Skocz do zawartości

Książka Miniaturowe Lotnictwo.


Kpx800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę modelarską postanowiłem zaopatrzyć się w książki polecane na forum. Na początek myślę o kupnie Miniaturowego Lotnictwa W.Schiera:

http://www.allegro.pl/item688512962_miniaturowe_lotnictwo.html#gallery

 

Mam dwa pytania odnośnie egzemplarza:

1) Za jaką cenę warto wylicytować tą książkę?

2) Czy razem z nią powinienem otrzymać jakieś plany modelu, bo coś mi się o uszy obiło i nie wiem, czy to prawda i czy dokładnie w tej książce.

 

Za pomoc z góry dziękuję

Kpx800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No nie przesadzajcie, jeśli z jakiegoś powodu planów nie ma już - choć były wcześniej, to człowiek ten nie ma prawa sprzedać książki - czyli tego co mu zostało? Oczywiście zapytać można i warto, czasem aukcje powielają się i jak nie to w innym wydaniu takowe plany mogą znajdować się. A ile warto dać tego nikt ci nie powie. Może poszukaj w skończonych aukcjach i uda się porównać za ile poszły wczesniejsze jeśli takowe były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, na obwolucie mojego egzemplarza takiego Salvadora Dali to nie było :D

Bo to Wydanie z 1973r. :roll:

Najwidoczniej masz późniejsze wydanie: http://www.allegro.pl/item689800191_miniaturowe_lotnictwo_w_schier.html 8) . W tamtej z 1973 roku są plany RWD-5 bis, RWD-9 i C-104(na uwięzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176, Stary Testament to "Miniaturowe Lotnictwo" a Nowy Testament to "ABC Miniaturowego Lotnictwa".

Tylko po drodze chyba zmieniła się koncepcja guru co do treści książek i o ile wiem, pierwotnie ST traktował też o Wicherku, ale po wydaniu NT Wicherek z kolejnego wydania ST został usunięty. Ale mówię tu o wydaniach z lat 70-tych, bo do nowszych nie zaglądałem. Wspomniane "ABC modelarstwa lotniczego" to w ogóle w ręku nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST to Miniaturowe Lotnictwo cz.1 z Wicherkami

NT to Miniaturowe Lotnictwo cz.2 z RWD 5 i 9

:?: :shock:

 

Miniaturowe lotnictwo

Rok wydania: 1963

Plany: RWD-5 bis, RWD-9 oraz C-104

Od wydania IV z roku 1978 tylko plany RWD, bez C-104

 

ABC miniaturowego lotnictwa

Rok wydania: 1977

Plany: Wicherek

 

Miniaturowe lotnictwo - ABC modelarstwa lotniczego

Rok wydania: 1986

Plany: brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniaturowe Lotnictwo Część 1 [z Wicherkami]

 

Wydanie 3 rok 1965

 

Miniaturowe Lotnictwo Część 2

 

Wydanie 2 rok 1968

 

Zawiera wkładki najprawdopodobniej RWD 5 i 9 [zaznaczono w stopce książki że powinny się znajdować 2 wkładki dwustronne], niestety nie posiadam w moim egzemplarzu...

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to Schier namnożył tych książek, że się połapać ciężko...

Pozostają domysły, bo aż tak stary nie jestem :P :

"Miniaturowe lotnictwo, cz. 1" została wydana w 1961 r. i zapewne ewoluowała do "ABC..."

"Miniaturowe lotnictwo, cz. 2" została wydana w 1963 r. i zapewne w kolejnych wcieleniach pozostała pod tym samym tytułem, ale bez nr-u części.

 

Jakaś taka ogłupiała jestem, no sama już nie wiem... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.