Skocz do zawartości

Madeline i Mayday - moje nowe dwupłatki :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Po kilkunastodniowym niecierpliwym przebieraniu nogami oraz nerwowym ogryzaniu paznokci - mam go!

891ebf0a7a01e610.jpg

Zapakowany profesjonalnie, nadruk rewelacyjny w sumie - świetny zestaw. No i model polskiego samolotu. Gratuluję Marku.

Relację z budowy będę zamieszczał sukcesywnie w miarę postępu prac.

Pozdrawiam Adam.

 

PS. Z wrażenia pomyliłem tematy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ Adaś mocno zaniepokoił mnie informacją że któraś z wręg nie pasuje (prototyp dwójka miał przepracowywane całe bebechy)

postanowiłem wziąć się w końcu za napisanie instrukcji montażu :)

wiązało się to oczywiście z koniecznością budowy następnego egzemplarza... :)

no i rzeczywiście - zdarzyły się dwa "kwiatki" -ale łatwe do skorygowania nożykiem:)

 

miałem mało czasu (3 godziny) -ale sporo udało mi się zrobić:

kadłub i wszystkie fotki do tej części instrukcji, połączenie stateczników i zestawienie skrzydeł

zastanawiam się jak będzie prezentował się po zmianach...

z nowymi "kamuflarzem" i z nowymi rozpórkami...

wstępnie zestawiony w całość wygląda tak:

P9100050.JPg

 

a tak prezentują się 2 wersje rozpórek skrzydłowych:

P9100053.JPG

 

P9100052.JPG

 

co powiecie na nową wersję noska? :)

 

parę fotke z montażu: http://picasaweb.google.com/1marekR/MaydayII?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prace nad modelem posuwają się pomału do przodu. Robię model według tego planu.

fb3c5ebe227239f6.jpg

A tak wygląda stan na dzisiaj.

96133456d243fdee.jpg

Jak widać przyjąłem inną kolejność klejenia niż sugerował Marek. Zacząłem sklejanie od dolnych elementów wewnętrznej konstrukcji kadłuba. A to dlatego że pozioma podłużnica musi być równa i do niej są przyklejone elementy komory pakietu , komory nad płatem dolnym, dolne wręgi i tylne mocowanie kółka lub płozy ogonowej, a całość jest usztywniona dwiema dolnymi bocznymi podłużnicami kadłuba. Przy takiej kolejności można zamocować poziomą podłużnicę do deski montażowej i naklejenie wszystkich elementów i to gwarantuje że podłużnica wyjdzie prosto tak jak na planie. cdn.

Pozdrawiam Adam.

 

Popełniłem błąd. :oops: Po konsultacji z Markiem okazało się że główna pozioma podłużnica kadłuba nie jest prosta. I faktycznie po przyłożeniu linijki do rysunku widać wyraźnie że jest wygięta lekko ku górze. Czyli moja metoda sklejania szkieletu kadłuba jest zła :oops: . Zrobiłem sobie niezły pasztet. Martwię się teraz o poszycie, czy będzie pasować :cry: Może uda się z tego wybrnąć.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayday II - z silnikiem gwiazdowym i przekonstruowanym troche kadłubem miał dzisiaj oblot

 

neistety pora późna i brak towarzystwa żeby uwiecznić poczynania

 

powiększony ster kierunku - teraz kopie się nogę aż miło! :)

 

a sam Mayday... chyba wygląda bardziej rasowo ;)

 

P9160105%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pogoda lotna za nami to i pora się wziąć za swój egzemplarz.

Wstępnie zapoznałem się z zawartością paczki i jestem pod głębokim wrażeniem przygotowania zestawu.

Profesjonalizm w każdym calu.

Powiem , że nie spodziewałem się aż tak dobrego przygotowania, połowa drucików to nawet nie wiem do czego będzie potrzebna. :mrgreen:

Na razie 6- (minusik za luźno włożoną kabinkę która podczas transportu lekko się zgniotła.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.