniejszą 26cm. Nad "50" też się zastanawiam jesli następny model będzie ten, o którym myślę to na pewno silnik kupie własnie u nich. Ja ze swego 26 cm jestem zadowolony ale trafiały sie i z fabrycznym skrzywieniem wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XY od tego który pokazałem jest o około 80$ droższy.
Ale jak sam zauważyłeś oba cenowo prawie nie różnią się

80$ jak dla mnie to dosyć sporo...

 

edit

Excellent engine,excellent price.
Arrived in nice package ,start on 4th flip.Very light very powerful.I gona use it on my 1/4 scale extra-300.

 

Excellent engine, especially for the price. A fellow club member has this engine and due to the excepitional performance has convinced several others to buy one as well. Great power, very dependable, yet a fraction of the price of other 50cc engine

 

 

Chyba jednak warto zrobić ten zakup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80$ jak dla mnie to dosyć sporo...

 

Jesli $80 to sporo kasy dla Ciebie to nie pkauj sie w tego typu modele. Stare (hehe) amerykanskie modelarskie przyslowie brzmi- "buy the largest you can afford to crash". I jest w tym racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 80$ można kupić materiał na model pod ten silnik

 

Jeśli zrobisz model pod ten silnik - 50cm to wyposazysz go w najtańszą elektronikę?

Sorki ale z tego co piszesz to absolutnie za wysokie progi dla ciebie. Przecież nie stać cię będzie na serwa za prawie 200zł sztuka nie wspominając o innych waznych elementach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję ten silnik pod model Ultimate 1,6m-1,7m od kolegi Piotr. O ile mi wiadomo to tam jest tylko kadłub balsa a skrzydła to styro+tektura.

A zo do tych serw... to chyba nie potrzebne ąmi od razu cyfrowe :?:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6066

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to tam jest tylko kadłub balsa a skrzydła to styro+tektura.

 

Jesteś zagrożeniem dla siebie oraz postronnych osób .

Szkoda że tego nie rozumiesz.

 

Duży silnik = duży model = znaczne powierzchnie sterowe = bardzo silne serwa !!!

Słabe serwo zwyczajnie nie będzie miało siły by pokonać opór powietrza i wychylić ster czy lotkę - posiłuje się chwilę i zadymi..

Nawet jeśli model lata powoli pozostaje jeszcze strumień zaśmigłowy który też zdrowo dmucha na stery.

 

Jedyna pociecha że grawitacja jest sprawiedliwa dla wszystkich .

Są tacy co wolą się uczyć na własnych błędach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zo do tych serw... to chyba nie potrzebne ąmi od razu cyfrowe :?:

http://modele.sklep.pl/pr...roducts_id=6066

 

Wystarczy zwrócić uwagę na wagę tych serw... Ważą dwa razy tyle co porządne serwa. W modelu Piotrka(widziałem jak lata osobiście u nas na lotnisku) były moim zdaniem za słabe serwka. Model pod 50cm to nie tak jak myślisz "duża, ekonomiczna zabawka(bo na benzynkę)"... Taki model to przede wszystkim zagrożenie kiedy coś pójdzie nie tak, a przecież lepiej pozbierać na lepsze wyposażenie, niż po paru lotach rozwalić model i w najgorszym wypadku spowodować niebezpieczeństwo życia innych. Przemyśl dokładnie swoją decyzję, czy taniej zapłacić ok 2-3 tysięcy za model benzynowy czy zrobić modelik 1,5m rozpiętości i wstawić do niego za takie pieniądze dobre wyposażenie...

 

 

za 80$ można kupić materiał na model pod ten silnik :mrgreen:

 

Za tyle to kupisz ćwiartkę materiałów na model, sam podliczyłem koszty modelu budując go samemu i też się zdziwiłem(model 2,12 rozp)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób odbiera nasze odpowiedzi jako atak na siebie zamiast się zastanowić.

Robią po swojemu i po miesiącu towar trafia na giełdę bo im nie poszło .

W końcu nikt z nas nie musi udzielać odpowiedzi -zgodnie z powiedzeniem "twój cyrk twoje maupy "..

Szkoda tylko że w naszych warunkach młodzież uczy się na własnych błędach i ładuje w tą naukę ostatni uzbierany grosz by potem stwierdzić że jednak nie pisali złośliwie i ostrzegali.

80$ na materiał ... przy cenie deski balsowej 2-3$ to strach pomyśleć czasem ile tam oszczędzano . Naprawdę nawet jeśli płat jest na rdzeniu styro to tylko wygląda tak tanio w modelu 2 metry to już nie jest samo styro i pokrycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budując model 3 metrowego Slow Poka pod benzynę (przypuszczam, ze poleci na 50ccm) policzyłem koszt materiałów - tylko drewno i okazuje się, że z wycięciem żeber laserem to jest wydatek rzędu 600-700zł - sporo więcej niż 80$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że w naszych warunkach młodzież uczy się na własnych błędach i ładuje w tą naukę ostatni uzbierany grosz by potem stwierdzić że jednak nie pisali złośliwie i ostrzegali.

dużo w tym racji co piszesz... ja sam popełniłem parę błędów przez co wtopiłem nie małą kasę... dlatego tym razem posłucham Starszyzny i albo uzbieram więcej kasy na model albo po prostu zrobię coś mniejszego/tańszego.

Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 80$ można kupić materiał na model pod ten silnik :mrgreen:

chyba kupisz samo łoże pod ten silnik i to bez hydromonu, albo jedno serwo cyfrowe 10KGna np na kierunek. Podtrzymuje to powiedzonko z USA. Kup mniejszy silnik, mniejszy model, a lepsze serwa, lepszy odbiornik, lapszy pakiet, mocniejsze kable, jakies filtry p/zakłuceniowe itp,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz budować Ultimata , to Ci mogę koszty podać bo jestem na świeżo.

Bez liczenia drobiazgów jakieś 5-6 tyś złotych.

Albo jak wolisz w języku ciut młodszym ponad 5 koła.

 

A mogę powiedzieć , że mocno oszczędzałem , bo normalnie dorzucisz jeszcze "tysiaczka".

 

I chyba przy dzisiejszych cenach taniej się nie da. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.