Skocz do zawartości

Mini Edek


f-150

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zarzekałem się ,że nie będę robił małych modeli.A tu taki psikus i powstał mini Edge o rozpiętości 50 cm.

Jak to zwykle u mnie model wykonany z depronu 3mm,wręgi 6mm.Skrzydło klejone z dwóch warstw góra 6mm,dół 3mm.Profil CRD szlifowany ręcznie.

Zdjęc z budowy mało,ponieważ nie myślałem o publikowaniu na forum.Arek "rapier" gdy zobaczył model podczas budowy stwierdził że nie ma takiej możliwości aby go nie pokazac.Więc spełniam jego życzenie

523185bb364946f6med.jpg87d77b70285dd7c2med.jpg

c5839109dda36d08.jpg4e34e3af5cdb2030.jpg

092a65623a50ccd0med.jpgadfec660c246b96bmed.jpg

4a5b2eacffd0d038med.jpg02d790be3802dd55med.jpg

dc9874768f363f9bmed.jpgea4413971ee0874dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od wyposażenia

Silnik taki ,miał być 19g ale nie było na składzie

regulator ten

3 x serwa HD 3,9g

śmigło GWS 7x4 SF

akumulator 620 mAh od Lamy

odbiornik Hitec Electron

 

Oblot odbył się dwa tygodnie temu,bez jakichkolwiek problemów (nie licząc odwrotnie działających lotek przy pierwszym starcie :rotfl: Model lata świetnie.

Konstrukcja jest bardzo wytrzymała jak na takie maleństwo.Syn zaliczył już trzy kraksy i jak widać nie ma żadnych śladów.Oczywiście loty były nad trawą.

Maska wykonana z depronu 6mm i szlifowana dla nadania kształtu,całość oklejona taśmą pakową i czarną folią.Dźwigar w skrzydle z pręta węglowego 3mm.

Wczoraj chciałem nakręcić filmik z lotów,ale jak to zwykle bywa zawsze coś idzie nie tak.Nie dość że zaczęło silnie wiać to dodatkowo padło serwo od wysokości.Mimo to nakręciłem ok 30s lotu bo zapomniałem włożyć kartę,model radzi sobie dzielnie nawet ze sporym wiatrem.

Muszę zmienić jeszcze śmigło na 8x4 aby bardziej dociążyć silnik i zmniejszyć wykłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z wnętrza przy okazji naprawy serwka

e524d6d0913932cbmed.jpge62cfc70381d1133med.jpg

e37fb13b7667ecefmed.jpg

 

Akumulatorek 620 Fullymax który latał w Lamie :D

Serwko naprawione.Na razie z filmu kicha,ponieważ nagrał się w pamięci wewnętrznej aparatu i nie ma możliwości skopiowania na kartę,a kabelek młodzież gdzieś posiała.

Jak pogoda dopisze to we wtorek lub środę coś się nakręci dłuższego.

 

Szybkie beczki i pętle kręci bez zająknięcia,zawis też ale ciężko ponieważ profil jest płasko-wypukły i wyważenie na przód..Waga całości ok.160g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.