Skocz do zawartości

silnik 3f ciąg 1,5kg


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Trzeba troche dozbierać , ni ma co badziewia kupować bo będziesz płacił podwójnie , sam sie o tym nieraz przekonałem .

 

Ale ale... to co pisze producent to max prąd zaciągany przez silnik . Nie oznacza to że on bedzie tyle ciągnął ( zależy od śmigła ). Mój silnik do 30A max.(35A/30s) . Ja zrobiłem tak że poprostu ograniczyłem na aparaturze gaz i tyle. Ciągnie mniej , nie wiem ile bo jeszcze nie mam miernika ale przypuszczam na podstawie obliczeń że to będzie ok. 23A .

Kombinuj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba jak zsumujesz osiągi obydwóch.Malki czytaj dokładnie opisy.

robraf nic nie napisałeś jaki model ma napędzać ten silnik.Inne wymagania dla górnopłata inne dla akrobata.Waga to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak zsumujesz osiągi obydwóch.Malki czytaj dokładnie opisy.

Czytam i przecież nikt nie będzie latał akrobatem na śmigle 9x5 ... czy 9x6 ten rozmiar 9x7 trochę zaniżyłem ale kolega ma ten silnik i na śmigle 10x4 wyciąga mu 1.2kg ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malki nie rozumiemy się.Te silniki które podajesz osiągają ciąg na dedykowanych śmigłach max.650g.

Robraf potrzebujesz silnika o mocy 300-350W.Zakładam że chcesz latać na 3S to prądy niestety w granicach 30A.Smigło w granicach 10" -11" patrząc na rozmiary modelu.

I teraz pozostaje ci szukać silnika który spełni te parametry,czyli obróci śmigłem 10" na 3S i da poszukiwany ciąg 1,5 kg.

naprzykład ten choć lepsze osiągi ma z śmigłami 11- 12"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak zsumujesz osiągi obydwóch.Malki czytaj dokładnie opisy.

Czytam i przecież nikt nie będzie latał akrobatem na śmigle 9x5 ... czy 9x6 ten rozmiar 9x7 trochę zaniżyłem ale kolega ma ten silnik i na śmigle 10x4 wyciąga mu 1.2kg ..

 

Malki, daj sobie spokoj...

Mysle Wojtku, ze ten Twoj motorek tez 1,2kG ciagu miec nie bedzie, ale latac sie na nim da. I to z powodzeniem. ja mam inny sposob ustalania mocy silnika, jak silnik ma miec ciag 1,2 kg to powinien wazyc 120g. I na pewno ten ciag osiagnie :), a nie bedzie przeciazony.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, jak silnik ma miec ciag 1,2 kg to powinien wazyc 120g. I na pewno ten ciag osiagnie :), a nie bedzie przeciazony.

baxter

 

Raczej na pewno,silniki o masie 130g generują ciąg w granicach 2,2 kg :mrgreen: .Każdy z nas ma sposób którego się trzyma.Kupiłem teraz motorek o wadze 195 g.Na śmigle 14X6 i 4s daje 3,5kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.