Skocz do zawartości

Lazil za mna pewien samolot-PZL p-37 "LOS"


Rekomendowane odpowiedzi

Podwozie zamowile w Wiarexie .Troche mi pomogl Marek J. (na pewno szeroko znana pstac w swiecie modelarskim ) oraz toche jak zwykle Hubert.

Swoja droga to Hubertowi wisze wiadro wodki albo kontener piwa :D

 

Jutro alo w srode powinno dotrzec podwozie.Dzis dotarlo sewo z serwisu i mam 2 do dyspzycji.Jesli na jednym nie dam rady to na obu pojdzie bez problemu bo era 9kg. Zreszta bardzo kiepskie i do niczego innego jak podwozie bym ich nie wlozyl.

 

Spadam robic dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 605
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zeby nie bylo ze sie tu nic nie dzieje i robota stoi to jstem wlasnie po mntazu pdwoia w jednej goleni i polowie montazu w drugiej (przy okazji tez kawalek dolnego kesonu tez doszlo.

 

podwozie1.JPG

 

 

Sporo czasu zajelo mi wyyslec mocowanie ustawic serwo i znalezc spsob na poruszanie sie calosci w ograniczonym miejscu.

Ale juz wszystko dziala - przetestoane i jest o.k.

 

Ale sa tez nowe problemy.

 

Mam do opedzenia 8 serw!!! z czego 2 cyfrowe -pradozercze.

Jaak to zasilic???

Mam 2 regle ,ale razem przy sytuacji ze rusza sie wszystkie serwa to dymek z beca mrowany.

 

Drui problem (znacznie prostszy to jak laczyc serwa ze skrzydel do kadluba )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilania to proponuje wylaczyc beca (najlepiej odpiac plusa wchodzacego do odbiornika z regielka), nastepnie z 5 cel Ni-XX zasilac serwa i odbiornik. Mozna takze zrobic taki manewr ze beca nie odpinasz, serwa natomiast podpinasz do obiornika tylko - i sygnalem. Wspomnianym pakietem 5 celowym zasilasz serwa w osobnym obwodzie. Takie rozwiazanie powoduje ze przez odbiornik nie beda plynac duze prady, i nie ma szans zeby sie cos spalilo (bynajmniej prawdopodobienstwo maleje :) ). Rozwiazanie takiego zasilania stosowane jest w systemach redundancji zasilania w duzych modelach (power box).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uklad zmontowany na jdnym serwie co mi zostalo od Vampira .Nawet nie wiem co to za serwo ,Bartek wsadzil to na gaz wiec pewnie jakies kiepawe.

Ale podwoziem z 80g obciazeniem rusza. (to 2 x wiecej niz potrzeba)

Jak mi sie uda to wrzuce filmik.

Teraz mam 7 serw i wyglda na to ze wszystko pojdzie z becow z regli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla czego Marcin??

sa 2 mixery dowolne i myslalem ze na nic sie da to zrbic?!

 

W sumie i tak mam klopot bo brakuje mi kanalow. Mam tylko 6

1 kerunek

2 wysokosc

3 lotki

4 podwozie

5 i 6 silniki

 

 

Jeszce chcesz wiedzieć ??

 

Tak sobie to wykombinowalem i dziala .

 

Po pierwsze jakeiś 300% wolniej powinno się to odbywać, po drugie nie wiem jakie są tam serwa, ale jeśli jakeiś zwykłe a nie MG to pierwsze lądowanie ogołoci tryby, Jeśli masz tam MG to po 20 lądowaniu będą takie luzy że 30% wychylenia serwa można zrobić bez oporów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marci ,

nie pisz bzdur bo na serwo w skrajnych wylozeniach nie dzilaja zadne sily ,nawet nie mruczy (po odpowiednim skalibrowaniu) .

W samym podwoziu jest blokada skrajnych polozen tak ze w zasadzie do oposzczenia do ladowania kol wystarczylo by zposcic je z zatrazsku.

 

Co do predkosci to tez bym wolal wolniej ,ale jak pisalem wczesniej ta predkosc jest ciut mniejsza przy obciazeniu. Przy naglj potrzebie otwarcia podwozia (podejscie awaryjne ) to bedie O.K. i zdcydowanie nie bede juz tego bardziej zwalnial .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ze składaniem podwozia...

Irytowało mnie ze dzieje sie to tak szybko- nienaturalnie.

Pogrzebałem w instrukcji od radia i znalazłem funkcje spowalniania ruchu serwa...

Wykorzystuje sie to podobno do sterowania obrotami silników turbinowych.

Teraz podwozie otwiera sie ok 3 sek, a jest jeszcze możliwość dalszego spowolnienia.

Fajnie to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.