Skocz do zawartości

Lazil za mna pewien samolot-PZL p-37 "LOS"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 605
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Obiecałem sobie, że nie będę pisał nic nie wnoszących postów typu: jaki piękny model, ciekawe ja będzie latał, tralala i takie tam...

 

Tu jednak warto złamać tę zasadę - w końcu to niebanalny model jednej z naszych najlepszych konstrukcji w całej historii lotnictwa: ciekawe, jak będzie latał ten piękny samolot?! Trzymam kciuki i z niecierpliwością czekam na wiadomości z oblotu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YES! YES! YES!

Da da da!!! Łoś lata !!!!!

 

Zaraz wstawie co syn nakręcił(o ile coś nakręcił ).

Gneralnie latak dokładnie tak jak sobie marzyłem i wyobrażałem.

Samo latanie Łosiem to poezja i pomimo wiatru nie było mowy o jakiś problemach w powietrzu.

 

Bardzo mocno odczówa się latanie z otwartym podwoziem i nie ma mowy o lataniu wtedy z małym gazem.

Zato po zamknięciu podwozia Łoś znacznie przyspiesza i z 1/2 gazu spokojnie można zejść do 1/3 dgazu.

 

W powitrzu musiałem tylko wytrymować wysokość.

Program wyliczył mi sc na 6 cm ((dokładnie w miejscu dzwigara a umnie było 8) Ale delikatna kontra wysokością i model już bez najmniejszych problemów stabilnie ,bardzo stabilnie lata.

 

A lata makietowo, Nalot to nie zwariowany akrobat, czuć że reakcja następuję z pewneym rozpędzeniem się ,tak jakby stery zaczynały działać z opóżnieniem ,albo bardziej jakby rosły w miarę trzymania wychyleń.

Do tego dochodzi efekt zarzucania, nawet niewiem jak to opisać .

Poprostu rasowy bombowiec.

 

Zaraz przerzucę filmy.

 

Marcin

Kabinki zrobiłem w postacie zapchaj dziury z styroduru.

 

edit:

Zdjęcie przed startem

tomek.JPG

 

E,..... film no troche nie mam czego pokazac.

Ani startu ani lądowania.

foto się nie popisało.

Jedynie co ma jakąś ostrosć i coś widać poza plamką to ten fragment z przelotu i otwarcia podwozia.

http://www.szabatowski.livenet.pl/atos/los/nowe2/los.avi

 

Edit2:

Podwozie nie nadaje się na trawę ,Łoś przy kołowaniu niechciał ruszyć a potem wystartował jak torpeda pod kątem 30st.prosto w górę (jak z procy).

Lądowaniae dokładnie odwrotne.

Przyziemienie i od ręki rycie pomimo zaciągniętej wysokości na max.

Obrażeń brak ,nawet isie nie porysował(w sumie to tylko trawa)

W przyszłym tygodniu wezmę kolegę kamerzystę i zrobie normalny film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

Mnie uczyli, że ładne samoloty ładnie latają - było więc pewne, że twój model ładnie poleci :D. Czekam na kolejne loty, tym razem dokładniej udokumentowane zdjęciami i filmami.

Jak sprawuje się w locie różnicowe działanie silników? Przynam, że nie byłem zwolennikiem tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grtuluję.

 

Czym wiekszy model tym mniej nerwowo lata i trzeba chwilke poczekać na reakcję modelu. (pomijając FF ale one tak maja mieć)

 

Uroda zawsze dodaje wytrzymałości.

 

Jak tak się "spisuje" podwozie to jest za ładny model na katowanie go na trawie. Chyba że na wystrzyżonej jak na polu golfowym obok dołka.

To są uroki chowanego podwozia ale bez niego to taki model jak "lizak bez patyka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No grartuluje jak przejezdzając Puławy o godz. 13:20 wypatrywałem Łosia, ale na prożno, gratulacje z udanego modelu, itd. czy ty nim sterowałes czy moze jakis inny kolega makieciarz?

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo.

 

Obiecuję też że następny film nakręci kolega kamerzysta na połprof. kamerze.

 

Są niestety straty.

Okazało się że popękały gondole silników.

Będzie tego na 2 godziny naprawy.

 

Gorzej z podwoziem bo się już nie blokuje.

Domyślam się że te śmieszne plastiki padły i trzenba będzie dorobić metalowe.

 

Nie da się ukryć że latanie modelem na trawie to proszenie się o kłopoty.

 

Teraz już z lekkim sercem mgę brać się za dorabianie detali , kabinek , malowań itd.

Strasznie się bałem czy on wogóle poleci ,bo cała konstrukcja to typowy CRD łącznie z profilem :D

 

Już nie mogę siędoczekać przyszłej soboty lub niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gratuluje, dziekuje za imienne zaproszenie, ja tez zapraszam jesli dojdzie do tego na piknik modelarski do Natalina k. Chełma. Data ostatni dzien szkoly, oraz weekend. Ale wiecej szczegolow pozniej.

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.